Jump to content

Chyba 1441 čidlo G210 - 2.5 TDI

Ycek
 Share

Recommended Posts

Zdravím, už se delší dobu peru s chybou 1441 čidlo G210 nevěrohodný signál apod.

Rozsvítí se žhavení a nápis motor do dílny. Stane se tak vždy když klesne nafta k 1/4.

Čidlo jsem z nádrže vyndal a změřil. Hodnoty jsou OK, cca 100 ohmů prázdná nádrž a 410 plná.

Máte s tím někdo zkušenost?

Děkuji

čidlo G210 je ale čidlo nedostatku paliva, nikoli palivoměr, čili to s palivoměrem nemá nic společného

A je skutečně napojeno na kontrolku žhavení. Tahle věc umí i totálně zablokovat motor, je to vlastně ochrana čerpadla, aby nejelo naprázdno bez nafty. Před jakýmkoli další řešením doporučuju natankovat plnou nádrž a sledovat to.

Co ale můžeš udělat je vyčistit komplet sací koš a vše v něm, určitě tomu pomůžeš, ne-li odstraníš závadu

Edited by SUP1

• 2 weeks later...
  • 6 months later...

Není třeba hnutý plovák? Ukazuje dobře palivová ručička?

Teď mě napadlo: To čidlo bude vadné. ŘJ nedostane signál od čidla a vyhodnotí to jako chybu. Kdyby vadné nebylo, ale dávalo by signál v nesmyslné poloze, vyslalo by signál, že v nádrži dochází nafta a ŘJ by to vyhodnotila a motor zastavila. Takhle jen vyhodnotí chybu... Možná fakt celé vyměnit, nebo jezdit s plnou a zvyknout si na to

Vyřešeno, sice tomu stále nerozumím. Čidlo bylo vadné, ale pouze v nádrži. Pokud se měřilo venku, bezproblému fungovalo a reagovalo jak má. Takže až v pořadí třetí čidlo funguje v nádrži. Díky 

• Upvote 1

• 4 years later...

Zdravím Chlapi, mám ten stejný problém 2,5tdi 132kw bliká kontrolka žhaveni  a diagnostika píše snímač nedostatku paliva, může mi prosím někdo z vás říct kde přesně v nádrží ten snímač je nic takového jsem tam nenašel 

• 1 year later...

Zdravím, řeším stejný problém, ale auto mi vypnulo motor, diagnostika píše závadu jako tady + G210 snímač. Poradíte mi jestli se dá koupit samostatně a případně mě navést? Anebo je součástí pouze čerpadla co je v nádrži jako celek? Nevím zda je na konektoru nebo třeba součástí nějakého tištěného spoje.

Díky!