Přejít na obsah

Poraďte s výberom auta


Igor

Doporučené příspěvky

Hurá, konečne nastal čas Č a nášmu 3-ročnému VW Polo skončil leas a môže ísť do sveta. Vyberá sa niečo nové, ale potrebujem poradiť, keďže ja som už zmagorený totálne :angry:

Tu sú podmienky:

-ABS, 4x abg, 5 dverí, diaľkový centrál, el. okná vpredu, klíma, palubný počítač, originál rádio s CD

-motor 50kw a vyššie

-kufor aspoň 250l

-cena do 400-420tis SK (310-320tis Kč)

-čo najdlhšia záruka

-po zlých skúsenostiach to nesmie byť nič z VW koncernu ani Suzuki, môže to byť hocičo ostatné

Poprosil by som nejaké tipy, čo ísť pozrieť osobne a odskúšať. Ja som sa zacyklil a vôbec netuším, čo vybrať... Zámerne nepíšem na fóra potenciálnych kandidátov, lebo tam by chválili len to svoje ;)

Editováno: , autor: Igor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cosby: Bohužial Suzuki máme na firme niekoľko kusov, a je to tak neuveriteľný SHIT, že to by človek nečakal. Jedným slovom "pozlátko" - inak slušne povedané "výkaly zabalené v pozlátenom papieri".

Jirik.DC: Schválne píšem sem, pretože keby som napísal na čo ja viem Peugeot fórum, tam by vychvaľovali Peugeot. Na Hyundai fóre zasa Hyundai a tak ďalej.

Dlho bola kandidátom Fabia Combi Ambiente, ale po najčerstvejšej skúsenosti sa Škoda zaradila medzi tie najposlednejšie značky a ak by som mal tú možnosť, do 24 hodín sa zbavím svojich oboch vozov vyrobených v Boleslavi a už po značke Škoda ani nepozriem :fakac:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, Toyota by bola fajn - kvôli cene by to mohol byť len Yaris, ale keďže má budíky v strede, ženy ho vyškrtli.

Výber sa postupne zúžil na toto:

-Thalia

-Clio Storia

-Grande Punto

-Lacetti

-Kia Rio

-C3

-Accent

Idem klikať ďalej, či ešte niečo nenájdem. V tých weboch sa ale dosť zle orientuje, niekde uvádzajú oficiálne cenníkové ceny, niekde rôzne "akciové", proste chaos.

Áno, Ceed by bol najlepší, len treba ešte pár mesiacov počkať :o

Editováno: , autor: Igor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výber sa postupne zúžil na toto:

-Thalia

-Clio Storia

-Grande Punto

-Lacetti

-Kia Rio

-C3

-Accent

Tak já bych si z těchto možností asi nevybral, ale kdybych musel, tak bych šel do toho fiata. Sice jim moc nevěřím co se týče kvality, ale ten design nemá chybu. Jinak se mi taky líbí Peugeot 207, ale Peugeotu věřím asi tolik jako Fiatu, takže asi tak.

Ohledně toho Cee'da - v ČR má jít do prodeje 12.12.2006, takže to máš za nějaký měsíc a půl, což není tak dlouho. Jako problém bych ale viděl, že to bude úplně nový model z úplně nové továrny, takže já bych alespoň rok počkal, než se to ty dělníci naučí pořádně vyrábět.

A co třeba C4, teď jsou na ně v ČR akce, a ceny mají celkem nízko, určitě by se něco v uvedeném limitu našlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, Toyota by bola fajn - kvôli cene by to mohol byť len Yaris, ale keďže má budíky v strede, ženy ho vyškrtli.

Výber sa postupne zúžil na toto:

-Thalia

-Clio Storia

-Grande Punto

-Lacetti

-Kia Rio

-C3

-Accent

Idem klikať ďalej, či ešte niečo nenájdem. V tých weboch sa ale dosť zle orientuje, niekde uvádzajú oficiálne cenníkové ceny, niekde rôzne "akciové", proste chaos.

Áno, Ceed by bol najlepší, len treba ešte pár mesiacov počkať :o

Pokud bych měl vybírat z tohoto seznamu, tak se asi přikloním k tomu Fiatu. Ale upřímně řečeno nechápu, proč takové zanevření na Škodu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V poslednim SM byl prehled aut do 300000 Kc. Myslim, ze je to presne tvoje cilova skupina. ...zkus ho sehnat a nemusis klikat :)

Osobne bych premyslel nad Opel Astra 5d. 1.4 66kW za 284900,- Kc.

Nizsi stredni trida za cenu maleho auta. A myslim ze to neni spatne.

Z malych byl bral Punto, nebo nove Clio.

Thaliu bych skrtnul okamzite.

Koukam ze Fiesta si muze podat ruku s HTP. 1.3 44kW 99Nm 0 - 100km/h za 18.5 vteriny :)

Editováno: , autor: NiceOne
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No Civic by som bral veľmi rád. Bohužiaľ však to auto nie je pre mňa, a cena musí byť max do 420tis Sk (310 tis Kč). Primárna funkcia bude ženské vozítko do mesta a blízkeho okolia, ročný nábeh max 15tkm. Dostane zabrať pri parkovaní v hypermega obchoďákoch, takže na dizajne exteriéru v podstate vôbec nezáleží. Hlavne nech je spoľahlivé!!

Tá Kia Ceed by bola fajn, k tej by som sa prikláňal najviac - hlavne kvôli záruke 7 rokov!

A prečo nie VW koncern? Audi v kategórii malých vozov nič nemá, s VW boli veľmi zlé skúsenosti zo servismi (písal som sem už niekde problémy s tým Polom), Seat je Made In Spain (Polo bolo tiež vyrobené v Španielsku a pokazilo sa na ňom hodne vecí a dodnes nie je ok) a Škoda vypadla len teraz nedávno. A prečo vypadla aj Škoda? Riešim momentálne nejaké problémy a zatiaľ dávajú od toho všetci ruky preč - aj servis, aj importér. Čakám, čo bude, potom sem všetko napíšem, vrátane mien konkrétnych ľudí :076

Najsmutnejšie na tom je to, že na vlastnej skúsenosti vidím, že so Škodou to ide dolu vodou... Mám 3. Fabiu, všetky boli kupované ako nové. Ani jedna nebola celkom v poriadku, na každej sa v rámci záruky niečo toho pokazilo. No táto posledná má za ten rok a 15tis km trochu veľa závad. A to už nehovorím o firemnej Octavii, ktorá ešte nemá ani rok (ok, ale má už takmer 30tis km) a tiež nie je v poriadku - odpoveď v servise na reklamáciu bola "a čo by ste chceli od auta len za 800tisíc"?

Niečo je špatne u škodovky! Keď pozerám štatistiky porúch a reklamácií, stále sú to dookola tie isté veci, ktoré za tých pomaly 7 rokov čo sa vyrába, neboli schopný poriešiť. Naozaj nepoznám nikoho, kto v poslednej dobe kúpil Fabiu a aj 2-3krát drahšiu Octaviu, a nemusel vôbec nič reklamovať... Naozaj je to takto zlé aj u iných automobiliek? Neverím!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ak to je pre zensku, preco jej nekupis Yaris? s tym zaparkuje vsade, to co tam zenskej treba napchat to tam aj napcha.

ale fakt ja mam Fobijku a nemozem sa nanu stazovat, pri tom ako jazdim sa cudujem ze tam odislo iba tak malo veci. u Skodovky zalezi dost na stasti a aky mali den vo fabrike.

nechces sice VW lenze vela mojich znamich ma volkswageny a nemozu si ich vynachvalit a to ich teda nesetria. takze podla mna pre zenu a s bohatou vybavou VW Lupo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opel Astra G je ted maximalne vyborna koupe. O te bych urcite uvazoval!! V plne vybave se da sehnat kurevsky levne ;)-_-

jj mal som moznost vyskusat to na asi 200 km, Opel Astra 2dv. G 1,6 16V popicofka zvezenie. aj ked pre zenu trosku silne, 100k ale zenskej by stacila aj ta 1,4. alebo Corsu 1,2 12V, ci to je len litrak ň? nechce sa mi to hladat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...