Duben 3, 20196 r 10 vybraných zákazníků bude testovat 10 předsériových elektrických Citigo: 190403_Tiskova_zprava.pdf
Duben 3, 20196 r Zajímavé...to už tu jednou bylo, ale od té doby uběhla hromada let a dnes bych čekal rovnou sérii, zvlášť když se jedná o rebrandovaný e-up. Asi jde spíš o propagační akci.
Duben 3, 20196 r Zaznělo tady, že "výzbroj" bude oproti současnému el. upu nová. Tak to je možná důvod.
Duben 27, 20196 r Cena by měla být 420 tis, dojezd 270km dle WLTP, výkon 75kW https://fdrive.cz/clanky/je-to-tady-vime-kolik-bude-stat-prvni-elektricka-skodovka-a-jaky-bude-mit-dojezd-3664
Duben 27, 20196 r No cena cca 2 x vyšší než obyčejné Citigo se spalovacím motorem ??? Svět se asi zbláznil, nebo jak jsem psal někde jinde zde na fóru, tak vlastnit automobil v budoucím čase, bude jen pro bohaté snoby. Ale asi to tak mocní tohoto světa chtějí, že se tak protěžuje elektrifikace. A tak třeba touto cestou chtějí asi radikálně snížit počty aut na planetě. Kdo bude chtít jezdit, tak jen sdílená auta, nebo platit za vlastní stroj jak mourovatej......... No potěš koště!!!!!?
Duben 27, 20196 r Tak ono to má dvě strany mince, ano, drahé to je, to bez debaty, na druhou stranu to má dvojnásobný dojezd proti eUP!, výkonnější motor a ten při uvedení stál myslím kolem 630tis, minulý rok kolem nějakých 550tis. A i v základu bude mít elektro nejspíš věci jako automatická klimatizace, vyhřívání sedadel (většinou to elektromobily mají kvůli úspoře). A s podobnou výbanou vyjde 1.0 MPI ASG na nějakých 280tis ceníkově. takže to taky není 2x tolik (ale ano, bude záležet co bude ten základ u eCitigo, toto je jen spekulace, ale očeklával bych stejnou výbavu jako u toho eUP!u).
Duben 27, 20196 r Takže trochu jinak. Dle mého názoru eUP předražený, ECitigo drahé, aspoň na to, co tahle auta umí a to vzhledem k jejich ekvivalentům se spalovacím motorem. Jako koncového zákazníka, který to všechno tvrdě platí, mě tzv. zelená demagogie může drbat někde nahoře na zádech............Jak to tak sleduji, tak nás média pomalu zpracovávají a za nějakou dobu všichni svorně budeme tvrdit, že ta cena je vlastně odpovídající. Samozřejmě každý na to má svůj názor, ale mě tahle mediální demagogie celkem vadí.
Duben 27, 20196 r Jo, tak ta cena je pro běžného zákazníka vysoko, ale na elektromobil to není až taková hrůza. Spíš jsem to myslel tak, že ta cena za poslední roky dost klesla a pokud bude klesat dále... Toto je stejně spíš určeno tam kde jsou dotace, pak to může mýt smysl.
Duben 27, 20196 r Neovládá dnes Čína (nebo aspoň dělá vše proto, aby ho ovládla) světový trh s výrobou baterií pro elektromobilitu? Aby nám v budoucnu tady nenabízela např. jejich variantu čínského eCitiga za jejich výrobní ceny i s potřebnou ziskovostí třeba např. 200.000 - 250.000,- Kč. To by se koncern VW a nejenom on, asi divil. I když na tohle taky existuje obrana např. cla že. A to prý existuje volný trh! Prostě mi nejde pořád do hlavy ta zelená politika EU, hnaná stále rychlejším tempem přes restrikci motorismu. Nemyslím si, že to je ten zásadní a velký problém, který by měl tento dnešní svět řešit. Připadá mi to, že je to jen forma obživy pár tisíců vyvolených sedících v EU a jejich stáda úředníků. Takhle někdy v budoucnosti bude dnešní eCitigo jen raritní kousek do sbírky k nějakým dalším autoveteránům?
Květen 15, 20196 r Takže asi potvrzení toho, že CitigoE budou vyrábět jen 2 roky https://automix.denik.cz/nova-auta/seat-bude-vyrabet-elektricke-mii-pouze-rok-vime-take-kdy-prijde-novy-leon-20190515.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
Květen 16, 20196 r Ona celá ta dnešní energetická politika Němců a potažmou i z toho vyplývající výrobní budoucnost VW a tím i Škodovky je nějaká divná a na pováženou a moc mi to logikou nezavání. A to ani nemusím číst články na webech, nebo hledat jiné informační zdroje. Stačí používat tzv. selské logické uvažování a pořád mi tam něco nehraje a nesedí. Psal jsem to tady již vícekrát a nemůžu se zbavit divného dojmu, že to bude pro Němce, potažmo pro VW a i pro Škodovku průser. A jak jsem řekl dříve, pořád si myslím, že eCitigo bude v budoucnu raritní sbírkový kousek, doporučuji majetnějším kupovat do sbírky unikátních vozů. ?
Květen 16, 20196 r https://www.skoda-portal.de/index.php/2019/05/erste-bilder-vom-elektrischen-citigoe/Jeden autosalon k tomu napsal dojezd až 270km a cena do 450 s DPH, to by byl fakt kup roku ( hlavně s porovnáním s renckem).Sent from my iPhone using Tapatalk
Květen 16, 20196 r Dojemné je, jak Daimler překlopí s velkou pompou Smart plně na e-pohon, tedy koncepci vozu, co pro E-pohon byl primárně vytvořen. Jinak E-citigo existovalo už v roce 2012, přezdívalo se mu vysavač
Květen 16, 20196 r Me je eCitigo u zadku, zajime mne jen co z nej pujde namontovat do naseho ... Zadni napis pres dvere je pekny, ale to mame smulu ... kdovi proc to ma na strese tu starou hnusnou FM/GSM ploutev ... protom uvnitr je videt normalkni drzak na mobil ...
Květen 16, 20196 r http://www.autoforum.cz/predstaveni/prvni-skoda-z-rady-iv-nafocena-bez-maskovani-uz-jich-bude-jen-pribyvat/
Květen 23, 20196 r https://www.skoda-storyboard.com/cs/tiskove-mapy/skoda-iv-tiskova-mapa/skoda-citigoe-iv-lokalne-bezemisni-mestsky-vuz-se-sportovnim-duchem/ Upraveno Květen 23, 20196 r od Jan R.
Květen 24, 20196 r Pořád tak nějak doufám, že ty vložené kusy plastu do spodního nárazníku a masky jsou jen maskování.
Květen 24, 20196 r Doufáš marně - ano, je to děs, nejvíc ta maska. Zvítězila opět ekonomika, přeci nebudou dělat nový nárazník, když se jedná o výrobu na dva roky. A možná ten největsí děs, maska, má být designovým přechodem mezi spalovací a elektrickou érou, aby si lidi zvykli na design vozů bez mřížky chladiče, která je na autech víc jak 100 let..
Květen 24, 20196 r před 8 minutami, bojler napsal: Pořád tak nějak doufám, že ty vložené kusy plastu do spodního nárazníku a masky jsou jen maskování. A co by maskovali? Tohle je jasně účelové snížení aero odporu, ale to mohli rovnou říci polákovi o zimní clony...
Květen 24, 20196 r Tady je vidět, že VW bude vždycky hierarchicky výš - designové porovnání spalovací vs. elekrtro verze u VW UP!
Připojte se k diskuzi
Můžete publikovat nyní a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a publikujte s vaším účtem.