Přejít na obsah

Hnědá (tvrdá) usazenina v nádobce na chladicí kapalinu


Radek99

Doporučené příspěvky

Zdravím, jedná se o Octavia 2, rv2010, 1.9 TDI BXE bez DPF, najeto 98tis, auto jezdilo do 90tis km na LL olej. Minulý víkend jsem nechal "preventivně" měnit chladící kapalinu a nemile mě překvapil bližší pohled do vyrovnávací nádobky. Hledal jsem co by to mohlo být a úplně si nejsem jistý. Nádobku jsem vymontoval a ta usazenina je dost tvrdá a jde pouze mechanicky odstranit, horká voda s jarem s tím nehne. Otázkou tedy je, zda je to rez nebo usazenina po nějaké opravě těsnění pod hlavou například? Mám informace, že na autě se měnil jen olej a filtry dle servisního plánu, takže vlastně skoro nic. Olej ani kapalina neubývá, pod víčkem oleje je jen olej, v nádobce olejová skvrna také není. Hadice, blok, chladiče, vše suché a opticky jak nové.

 

Jestli budete někdo vědět, budu moc rád

 

Radek

 

FOTO: http://s-line.rajce.idnes.cz/Octavia_2_1.9TDI%2C_2010%2C_98tis_km/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám to tam nechat a doufat, že bude vše ok nebo to komplet propláchnout nějakým čističem? Kolem motoru a chladiče není po korozi ani stopy, že by bylo potřeba utěsňovat...

nemůže to být následek například toho, že tam někdo dolil omylem vodu do ostřiku nebo fridex? Asi ne co...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...