Přejít na obsah

Yeti vs. Mazda CX-5


Azurit

Doporučené příspěvky

Mě na CX5 na první pohled nesedí palubní deska a hlavně středový panel,to je na nové auto opravdu podivné řešení a vypadá to omšele už od novoty, navigace umístěná nahoře je asi praktická, ale nevzhledná a lákající zloděje, řadící páku a volant bych si uměl představit taky lepší, zadní plato není plato, ale jen látková roleta na kterou nic nedáte (obliba vozit na platu vajíčka je tady všeobecně známa), jinak z venku má docela agresivní tvary a velkou tlamu, to se ale občas brzo okoukává, startovací cena 500 tis. je poměrně vysoká, druhá nejnižší výbava už je za 600 tis.Kč, jinak je to docela pěkný, ale já zůstanu u Yetiho :kol-138: Koncept v oranžové a jeho provedení palubní desky by se mi tedy zamlouvalo lépěji :kol-142:

post-58894-0-92973700-1333618348_thumb.j

post-58894-0-21200300-1333618361_thumb.j

post-58894-0-88800900-1333618373_thumb.j

post-58894-0-67251300-1333618381_thumb.j

post-58894-0-13985000-1333618394_thumb.j

post-58894-0-20035800-1333618408_thumb.j

post-58894-0-54560600-1333618416_thumb.j

post-58894-0-55747900-1333618430_thumb.j

Editováno: , autor: WalkerT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jejej, tak omšelost palubní desky a interiéru - to byla první věc, která mě napadla, když jsem si před rokem a půl poprvé někde na salonu sednul do yetiho.. na fotkách to vypadalo dobře a vevnitř mi to přišlo hrozný... při běžném užívání vypadá interiér (současných škodovek) mnohem omšeleji, než jiná auta, kterými jsem mohl jezdit - asi to dělá třeba právě středový tunel (v yetim), který je den po tom, co to člověk vysaje, vytře hned jakoby zaprášený :-( i tady na těch mých fotkách vypadá yeti vevnitř dobře a naživo to uvnitř vypadalo "používaně". O cenách bych se zatím úplně nebavil, to, co má yeti jako startovací výbavu, se nedá považovat za použitelnou věc.... srovnám-li Yeti za 500 vs CX-5 za 500, mám u Mazdy asi víc :-((( Škodovka by se měla zamyslet nad naceněním svých vyšších výbav a silnějších motorů..

Jinak zadní plato na vajíčka :kol-46: já tam sice občas taky hodím deštník nebo desky, ale tohle výsuvné řešení, když jsem ho poprvé v něčem viděl (ne v téhle mazdě), se mi zamlouvalo - zlepší to přístup do kufru....ale uznávám, že další úložný/odkládací prostor se u menšího jetíkova kufru hodí...

Každopádně yeti má u mě osobně body za roztomilejší ksicht ;) (ale když člověk ve zpětném zrcátku vidí "naštvanější" auto, o to rychleji se klidí do pravého pruhu....)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Walker mi bere slova. :kol-47: Design karoserie je pěkný, vypadá agresivně, ale nelíbí se mi interiér. Jezdil jsem Mazdou 3 a moc jsme si spolu nesedli. Zvykl jsem si na všechny ovladače, ale necítil jsem se v ní doma. A interiér CX-5 mi to po letech připomněl. Stejně tak se mi líbí Volvo XC 60, ale k interiéru mám výhrady.

Plato u Yetíka je neocenitelné. Nedovedu si představit, kam bych dal vše, co si kamarádi na soutěžích koupili nebo vyhráli. :kol-140:

Editováno: , autor: Tygrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Design je vždycky věc poměrně diskutabilní. Někomu se více líbí tank a někomu dikobraz :D .

Co je bohužel neoddiskutovatelné je kvality techniky Mazdy a hlavně CX5. Tam bohužel naše drahé škodovečky hodně ztrácejí. Ono není se čemu divit, když politika celého koncernu VW je taková jaká je. A věřte mi, neříká se mi to lehce, protože se kolem mladoboleslavské Škodovky točím už více než 10 let jak pracovně, tak i zájmově. Prostě kvality aut od Mazdy je nesrovnatelná. To samozřejmě neznamená, že všichni teď musíme zahodit Yetiky a běžet do autosalonů Mazdy. Já ten svůj koupil před čtyřmi měsíci a i kdyby CX5-ka byla jakákoliv, tak na něho nedám dopustit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...