Jump to content
hastrman

"kvileni" od kola

Recommended Posts

Zdravim odborniky, mam problem, na octavii I, r.v. 02. Pred par dny jsem uslysel zvuk, od praveho predniho kola,jakoby kdyz se rozrazi vzduch, o neco (zrcatko.,spatne dovrene okno......), ale trochu intezivnejsi. Po chvili to prestalo. Dalsi den opet, Vyradil jsem, vypnul za jizdy motor, slapal na brzdu, porad to delalo. Po zastaveni, a znovu rozjeti pohoda, ale po nejake dobe zase. Zjistil jsem , kdyz ostre dam levej rejd, tak to zacne kvilet , a kdyz dam ostre pravej, tak to prestane. Pokud to ale zacne, a ja jedu v "" porad rovne, tak to dela celou dobu. Vypada to, ze se neco(poloosa?) pohne nekam, kam nema, kde to pak " ,kvili, kvici". 'Prestane to pod 20km/h. A v nejhorsi variante jsem myslel na diferak. Co vy na to? Diky za postrehy. Martin

Edited by hastrman

To me taky hned napadlo, ale to by delalo dle me porad, a ten zvuk by byl jinej (par jsem jich slysel) . A vetsinou jakykoliv piskani (lozisko, brzdy), prestalo po seslapnuti pedalu brzd (pokud to lozisko nebylo uplne na prach). Tohle dela porad, a ten zvuk je porad stejnej, nemeni se pri zadnym z pohybu auta (prava-leva), pouze pri hooodne ostrym pravym rejdu (zvuk vetsinou zmizi).

Jde to 100% od predniho kola. Dnes opet jizda, pohoda, nic nekvili, projedu ostrejsi levotocivou, a sup, uz to knuci. Zastavim na 0, rozjedu se, a nedela to. Ujedu 5km, bez vetsich zatacek, nic, pak opet jedna levotociva, a zase knucim :-) . Zastavim, rozjedu se, a v pohode.....Takze  si vazne nevim rady. A ten zvuk je proste podobnej,jak jsem psal vys, jakoby hvizdal o neco vzduch. Ale to jsem vyloucil, zvednul jsem to, dal za 5, a delalo to, jenze par vterin, tak jsem nestihnul vypatrat , co to je, jen to, ze je to od pr.pr. kola.

ahoj hastrmane,tak se pochlub co to bylo,ja dnes zazival to same. Jen od levého kola. Nesouvisí to s ničím,ani když zatocim,přibrzdím,pridam,mezi 50-80km/h je to nejvíc. Lozisek jsem par taky zazil,bylo to úplně jiné. Porad.