Přejít na obsah

divný xenon...


alfonsak

Doporučené příspěvky

Ahojte,

 

jsem šťastným majitelem nového superba II... Mám ho asi 3 měsíce, funglovka z autosalonu.

Všechno je v pohodě, kromě pravýho xenonovýho světla...

Už se mi 3x stalo (dneska ráno naposled), že se na palubní desce objeví oranžová kontrola světel, v maxidotu je info, abych zkontroloval pravé tlumené světlo - a hle, pravý xenon nesvítí.

Většínou stačí, když s tím autem ujedu cca 50 km (cesta do práce). Pak po vypnutí motoru a zapnutí se xenon roszvítí...

 

Přijde mi, že to dělá jen ranní nastarování kolem 10 stupňů, kdy je dost rosa (auto stojí venku a sklo je orosené). Auto se zřejmě při delší jízdě "prohřeje" a pak se asi xenon líp nastartuje.. Tipuju, že bude problém s generátorem napětí (?)....

 

Můj dotaz - stalo se to někomu z Vás? A už jste to někdo reklamoval?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj, vrtat v tom určitě nebudu. Do servisu to pojede... Ale je mi jasný, že to je chyba, která se blbě hledá.... Navíc ten xenon jde, zlobí jen když je asi vlhko. Takže servis toho nemusí moc zjistit.

Proto jsem se ptal, jestli se to náodou nědělo někomu taky, aby případně potvrdil, že u něj byl problém v tom a tom...

 

No nic, zítra se budu objednávat, tak dám vědět...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měl ten samý problém na Fabii I RS. Servis nezjistil nic, ani paměť neměla záznam. Naštěstí se mi povedlo před barákem zapnout světla s výpadkem pravého a dojet s tím až do servisu. Tam už to nemohli okecat a dali mi novou výbojku v rámci záruky. Cena byla 3900,- na faktuře pro ŠA. Od té doby byl klid.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jenom info pro ostatni... Dnes se mi to stalo znovu (xenon se ale behem jizdy rozsvitil)... jel jsem hned do servisu, kde to prosli - diagnostika hlasi vadnou xenonovou vybojku. Servis mi prislibil opravu, samozrejme zaruka (3mesice stary auto), ale je potreba, aby to schvalila Skoda Auto v MB (resp. aby jim to proplatili :-)). Pry jsou ted vymeny xenonu v ramci zaruky dost sledovany ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

tak dalsi info pro ty, kteri to budou cist :-) ... Minuly tyden jsem byl pryc, tak se to protahlo. Vcera bylo auto v servisu na promereni a kontrolu. Servis provedl na zadost Skoda auto MB mereni, jake napeti je na kterych mistech. To vypadalo vsechno v poradku. Na prikaz Auto Skoda me tedy musel servis prehodit vybojky (z leveho do praveno a naopak), aby se vyloucila zavada elektroniky. Zarovka (vybojka) se jeste tedy nemeni. Nyni s tim mam jezdit, jestli mi tedy prestane svitit leve svetlo... Pakarna na Ntou.... Ale servis byl korektni, omlouvali se, ze oni to nevymysleli... A kdyz se pry spocitaji naklady, tak je levnejsi zrovna vybojku vymenit, ale to pry skodovka ted neproplati...

 

A verim, ze servis je v tom nevinne - jsou tam slusni lidi... Jak bylo auto v servisu, tak jsem je jeste poprosil o nakodovani sviceni zadnich svetel pri dennim sviceni - vyreseno bez problemu a zdarma (pozornost podniku za trable s vozem)...

Editováno: , autor: alfonsak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

ahojte, tak přidávám další část "příběhu"...  jezdím těch 14 dnů a za tu dobu se mi opět 2x nerozsvítil xenon. Dobře, závada se projevila.. Ale je zajímavé, že mi opět nesvítí pravý xenon.. tedy výbojkou to nebude, zřejmě špatná elektronika...  teď autoservis zjišťuje, co na to škodovka v MB...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...