Přejít na obsah

rachtání 1.9tdi 77kw bkc


BiGGy

Doporučené příspěvky

Ahoj.Nemate nekdo zkušenosti ? když nastartuju tak si občas všimam že neco rachta od motoru. Nevim spojka? převodovka?? slapnu na spojku tak to neprestane... přestane to jen kdyz zařadim rychlost a povolim spojku do zatahu.. a je klid... vyřadim na nautral a rachta tam neco zase..  co to muže byt ?? nesetkal se nekdo s tímto problémem?? dvojhmota?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Popravdě nevím, zda-li má moje 1.8 TSI vůbec dvouhmotu, ale hned bych Schavi nestrašil... Mám podobný "problém" s jakoby rezonujícím, malinko drnčivým zvukem, navíc sem tam - ne vždy. Projevuje se při volnoběhu a zmizí, když buď vyšlápnu spojku, nebo i nepatrně přidám otáčky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi tak to byla opravdu dvojhmota. Vymenil jsem komplet i se spojkou a je klid.Zvažoval jsem jestli ji nenahradit jednohmotou ale nakonec jsem koupil dvoj....   http://www.nd-skoda-volkswagen.cz/cz/autodily-skoda/octavia-ii/spojka/spojka/5580-spojka-octavia-ii-1-9-tdi-77kw-luk.html

Editováno: , autor: BiGGy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj.Nemate nekdo zkušenosti ? když nastartuju tak si občas všimam že neco rachta od motoru. Nevim spojka? převodovka?? slapnu na spojku tak to neprestane... přestane to jen kdyz zařadim rychlost a povolim spojku do zatahu.. a je klid... vyřadim na nautral a rachta tam neco zase..  co to muže byt ?? nesetkal se nekdo s tímto problémem?? dvojhmota?

 

Ahoj, mně to rachtalo jen za studena a při sešlápnutí spojky. Někdy to při rozjezdu i zahoukalo :kol-32: . No vyřešila to kompletní výměna spojkové sady (na 200 tis km), obložení vypadalo OK, takže hádám, že zlobil dvojhmotový setrvák. Každopádně mi to teď už nedělá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Já mám něco podobného,jen když jsem sundal víčko kde je uložena hlavní hřídel tak je volné ložisko v obalu převodovky,jsou dvě možnosti,odvézt to Sixtovi do Boleslavi nebo sehnad jinou.POTŘEBUJI NA O2.0 tdi pd 103 kw ,NEVÍTE NĚKDO O NĚJAKÉ SLUŠNÉ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Slušnou nikdo neprodá, proč by to dělal - buď je to z bouračky (riziko že je poškozená) nebo slušně jen vypadá (a už je poškozená), repasovana za 15 je vetsinou repasovana v Polsku (nekvalitni dily), pokud mas moznost to dovezt sixtovi tak je to nejlepsi volba.

Editováno: , autor: LiveBomb
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem byl u Sixty a opravil mě převodovku,vůle byla na ložisku dost velká a po montáži převodovky se vybrace neodstranily.Při vyšlápnutí spojky to lehce vybruje a Sixta tvrdí že u některých setrváku je to normální(Sachs) má někdo stejný problém?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Mám vyběhané uložení hlavní hřídele převodovky  103 kW a teď se k tomu přidal podivný zvuk někde v místech alternátoru, tak se chci zeptat, jestli to spolu může souviset nebo jsou to spíš dvě samostatné závady? Motor je hlučnější, hlavně v kabině, a zní to jak motor  z traktoru. Po zvednutí kapoty je navíc slyšet něco jako cvakání nebo vrzání nevím jak to přesně definovat právě kolem alternátoru. Co se týče opravy uložení hřídele, nevíte o někom v okolí Olomouce? Sixta je asi tutovka ale je to docela dálka. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

teď se k tomu přidal podivný zvuk někde v místech alternátoru, Motor je hlučnější, hlavně v kabině, a zní to jak motor  z traktoru. Po zvednutí kapoty je navíc slyšet něco jako cvakání nebo vrzání nevím jak to přesně definovat právě kolem alternátoru. 

skontrolovať volnobežku alternátora

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...