Přejít na obsah

Climatronic rušivý zvuk


brabisson

Doporučené příspěvky

Video mi nefuguje, ale podle popisu to nebude motor, ale nejspíš máš AC kompresor Denso:

Někde možná ještě najdu to TPI na to, kdyžtak mi napiš SZ a podíval by jsme se potom, ale servis by si to měl bez problémů dohledat a hlavně je to docela známá závada a měli by o ní v servise vědět...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak update:

Víkend byl teplý, byť nijak nadměrně.

Každopádně jsem neváhal a zajel do servisu. Tam si to šel poslechnout sám přijímací technik a "nějaký" manager, takže to slyšeli dva páry uší, plus jsem poté při následné rezervaci termínu zaslal technikovi video které jsem natočil (to co je zde na forum) a jsem objednaný na servis na 8.7, týden před cestou na dovolenou, takže dám pak vědět. Dle nich kdy poslouchali v motorovém prostoru se shodli, že to bude nejspíše vadný klimakompresor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se díval když jsem v 16k km měnil olej v motoru, mám tam Denso, ten má být Japonského původu ale já na něm mám vyrobeno v Polsku 😀 Já mám jeden z posledních kusů co sjeli z linky (10/2022) a tam se montovalo už jen Denso, které jsem zde v komentářích našel jako bezproblémové (měnil se Sanden za Denso).

Spíš je to myšleno v duchu informativního charakteru a chtěl jsem se podělit o zkušenosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Tak jsem se před hodinkou vrátil z AS.

V rámci záruky vyměněn klimakompresor (byť jim to trvalo 5 dní), jen mě trochu mrzí, že jsem si nevyfotil původní protože si nejsem jistý zda mi dali nový. Je tu někdo kdo dokáže rozeznat ze štítku datum výroby? 

Jinak mi tam dali Sanden, takže žádný Denso (asi není skladem?).

 

V pondělí mě čeká cca 750km dlouhá cesta, tak pořádně otestuji klimatizaci.

 

Pro info, cena opravy cca 18,000 ,-

IMG_1244.PNG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 18. 6. 2024 na 5:14, JakubPatek napsal:

Já se díval když jsem v 16k km měnil olej v motoru, mám tam Denso, ten má být Japonského původu ale já na něm mám vyrobeno v Polsku 😀 Já mám jeden z posledních kusů co sjeli z linky (10/2022) a tam se montovalo už jen Denso, které jsem zde v komentářích našel jako bezproblémové (měnil se Sanden za Denso).

Spíš je to myšleno v duchu informativního charakteru a chtěl jsem se podělit o zkušenosti.

Vždyť tady píšeš, že tam bylo Denso a teď máš Sanden, taky asi výměna proběhla 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano to tvrdím v prvním příspěvku. Jenže když jsem si dohledal podle ETKY fotky těch kompresorů, tak Denso má jiný štítek než jsem viděl já na svém autě když jsem měnil olej v motoru. Koukal jsem na to sice zrcátkem ale vím jistě že tam bylo Made in Poland taky ale Denso je Japonská výroba (alespoň dle štítků) a dle webu skoda-dily :D Proto ta hloupá otázka.

 

Ve výsledku je to samozřejmě jedno, pokud pískání přestalo tak je vyměněný.

 

Dneska jsem se sice kousek projel po městě, ale objevil se mi jiný problém s autem takže jsem neposlouchal. Ukáže čas co tenhle kompresor vydrží :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě u nového auta (2019) měnili Denso za Sanden. Na klimatronik v podstatě celý rok nesáhnu a hned po první zimě, když jsem z jara pocítil v autě teplo a zjistil že klima nefunguje jel hned do AS, kde mě tentokrát bez keců vzali znova k reklamaci. Byl zacpaný ventil šponama z přidřeného Sandenu po nedokonalém proplachu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...