Přejít na obsah

Parkovací asistent – Automatic Parking assistant


Honza9007

Doporučené příspěvky

přes VCDS jde nastavit u parkovacího asistenta kdy se má vypnout v závislosti na nastavené rychlosti - deaktivaci tak může být opožděná nebo dokonce urychlená ...
  1. Vyberte STG 10 (parkovací asistent)
  2. Nastavení STG -> Funkce 10
  3. Vybrat kanál Abschaltgeschwindigkeit Für Einparkhilfe
  4. Nastavte hodnotu dle obrázku (výchozí hodnota: 10 km/hod)

Seat_Leon_5F_STG10_Einparkhilfe_Anpassun

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj kluci, chtěl jsem jen vědět kdo z vás kteří tento systém mají ho aktivně používají a koupili si jej znovu. Popř. kdo jej má a už by do něj nešel (třeba je pomalý,nepřesný,raději parkují nakonec sami,využije jen málokdy).Ptám se proto, že pro mě jako člověka, který tento systém ani z vlaku neviděl a celýživot parkuje růčo se dost blbě představuje aktivní používání... Přecejen ten systém stojí (myslim pro Amb 22tis a v eleg 17) a abych ho měl "jen pro manželku" která ještě auto neodřela, nebo jako frajeřinku pro kamarády, tak tuto výbavu dost zvažuju....

Díky za poznatky

Roman

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám, nevybral jsem si ho, neb v autě bylo nakonfigurováno .... občas ho použiji, žáleží na situaci ... už jsem to někde psal, když např. telefonuji a hledám místo na zaparkování nebo při jiné stresovce.... dobré je to také při vyparkovávání z malého podélného místa, když tě někdo "uvězní", neříkám že bych normálně nevyjel, ale je to pohodlnější... také jsem tu někde psal, že to samo brzdí, takže i když jedeš a řekneš si oko není blbec, samo to zabrzdí a nepustí tě nabourat....

 

kdybych na to příště prachy měl, určitě bych jej objednal... je to npohodlné, rychlé spolehlivé ... super to musí být s DSG...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je pravda (ROZHODNĚ NA TO NESPOLÉHAT), ale to platí pro všechny asistenty, nejsou to autopiloti, jak si tu jeden pán 50+ původně myslel....

 

kokto, kamaráde, píšeš opravdu o PLA 2.0 ? opravdu jsi s ním parkoval? já za ten rok a něco co mám auto minimálně 2x týdně a v životě se mi nestalo, že by auto zajelo blízko natož pak najelo na obrubník a to ani nízký! tedy to celkem není vůbec na místě!  ... to co píšeš, to dělal starý PLA 1.0 nebo PLA 1.5 (např. v Superbu II před faceliftem nebo Yetim před faceliftem)

Editováno: , autor: Hravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky to mám, sice krátce - takže zatím jsem to zkoušel jen párkrát - a vždy to zaparkovalo dobře. Ale hlavně je super i když parkuješ sám, mít těch 12 parkovacích čidel... vidíš co se děje kolem celého auta :kol-47:

 

Např. doma najíždím šikmo do brány, čidla se aktivují sama (při nižší rychlosti a pokud jsou v okolí nějaké překážky) a já pěkně vidím, že někde "neštrejchnu" zadním blatníkem... dobré i někde na sídlišti, když projíždíš mezi špatně zaparkovanými auty apod. ... dle mě rozhodně lepší výbava než parkovací kamera...

 

Jinak příplatek pro Eleganci je jen 16 tis. Kč .. musíš odečíst 8 tis. za přední a zadní čidla, která by sis předpokládám vzal i bez tohoto asistenta...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

někde jsem četl, že přední čidla se už aktivují sama, né jak u O II FL tlačítkem, když má auto jen PARKING ASSISTANT - parkovací senzory vpředu a vzadu (pro rádio Bolero a navi s detekcí jízdní dráhy) (nikoli AUTOMATIC PARKING ASSISTANT" parkovací asistent – robotizované parkování podélně a kolmo k vozovce) 

 

může to někdo potvrdit nebo vyvrátit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

do kamoša nacouval na D1 Vitnamec se Superbem DSG, normálně mu skočil na předek, když si omylem, kdy se kolona pohnula zařadil spátečku .... kamoš Passat CC nárazník na zemi, radar kaput - Vietnamec omluvy: "paně ja nevěděla že spatěčka ťam" a tak, zavolali PČR bo to kamošovo CC bylo firemní operativní lesing .... dojeli benga a Vietnamec: " já šem sťala na brzda a pan nebrzdila a narazila mňa" .... kamoša omejvali, chtěl vraždit a nevím co. ještě .... nakonec si policajt vzal Vitnamce bokem, chvíli s ním promolval a ten se pak přiznal.... no mazec....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

teoreticky do řadové garáže, nicméně když, tak na střed, což mnohdy není žádoucí, většinou každý parkujeme v garáži tak, abychom měli víc místa na vystoupení na své straně....

 

u té řadové garáže bys ale musel jet těch 0,5 - 2,0 m od vrat .. ale to je jen teorie - každopádně to parkuje vždy jen na zpátečku.... ale už je vyvinut nový PLA (bude nejspíš v novém Passatu a Superbu), který bude parkovat do příčné díry i po předku ...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 4 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...