Přejít na obsah

Zimní pneu


StandaO

Doporučené příspěvky

Hlavně by nesedělo nastavení tachometru (ukazoval by míň, protože 195/65 má větší obvod), sekundárně pak při nějaký události by se po tom začali vozit spíš pojišťováci než policajti - těm by šlo hlavně o dostatečnou hloubku vzorku, ale pojišťováci by rajtovali na nepovoleným rozměru a krátili by odškodný, respaktive by navalovali větší podíl viny na tebe.

 

Vzhledově by to naopak jak fábuli, tak roomu pomohlo, protože oba dva mají podběhy jak vjezd do pískovny a ty 195/55 v nich jsou prostě vzhledově na hovno...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ještě mě napadlo 185/60 R15 a zkusit nechat zapsat do TP to by nešlo? prý jsou levnější jak jsem četl tady ve vláknu výše .. ale mám už disky 6Jx15 ocelové a chci je použit .. šlo by to na ty 185/60? :/ a i ty 195/55 R15 na léto jsou takové .. do zatáček bych řeklže musím hodně opatrně abych ho nevyklopil na zadku .. takže jsem si myslel že na zimu užší budou jen horší .. :/

Editováno: , autor: Petrkiller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemáš fotku jak to auto s tím vypadá? A pojišťovna by problémy nedělala? Ale mají omezenou rychlost jen na 190 :) V TP mám jen 185/55 R15.. ale jsou o 800 levnější na kolo!!!

 

Oprava v dalších záznamech nejsou ty 185/60 R15 ale v pneumatikách na kterých auto vyjelo jsou ty kola zapsané takže by to mělo být v pohodě ne? je tam 185/60 R15 84T .. je to sice jen do 190 ale já s tím jel max těch 190 zatím a to je na letních v zimě nejsem sebevrah a mám rád řidičák ..

Editováno: , autor: Petrkiller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mam v TP u kol pod tím jak je napsáno hnané nápravy taky 185/60 R15 .. a ve variabilních mám pak ty 195/55 R15 a 185/55 R15..

 

Ok tak nebudu vymyšlat, kupím 185/60 R15 na zimu continentálky a bude klid.. na léto budu řešit v létě až to bude aktuální ... na provoz mám :) jen chci kvalitu ale zároveň ušetřit :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem měl continentálky na staré fabce jednu zimu a jedno léto a bylo to nesrovnatelné proti barumkám .. i staré micheliny byly lepší jak barumky .. s barumkama jsem se mimochodem 2x naboural jen kvůli těm pitomým gumám které nedržely stopu na sněhu ani jako lehce nové (6-7mm) a to jsem jezdil pomalu .. v horách okamžitě ztrácely a tamkde barumky končily continentálky začínaly :) nesrovnatelně jiné gumy i v tichosti jízdy .. Proto jsem za continentálky .. a proti Nokianum jsou continentálky podle testů tišší a mají větší km výdrž .. na zimu se z atěch 1500 dají ty continentály .. ale za 2100 na léto jen kvůli 5% výšky pneu je docela mazec ..  :) co nadělám. Druhé lité kola kvůli tomu kupovat nebudu .. (205/45 R16)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám zatím rok Vredesteiny SnowTrac 3 (odjetá 1 zima) a na sníh jsem se s nima dostal vlastně jen párkrát - ale stálo to za to. Hned ten první listopadově-prosincovej sníh mě chytnul na cestě z Týniště nad Orlicí - silničáři jako obvykle zaspali a na cestě bylo od 3 do 5cm sraček. Všecko co mělo kola se sesralo k pankejtu, ale SnowTrac držely jak přilepený i při přejíždění z pruhu do pruhu v rychlosti zhruba 80-90km/h. Tyhle gumy se Holanďanům opravdu povedly...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na Roomstru mám nazuté zimní Polaris 3 185/55R15 kupované v lednu 2014 za 1200/ks. Neměl jsem během zimy žádný problém a s ohledem na tu nízkou cenu budu klidně tvrdit, že nevidím moc smyslu v nákupu jiných=dražších gum. A to mám na druhém autě Dunlop Wintersport 3D za 2500/ks, taky bezproblémové, ale příště i tam klidně Barumky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, vono v zimě 2013/2014 zrovna moc toho sněhu nebylo, krom těch prvních vánic na konci listopadu bylo až do jara skoro furt holo a vlastně skoro ani nemrzlo, takže bych moc nekřičel o "zimní kvalitě" podle zkušeností od ledna 2014.

Počkáme, co nám k těm Polariskám 3 povíš na jaře 2015, jo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi nějaká zkušenost se zimáky Kleber krisalp hp2? Na sníh a břečku?  Zatím jsem měl odzkoušené Debica frigo a Sava eskymo S3 a Barum Polaris 2. Ty Debicy byly na naše podmínky bezkonkureční. (na Feldě a fabce)

Na Roomu co jsem koupil byly právě ty Krisalpy, ale jelikož byla houby zima tak nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přesně tak, loňská zima nebyl zima, skoro vůbec led, břečka apod. kde by jsi jakýkoliv gumy fakt otestoval. Rozdíl mezi Barumkama a Conťákama je doslova rozdíl třídy. Barumky nejsou vůbec špatný první rok, ale pak je ten rozdíl hlavně znát v tom, že ty opravdu dobré a i drahé gumy ti fungují 4 roky dá se říct stejně, což se o "levných" barumkách a matadorech rozhodně říct nedá...

 

@Alma Klebere klidně vem, osobní zkušnost nemám, ale zatím jsem na ně slyšel jenom chválu. Z těch levnejších rozhodně jedny z těch nejlepších...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...