Přejít na obsah

Klepání (ťukání) v levé přední části vozu - vadný silentblok uložení převodovky


pusher...

Doporučené příspěvky

JJ, klepání, klepání, všechny radosti zahání. Byl jsem jeden mezi prvními když se o problému ještě nevědělo a to byl boj. vy už to máte zjednodušené, že se ví a i servisy tak tvrdě do nich. Ty silentbloky do aut dál montovali i když se už o problému vědělo, tak se nenechte. Já už to mám naštěstí vyřešené.

Editováno: , autor: Petrrr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono se ani nedalo očekávat, že je přestanou dávat. Zřejmě počet hlášených reklamací nebyl ještě velký a nějaký čas nejspíš trvalo, než byl dostatek nových silentbloků k pokrytí výroby - zřejmě musely proběhnout i nějaké testy. Zastavení výroby je nejdražší možná ztráta co pro firmu je. Zvlášť když se jedná o "prkotinu".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jasný je to jak píšeš, ale to mě jako zákazníka nezajímá. prkotina co v servisu včetně výměny vyjde 3tis kč, které fabrika musí servisu proplatit. na jednu stranu ti nedají krytky ližin sedačky za 13 Kč protože (50tis aut x 13kč = hodně ušetřených peněz) a na druhou stranu pak proplácí zbytečně takové prachy. Samozřejmě jen tomu kdo se ozve a ještě si to musí vyhádat, jejich jednoznačnou chybu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no a to lupnuti pri "nedbalem" pusteni spojky mate vsichni? To dela taky ten silentblok ne? Jako nekdy je to fakt celkem hlasite slyset, prijde mi to dost neprirozeny...vim ze kdyz mi zacal klepat silentblok tak tohle lupani uplne zmizelo...po vymene se zas objevilo :D takze asi vlastnost auta....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
Host amissus

Necelých 12k, začalo to po překročení 11k. Před chvíli volal servis, bude se měnit, ale není skladem, takže zítra.

 

-------

edit: a dělá mi to prakticky výhradně při pouštění spojky, na nerovnosti opravdu raritně

Editováno: , autor: amissus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám fabii combi TSI a klepání jak je uvedeno zde mě dělá taky..při řazení směrem 1-5 ..když rozjedu sešlápnu spojku tak klep klep..a dále při přejezdech nerovností a hlavně po zalátané cestě...byl sem v servisu v Přerově  a odbyli mě s tím, že je to běžná vůle a na jízdu a životnost to nemá vliv..tož..chcu jet do servisu do Olomouca kde sem jezdil se starou HTP a znám se s vedoucím servisu..napsal jsem mu mejla..a čekám jestli napíše ať dojedu...jo a nezlobte se že to píšu sem a ještě jednou do vlákna fabia :kol-31:

Editováno: , autor: vasnivykolista
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

co to je?

 

edit: aha spodní silent převodovky pro fabii :-D

 

Stejně je to vtipný...na alfě co měla 250tis km a nic v této oblasti nebouchalo jsem měnil všechny silentbloky motoru a převodovky až v té době preventivně....a byly tam původní z výroby (a byly v háji) :-D

Editováno: , autor: rogerer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ahoj, klesají teploty, je načase oživit tohle téma :-) Dnes ráno jsem jel do práce a stejný problém jako v úvodu. Ročního Rapida mám 14 dnů (8tis. km) a klepání na dlažebních kostkách mě dokázalo pořádně vytočit. Koupil jsem jej, abych se podobných zvuků na stařičké O1 s 412tis. km zbavil.

 

Každopádně díky za fórum, čtu jej od rána a dál už nemohu. Došel jsem k dílu RF s H na konci. Je to stále aktuální? Ještě dotaz, nějaký TIP na pražský servis kde jste spokojení a kde tento problém znají? Nejlíp poblíž Kbel - na Proseku prej pověst nic moc... Díky!

Editováno: , autor: Mariacek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže u 1,4TSI 7DSG se změnil silentblok z 6RF199555E (výroba ukončena 1.2.2014) na 6RF199555J. Jestli to bylo kvůli klepání, nevím. DSG-čkářů je tu málo a nikdo si nestěžoval.

6RF199555H u 1,2 3V a obou 1,2TSIček stále platí jako poslední verze (alespoň podle poslední aktualizace ETKY).

Ale co je zajímavý, objevily se tam nově "ruské" silentbloky: pro 1,4TSI 7DSG a 1,6/6st.aut. je 6Q0199555AT a pro obě TSI + 1,6/5st.man. je tam náš oblíbený 6Q019955AS (ten mě tam dali jako dočasné řešení před "H"čkem).

Bojím bojím se kruté mrazivé zimy a co bude to naše inovované "H"čko provádět. Můj testovací úsek totiž zase krásně vyspravili lopatama.......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...