Přejít na obsah

Celolak


Crazcz

Doporučené příspěvky

Ahoj,

Tak mám další dotaz :-( Již jsem z toho nešťastný...

Dával jsem si celolak (ne v aut. ser., ale od jednoho vyhlášeného lakýrníka)) a vše bylo v pořádku.

Jen poslední (poslední týden) dobou se mě objevují fleky. Nejsou to mráčky a ani podobné věci/chyby lakováním.

Fleky se objevují pouze pod kapkou vody (jsou světlejší o proti standardní stříbrné)

Pokud se to zahřeje (auto se dávalo do pece), tak vše zmizelo na dva dny. Ráno auto bylo OK a večer, když jsem odjížděl z práce tak už to bylo KO :-(

Parkuji sice venku, ale neparkuji pod stromem.

Barvu jsem zvolil stříbrnou.

Nenapadá někoho co by to mohlo být? Co mě říkal lakýrník tak to v životě neviděl a ještě málem dostal infarkt když to viděl :-(

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

Nn právě že tak to není. Na auto například kápnu kapku a jako-by pod lakem změní barva odstín.

Po dešti je to jako stříbrný dalmatin s bílýma fleky (jak píšeš, tak je celé kropenaté a nejde to rozbrousit, pomáhá pouze teplo).

Pokud je to voda od klasického provozu, tak pod lakem se udělá taky flek světlejší, než je klasická barva, ale s tím že je již jemně dohněda (opravdu decentně a člověk na to musí koukat opravdu z blízka).

Pokud se auto zahřeje, nafouká fénem, nebo dá do pece, tak skvrna zmizí. Po té se již flek neobjeví a ani když auto zchladne (tedy za předpokladu, že kapka vody nebude na stejném místě).

Ještě musím podotknou, že na autě musí být opravdu kapka vody a ne obyčejná vlhkost. Pokud je auto jenom orosené od vody, tak se nic neděje.

Omlouvám se, blbě se to popisuje, ale snad jsem to popsal dobře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pod lakem myslíš pod tím bezbarvým? A není to tak, že ta voda pronikne pod něj (do něj) a dokud ji nevysušíš, tak to dělá flek? Prostě že ten povrch je porezní a nasákavý? Asi by se to zlepšilo nějakým navoskováním, ale to není trvalé řešení. Podle mě bude nějaká chyba  právě v laku. Zkusil bych to ukázat nějakému lakýrníkovi, ale ne tomu, co to dělal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

Přesně jak píšeš. Je to pod bezbarvým lakem.

Podle toho jak to vypadá, tak jsi to trefil přesně. Povrch se chová jako porézní a ne jako ochranná vrstva barvy. Po vysušení (zahřátí) flek zmizí a dokud není vyschlé, tak tam zůstane :-(

Včera mě dával na přední kapotu a zadní dveře něco ochranného s nanotechnologií, ale tam se obávám, že to je pouze dočasné řešení.

Chtěl bych se zeptat, jaké jsou další možné řešení a zda Tě nenapadá jak se toto mohlo stát?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak auto se nakonec bude lakovat znovu :-)

Děkuji všem za reakce a měl bych ještě jeden dotaz čistě ze zvědavosti.

Napadá někoho jak se toto mohlo stát?

Ještě jeden postřeh. Jak mě na přední kapotu a zadní (5. dveře) dával něco ochranného s nano. Tak i přes tuto "ochranu" to udělalo.

Editováno: , autor: Crazcz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Jak to dopadlo? Většinou to je špatný postup lakýrníka, když na metalickou barvu pozdě nanese krycí lak a ten se dokonale nespojí  svrstvou pod ním. Za čas se to loupe neskutečným způsobem. Oprava je obroušení až na podklad, což je slušná pálka. A co reklamace u lakýrníka?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 hodinami, foxdivemaster napsal:

:D odbornik jak prase :D prosim vas nepiste nesmysly kdyz o tom nic nevite

Když  tak všechno znáte, v NASA hledají odborníka na mimozemské civilizace.... Možná.  Mě lakýrník dělal celolak s kupodivu se loupal, protože nanesl krycí lak pozdě. Zázrak to nebyl. A protože jsem u toho byl, tak tvrdím, že to tak je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...