Přejít na obsah

Jaká kola/pneu můžu dát na svoji Fabii


funtom

Doporučené příspěvky

chlapi, otec koupil na svou fábku I kola z OI. jsou to 195/65 r15 na al diskách. mě se to moc nezdá, chtěl bych se proto zeptat, nebude skrz to problém (teda krom STK a důstojníků) někde jsem slyšel, že pokud tam jsou nepředpisový rozměry, tak se nadměrně namáhá řízení a čepy. co je na tom pravdy??

Dík všem ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny .Mám tuning fabku kola 15ky 195,50,15 ale jsou nic moc je tam díra ,chci tam dát 16ky 195,50,16 co na to říkáte .Vím že to není povolený v tech.že max.je 205,45,16, no ale nechci to mít tak nízký .Vejde se mi to tam? Nebude to drhnout dík za odpověd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci bejt rejpal, ale tu díru nezacelíš většíma kolama s větším profilem gumy...když už chceš něco vykouzlit, dej tam klasických 205/45 R16 popř. R17ky + snížení, pak budeš mít nad kolem menší mezeru (díru) a bude to o moc lepší:palec2: PS: 205/45 R16 je výškou k nepoznání od 195/50 R15 co přibylo ráfku ubylo gumy :p = nízko či vysoko je to stejně, jen na těch 16" to vypadá opticky o moc líp ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chlapi, otec koupil na svou fábku I kola z OI. jsou to 195/65 r15 na al diskách. mě se to moc nezdá, chtěl bych se proto zeptat, nebude skrz to problém (teda krom STK a důstojníků) někde jsem slyšel, že pokud tam jsou nepředpisový rozměry, tak se nadměrně namáhá řízení a čepy. co je na tom pravdy??

Dík všem ;)

Pokud se nepletu, tak tyhle kola tam možná narveš...ale určitě s nima moc nepojezdíš, ta guma je už moc vysoká - budeš chytat. Dej tam 195/50 a máš klid ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

chlapi caute, mam otazocku...bolo byt technicky mozne aby som na svoje 14tky plechace obul rozmer 185/65/14 je mi totalne jedno co je v technicaku napisane auto budem mat uz iba asi dva mesiace a potrebujem tam rychlo obut dake letne gumy a tieto su v ponuke

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Chlapi, pomoc! :)

Chtěl bych na fabii 17" kola Spider, ale co jsem tak zjišťoval, asi mi je jen tak nezapíšou do TP. Podle toho lejstra od Škody se dají bez problémů dopsat jenom do rozměru 6,5x16, což je mi k prdu, protože ty už tam mám. Větší mi v Boleslavi neschválí, protože se na fabii nikdy nedávaly. A cesta přes typový list je taky k prdu, protože ten mi k těm kolům nedají. :help:

Přijde mi "nefér", že kola jiných značek, ale stejnýho rozměru, zapsat jdou, pokud je koupím přes schválené dovozce a dostanu k nim typový list. Je tu nějaký způsob, jak legálně zapsat ty škodovácký? Popsáno tu je x stránek, ale konkrétní odpověď nikde. A nechci spoléhat na to, na jakého úředníka zrovna natrefím a jakou bude mít náladu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...