Twisted

Uživatel
 • Počet příspěvků

  301
 • Registrace

 • Poslední návštěva

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Popularita

31 Výborná

O uživateli Twisted

 1. Kdo už měl nehodu s Rapidem?

  Tak jsem měl s naším půlročním Rapidem FL jasnou totálku. Stala se asi v 70 km/h, když protijedoucí řidič FIII odbočoval vlevo zpoza jiného auta a vletěl tak 5-10 metrů přede mě. Stihl jsem krátce brzdit a zatočit, takže náraz šel z větší části levým předním rohem na přední kolo viníka, Fabii to odhodilo ke svodidlům (příčemž mě ještě trefila do boku) a Rapid zůstal v křižovatce. Druhý řidič je ok, já mám jen naraženou ruku od volantu, drobné odřeniny a začínám cítit záda. Musím říct, že je Rapid opravdu bezpečné auto, protože kabina zůstala v cajku, všechny dveře jdou otevřít (a taky se odemkly), náraz do airbagů jsem necítil (zato utažení pásů ano) a kromě té ruky jsem se nikde nepraštil. Auto dopadlo podstatně hůře. Celý předek KO, včetně motorového prostoru, čelního skla, asi i dveří. Což mě pěkně štve. Až to policie vyřeší, přidám ještě záznam z kamery. A mimochodem, já ani pán ve Fabii jsme se nemohli dovolat na tísňovou linku! Až po 5-10 minutách mi došlo, že máme připojený telefon přes Bluetooth a hovor jde do auta. Pozor na to.
 2. Vypnutí napájení autozapalovače po vypnutí klíčku

  Zásuvky v Rapidu zůstávají pod proudem, takže se bude akorát zapínat/vypínat, když ji strčíš do zásuvky a naopak. Případně dle nastavení parkovacího režimu.
 3. Bezpečnostní šrouby kol

  Zdar, dodnes jsem na autě neměl litá kola a chci se zeptat, vyplatí se investice do bezpečnostních šroubů? Používáte je všichni? Auto je garážované, tak mě to tolik nepálí, ale přesto o nich přemýšlím. A pokryje případnou krádež havarijko?
 4. Filtr pevných částic pro zážehové motory TSI

  Nebude to 2.0 140 kW?
 5. Vzadu Bubny/kotouče, proč?

  Tak mi to nedalo a taky jsem je zkontroloval. 5 tisíc km a půl roku.
 6. Vzadu Bubny/kotouče, proč?

  Když na fóru vidím, jak se zadní kotouče běžně mění do 50 tis. km, tak si říkám, že možná ještě zlaté bubny. Sice mám na Fabii třetí lanovody a v zimě nesmím přes noc použít ručku, ale jinak si nestěžuji. Jenže Rapid je přece jen těžší.
 7. Vady a neduhy

  Wow, to je vážně Karoq? Auto staré v řádu měsíců? Mazec. Mně ta koroze jde spíše od krajů nebo porušených míst. Levněji už to asi vážně vyrobit nešlo.
 8. Spotřeba paliva 1.0TSI

  Jaký význam má utrácet za prémiové (již více aditivované) palivo a pak do něj nalít další aditiva? Právě čistící složky jsou největší výhodou prémiových paliv.
 9. Vady a neduhy

  Tohle je jako normální? Sice jsem na umývání přes zimu kašlal a chromu to asi neprospívá, ale auto má půl roku. Jinak jsem si zatím všiml jen drobností jako náladové světýlko v kufru nebo nerovné těsnění zadních dveří.
 10. Měkký lak na Rapidu

  Že prej fólii na nárazník kupovat nemáme, že je zbytečná, když nemáme psa. Já věděl, proč jsem ji chtěl.
 11. Správné chování přepínače světel

  Ten Roomster a Fabia mají u pojistek přepínač, kterým se denní svícení vypne.
 12. Výměna budíků s palub.pc za maxidot

  @JayBee1 Mám zato, že ročník 2008 teplotu oleje nemá. Určitě ne u HTP, leda by to už před FL silnější motory uměly.
 13. Swing a BT a hudba přes něj

  Modelový rok. Začíná zhruba v polovině předchozího kalendářního roku a může přinášet větší změny/modernizace.
 14. Swing a BT a hudba přes něj

  Já (na MR 2018) zapnu přehrávač na telefonu, zvolím Media a vše jede jak má.
 15. Čím vás nová Fabia naštvala?

  Ještě na F2 mám ovládání oken klíčem v zámku (+ jednodotyk na obou oknech). Mám zato, že F1 to uměla i přes DO. Pokrok nezastavíš.