Přejít na obsah

Kamera a napájení z USB-C u zrcátka


Doporučené příspěvky

Tak edit - dneska jsem ještě vyzkoušel propojení přes jednu redukci a kamera už funguje jak má!! 🥳 Zřejmě je pravdou, že si kamera nepovídá s obousměrným kabelem USB C. Sice to není ideální, ale hledáním lepší varianty už více času trávit nechci 🫡

20240104_171657.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při napájení z konektoru u zrcátka parkovací režim fungovat nebude, protože napájení toho USB-C se po chcípnutí motoru vypíná. Nebo máš kameru, která se spustí i jen čistě z baterky / kondenzátoru?

Editováno: , autor: xmenadis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
před 14 hodinami, dettektorr napsal:

Prosím neširte paniku. Žádné vypínání není nutné.

 

https://www.garaz.cz/clanek/palubni-kamery-kde-jsou-legalni-a-kde-ne-21004549

sorry za OT, ale je otázkou zda je rakouský automotoklub kompetentní tvrdit, že se to na autokamery nevztahuje, stačí narazit na nekompromisního policajta a ... takže v AT raději budu postupovat jako doposud, jistota je jistota. Ale jinak díky za užitečný odkaz :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OAMTC (to čo som napísal o kábliku hore, práve je na základe prečítania článku na ich stránky) hovorí presne čo sa píše aj v linku ktorý dáva kolega.

Tzn. že kameru možno za určitých prísne stanovených podmienok použivať, ale treba vždy vymazať tváre a evidenčné čísla áut.

A/ načo je ti záznam, keď nemáš tváre a čísla

B/ pri predložení záznamu polícii alebo súdu (na stránke OAMTC práve popisujú takýto prípad) súd nevzal do úvahy video z kamery ale naopak odsúdil na mastnú pokutu predkladateľa videa že kamerou zaznamenával verejné priestranstvo. A bol to cyklista :)

C/ pevne verím, že na českú alebo slovenskú značku sa pri náhodnom zastavení (alebo napríklad pri prekročení rýchlosti) zameria každý, nielen aktívny policajt a nechá si napríklad prehrať záznam z kamery, kde samozrejme nikto nebude mať vymazané tváre a čísla

 

Takže pravda, nerobme paniku, ale dobre by bolo aby všetci, ktorí si kupujú kamery poznali aj pozadie používania.

Aj v SK je oveľa bezpečnejšie predložiť záznam z pevnej zaregistrovanej kamery (bankomat, parkovisko atď) než svojej vlastnej. Síce sú známe prípady, keď polícia bez problémov akceptovala záznam a vinník sa priznal ale možno keby vinník mal za sebou právnika a nepodlomili sa mu nohy pri prvom kontakte s políciou dopadol by spor úplne inak.

Tak opatrne, pred prípadnou akciou by som sa určite poradil.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
před 10 hodinami, Roman Popelka napsal:

Zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli vám fungují autokamery v autě s vyhřívaným sklem. Respektive nefunguje mi GPS signál. Kamera stále hledá. Mám OCT 4. Díky za odpověď.

Funguje, jen mu fix polohy chvilku trvá (cca 3-5 minut, ale to také může být, že většinou start kamery a GPS je v podzemních garážích).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

V jiných vozech GPS funguje, u mě ne. Výrobce mi ji z preventivních duvodu vymění, ale mám obavu že i druhá bude mít stejný problém. Zaráží mě,  že předchozí model kamery funguje. Vím že vyhřívání okna má vliv na antiradary, tak to možná bude to samý...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...