Přejít na obsah

Vaše spotřeba


hollywood.2

Doporučené příspěvky

by mne zajimal prumerna rychlost a onten profil trati taky je pomerne pratelsky ke spotrebe. merit takhle spotreby na 1 trase je dle mne o nicem. vice vypovidajici to je po delsim casovym useku. viz maxidot 99hodin provozu. to uz rozhodne rekne vic, nez nejak jizda z kopce s vetrem v zadech na 1 trase.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne. Kdyz budu chtit pojedu klidne za 2,5 litru. Z domova to mam porad z kopce 10km. Pak to nafotim dam sem a budu za kinga. Rogerere tak si spocitej ten litr rozdilu ve spotrebe za jak dlouho se Ti ten diesel zaplati. Uz nepisu o chrochtani, DPF a uzky pouzitelny rozsah otacek s max. kroutakem atd. atd. Pokud nenajedes alespon 50tis rocne, nebo neridis alespon nejake SUV nebo mas penize nazbyt tak nema cenu se bavit. Dieslum uz bude zvonit hrana.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kluci, ja to napsal z toho duvodu, ze si kazdej rad ubere nejakou tu desetinku... ;)

Pawouk dobre poznamenal, ze by bylo fajn psat k prumerne spotrebe i prumernou rychlost...

Taky je jasne, ze spotrebu dost ovlivnuje profil trati...ja jsem z Usti a tady to mame samy kopec... Jestli muzu maly OT, tak ja jezdim s moji i3o cw 1.6 93 kw ve meste za 8 - 9 l... Napriklad na zacatku tydne jsem jel pardubice s prum.rychlosti 87 km/h a spotrebou 7,6 l (udaj z PP)... ale to bylo jen tak pro zajimavost...

Taky ústečák :) já když koukám tady na ty spotřeby tak závidím, já jezdím po městě za 8, v Ústí je to fakt samej kopec, takže není šance auto jen tak lechtat :) Mimo město už je to jiná, to jedu pod 6 a na dálnici kolem 7

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1 rok Rapid 1,2 TSI/63 kW v provozu. Najeto 9.400 km a dle výpočtu průměrná spotřeba 5,98 l/100 km.

Jezdím běžně 2-3x týdně do cca 20 km po městě, 2x týdně meziměsto do cca 50 km, 6x do roka dálková s 50% dálnice do  cca 200 km a 1x ročně dálková cca 800 km s 50% dálnice. Prostě takové to průměrné poježděníčko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já včera dojel domu a 1km před cílem již dojezd ukazoval "0 km".  Problém je v tom, že nejbližší benzínku mám 10km, sice mírně z kopce ale je to 10km. Otázka zní, dojedu zítra až ráno pojedu do práce do té benzínky nebo ne? Pro sicher jsem si dnes vzal auto manželky a natankoval si na zítřejší cestu 5l do kanďáčku. U O1 jsem měl otestované, že když ukazoval 0 ještě jsem 10km min. dojel. Jsem  zvědav jak přesné to má Rapid  :kol-28: . Tak kdo se vsadí jestli dojedu či nikoliv.  :kol-142:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:kol-28:  Tak pánové, padl rekord (Miklisku pokořil jsem Tě), trochu jsem si zpestřil cestu do práce vyšším adrenalinem a rychlou jízdou to nebylo. Stačilo jed do práce 26 km jen na benzínové výpary z toho cca 8km po dálnici. Tedy rekapitulace. Najeto 27 km po tom co PP začal ukazovat 0 km. Průměrná rychlost 60km/h, průměrná spotřeba 3,6 l/100. Pravda profil trasy je spíše příznivý, 70% se jede spíše z mírného kopce popř. po rovince, zbytek je zase prudší výjezd. Super eko jízda bez topení, pouze se zapnutým rádiem. Jakmile to trochu šlo jízda na neutrál. Po dálnici rychlost 90km/h. Auto nejelo až do chcípnutí, tedy by ještě něco ujelo, ale po příjezdu do práce už jsem tam nalil 5 litrů benzínu (adrenalinu jsem si užil dost). Tedy najde se další drsňák, který mně s Mikliskem překoná?  :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řekl bych, že docela riskuješ. Něco podobného se mě u předešlého auta stalo taky, ale auto už chcíplo. Natáhlo si to vzduch a jelikož to byl také přímovstřik tak se zavzdušnilo vysokotlaké čerpadlo, vyřešil to až servis. Navíc mě bylo řečeno, že pokud to tak budu dělat dál tak si hraju, protože všechen bordel z nádrže, který palivo produkuje, se ti časem i přes různé filtry dostane do palivového systému tj.vstřiky atd. a to už není levná sranda. Od té doby, jak je čtvrtka nádrže tak tankuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem to taky jednou vyjel až do nuly a zajímavé je že když jsem tankoval tak se mi tam vešlo jenom 51 l i když nádrž by měla být na cca. 55 l. Když dám plnou tak většinou do pípnutí rezervy ujedu tak 700-750km to znamená že při spotřebě dle PP 6l/100km vyjedu 42-45l benzínu tudíž mi tam zbývá ještě 10-13l benzínu mínus rezerva 7 litrů.

 

Závěr: Dle mě ukazatel stavu paliva trošku kecá a myslím že od "0" km se dá v pohodě ještě min. 50-60km ujet možná i víc ......

 

Jaká je vaše zkušenost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mkaba: Jo s tím zavzdušněním mě to také napadlo, ale to už bylo pozdě. Auto je nové, tak nepředpokládám ještě nějaký zvýšený kal na dně nádrže, navíc jde o benzín, ne o "českou" naftu. Normálně tankuji po rozsvícení hladového očíčka. V návodu se nepíše nic o tankování již před čtvrtkou z nějakého důvodu. Ale souhlasím, že to není optimální a nemělo by se. Zase mám teď vyzkoušeno až se dostanu někdy do nouzové situace, co je ještě možné (člověk nikdy neví) a proto jsem to také dělal a vědomě - schválně už to už dělat nebudu.

Jinak jsem si dělal obdobnou úvahu jako Lunas se závěrem, že by to mělo ještě vydržet aniž bych musel při cestě dolévat. Dolil jsem až v cíly a teď při cestě z práce dotankuji plnou jako vždy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, u mňa je to asi 5 krát do roka trasa Liberec - Hradec - Olomouc - Žilina - Ružomberok a späť, cca 940km pri rýchlosti väčšinou 90-100km/h po rovine a na trase jeden horský prechod Bečva-Makov. V zime priemer 5,7 a posledne začiatkom mája za 5,3 (jedna plná nádrž bez dotankovania) - ľahká noha a pekné počasie  kol11 No jedenkrát aj za 6,5 - silný protivietor  :kol-125: Inak v meste permanentne 7 - 7,5 (77kW)

Editováno: , autor: LeMo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste jeden postrech. Po te co jsem nalil tech 5 litru rano tak odpo kdyz jsem jel domu tak to stejne ukazovalo 0 km dojezd a az pri jizde pri ceste domu k pumpe cca 15km se zacal dojezd od 0 v krocich po 5 km zvysovat az k 35 km dojezd. No kdyz jsem tankoval tak se tam veslo necelych 50litru. Tedy nadrz je opravdu 55 litru- ac se mi za normalnich okolnosti tolik nikdy natankovat nepovedlo. Tedy zaver zni, ze kdyz auto zacne ukazovat nulu jsou tam jeste min. 4 litry.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...