Přejít na obsah

Kam s navigací a jak provést napájení?


MiKy*

Doporučené příspěvky

Já mám navigaci v telefonu Sygic, plánuji si trasy do posledního detailu na PC v google mapách a pak ji přesunu do mobilu a jede se, letos do Chorvatska 12 průjezdných bodů, prostě lepší komfort v plánování. Navigací mám u levého sloupku těsně na palubkou.

Jak prosimtě přeneseš trasu z google map do sygicu? U starších google map to šlo, ale teď tu možnost tam nikde nemůžu najít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Postup je celkem jednoduchý:

 

Musíte mít účet u google.

Tady si dáme vytvořit novou mapu:

https://www.google.com/maps/d/u/0/

post-22061-0-07841500-1433953768_thumb.j

 

I když je tam export do KML stejně to udělá KMZ což je na prd... 

 

Řešení jsou dva:

1. přepsat *.kmz na *.zip potom v tom zipu najdeme doc.kml a o ten nám jde.

 

2. Já mám nastaveno ať se *.kmz otevírá v programu 7-ZIP a mám hned přístup k doc.kml

 

Máme soubor doc.kml ve kterém jsou už souřadnice naších bodu teď je musíme otevřít v programu ITN converter

 

itnconv.zip

stačí rozbalit spustit neinstaluje se.

 

V itn dáme open vybereme náš doc.kml

- objeví se naše body i s názvy pokud jsme je v googlu nějak pojmenovali místo BOD1, BOD 2.......

- my uvidíme BOD1 , BOD2 atd. a uvidíme i souřadnice 

- nahoře změníme název na nějaký konkretní třeba POKUS pod tímto názvem to uvidíme v sygicu.

- dole v export file format dáme sygic 13&14

post-22061-0-08516400-1433954717_thumb.j

- potom dáme export a uložíme si to někam třeba na PLOCHU soubor jsem nechal uložit jako POKUS.itf

 

Tento soubor nakopíruji do mobilu do Složky SYGIC\RES\ITINERARY 

 

Spustím SYGIC (14.3.4) tato verze je nejlepší a nejstabilnější, nové verze vypadají zajímavě, ale zatím všechny mi vždy kleknou při procházená POI.

 

V sygicu dám menu Trasa - Načíst trasu a tam už je vidět naší trasu POKUS.

 

 

Vypadá to složitě, ale u plánování TRASY do Chorvatska je to fakt super a ušetří to dost času a nervů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stejný postup je i do na vigace GARMIN NÜVI

 

Akorát si v ITN vybereme místo sygic, garmin nüvi.

Potom připojíme navigaci k PC a v zařízení hledáme složku GPX do ní přesuneme naší trasu.

Odpojíme navigaci od PC .

 

V navigaci najdeme MOJE SOUBORY (moje data) a dáme importovat trasu ze souboru. Označíme náš soubor a provede se import.

 

Potom v položce TRASY (trasa) spustíme trasu, musíme dát upravit a potom přepočítat, potom si přepočítanou trasu uložíme a tu původní můžeme vymazat.

 

 

VEDENÍ FÓRA

Možná by se mohla založit sekce GPS Navigace.

 

Blíží se dovolené a mohli bychom si sem dávat trasy z navigací, které jsme jeli na dovolenou a k tomu poznámky o stavu cesty (opravy, uzavírky, radary)

 

Hodně z nás jede letos do Chorvatska a já už teď mám tři varianty trasy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...