Přejít na obsah

Kod motoru na STK - BMD vs. AWY


kolmi

Doporučené příspěvky

Ahojte,

 

mám dotaz. Koupil jsem automobil, ale po nějaké době jsem zjistil, že kod motoru v autě je AWY, v technickém průkaze BMD. Parametry motoru jsou stejné.

 

 

Co se dá udělat, aby auto prošlo STK? Musí se vyměnit celý motor s jiným označením?

 

 

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to bys musel jedině přes ŠA a obávám se že ty ti to povolení stejně nevydají

 

edit: jinak souhlasím s Woody, díky aféře dieselgate, co jsem viděl metodické pokyny pro letošek pro STKáčka, bych se fáááákt hodně divil, kdyby tohle nekontrolovali

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

změnu ti nepovolí. Ale vám fakt někdy kontrolovali typ motoru? Byl jsem minulý týden (tedy už podle nových a celkem zdržujících pravidel) - na STK to určitě neřešili a na emisích, kam by to asi spadalo, to podle mě také nekontrolovali - maximálně, že by mu to někde vyjela diagnostika. Předpokládám, že oba motory mají stejné parametry, tedy, že z hledicka emisí mezi nimi není rozdíl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jak jsi to udělal při evidenční kontrole, když jsi auto přihlašoval na sebe? Tam to prošlo?

 

Schválně jsem se včera koukal na svoji Octavii a ověření kódu na bloku motoru vyžaduje minimálně demontáž celého bateriového boxu - to se přece na STK nedělá. I ten papírový štítek na rozvodech je vidět až po sundání airboxu - to jsem také nikdy nezažil. Takže teď by mě fakt zajímalo, jak se to vlastně kontroluje...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Evidenčku jsem bohužel nedělal já, tak nevím. Motor mám bez krytí, tak myslím, že kod motoru půjde vidět na první pohled. Auto nemám teď u sebe tak nevím...

 

Asi půjdu výměnou celého motoru a budu mít klid a starý prodám :-)

 

Leštěnkář: Řeším to, abych nemusle kupovat nový motor a utrácet prachy, to je přece jasný :-) Jen hledám různé varianty...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...