Přejít na obsah

přídavný výhřev kabiny


Eflik

Doporučené příspěvky

Takto to malo byť, neviem prečo to vyhodilo

Obrázok ja v katalógu CONRAD

Automobilový vykurovací ventilátor

Objednávkové číslo: 841650

Tvarovo pekný vykurovací ventilátor s keramickou technológiou. Ohrievač vzduchu môže byť pripojený separátne. Ideálny pre rozmrazovanie skiel, ale rovnako môže byť použitý ako ohrievač nôh, atď. Výhodný súčiniteľ účinnosti vďaka keramickému topnému telesu. Je vybavený zástrčkou pre zapaľovač. Prevádzkové napätie 12 V, príkon max. 150 W, rozmery (D x Š x V): 140 x 125 x 50 mm.

Cena: 579.00 SKK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takto to malo byť, neviem prečo to vyhodilo

Obrázok ja v katalógu CONRAD

Automobilový vykurovací ventilátor

Objednávkové číslo: 841650

Tvarovo pekný vykurovací ventilátor s keramickou technológiou. Ohrievač vzduchu môže byť pripojený separátne. Ideálny pre rozmrazovanie skiel, ale rovnako môže byť použitý ako ohrievač nôh, atď. Výhodný súčiniteľ účinnosti vďaka keramickému topnému telesu. Je vybavený zástrčkou pre zapaľovač. Prevádzkové napätie 12 V, príkon max. 150 W, rozmery (D x Š x V): 140 x 125 x 50 mm.

Cena: 579.00 SKK

150W? To ti teda maximalne rozehreje neobutou ponožku :t BTW: zapalovac ma pojistku 10A ne? to je 10x12V=120W ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Porad me fascinuje jedna vec :) Utratit prez Xk za nezavisle x kilove heblo je lepsi reseni, nez koupit neco malyho prenosnyho? Smat se vykonu a tvrdit ze to vyhreje ponozku ? Proc? Ja nechcu mit v aute saunu. Nepotrebuju aby se mi vyparila voda i ze strechy. Proste kdyz je venku -20 tak normalni topeni netopi. Mozna po urcite dobe, ale to je proste urcita doba, nez se zahreje motor a ta s klesajici teplotou roste. Staci kdyz z cehokoli pujde aspon vlazny vzduch. Nechcu at mi neco huci v aute presne v 7 a zahriva ho, protoze ja muzu jet uz v 6 nebo az v 9. Navic z vaseho postoje mi prislo ze vase drahe pridavne topeni snad ani z baterky nejede, mozna to ma svuj benzinovy, nebo naftovy agregat, ale proc takove komplikace? To je pro mne naprosto zbytecne. Potreboval jsem neco co pripojim do cigaretove zasuvky, dam na palubku, zapnu to a pujde z toho teplejsi vzduch nez je v kabine. Pokud se da dostat z cigaretaku fakt jen 120W, tak vytahnu kabel primo z baterky to uz neni problem, nebo zmenim pojistku, ale tohle porad bude reseni v radu tisicu, ne desitek.

Ale zjevne malokdo tohle resi :) Radeji zainvestuje desitky tisic. Skoda :)

Kazdopadne se mi zda, ze jsme mohli mit krasnou zimu a chladnou, ale nekdo si proste rekl ne :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Porad me fascinuje jedna vec :) Utratit prez Xk za nezavisle x kilove heblo je lepsi reseni, nez koupit neco malyho prenosnyho? Smat se vykonu a tvrdit ze to vyhreje ponozku ? Proc? Ja nechcu mit v aute saunu. Nepotrebuju aby se mi vyparila voda i ze strechy. Proste kdyz je venku -20 tak normalni topeni netopi. Mozna po urcite dobe, ale to je proste urcita doba, nez se zahreje motor a ta s klesajici teplotou roste. Staci kdyz z cehokoli pujde aspon vlazny vzduch. Nechcu at mi neco huci v aute presne v 7 a zahriva ho, protoze ja muzu jet uz v 6 nebo az v 9. Navic z vaseho postoje mi prislo ze vase drahe pridavne topeni snad ani z baterky nejede, mozna to ma svuj benzinovy, nebo naftovy agregat, ale proc takove komplikace? To je pro mne naprosto zbytecne. Potreboval jsem neco co pripojim do cigaretove zasuvky, dam na palubku, zapnu to a pujde z toho teplejsi vzduch nez je v kabine. Pokud se da dostat z cigaretaku fakt jen 120W, tak vytahnu kabel primo z baterky to uz neni problem, nebo zmenim pojistku, ale tohle porad bude reseni v radu tisicu, ne desitek.

Ale zjevne malokdo tohle resi :) Radeji zainvestuje desitky tisic. Skoda :)

Kazdopadne se mi zda, ze jsme mohli mit krasnou zimu a chladnou, ale nekdo si proste rekl ne :smich:

chlape, spatne si to pochopil - neprudim : Kdyz to koupis tak pochopis - tech 150W (v idealni pripade kdyz to nebude prikon ale tepelny vykon) ti zvedne teplotu interieru o 1-2°C . Schvalne zkus tohle: Vypni v -15°C motor a stopni si za jak dlouho se vyhraty interier auta (cca 22°C) zmeni v lednicku... Auto neni vubec tepelne izolovano... Tech 15OW je sakra malo... :(

Jinak, to topeni se standartne do meho auta dava + nezavisly ovladac sem mel uz v cene vozu - sam bych si ho za plnou cenu taky nikdy nekoupil... ;) Teda pokud nevyhraju par melounu :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Elfik. Už jednou jsem tu psal že špicovní věc jsou vyhřívané sedačky pro pocit tepla na prdeli a ledvinách. Když se nenecháš přesvědčit a furt hledáš nějaké výhody v cigaretové zástrčce. Poptej se chlapů v práci nebo sousedů jestli někdo sedačky nemá, pak si do nich sedni a za minutu URČITĚ změniš názor. Jak si jednou do nich sedneš, tak další Tvůj další příspěvek bude určitě v sekci -bazar-koupím- sedačky. lol Čus

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

150W je opravdu malo. Skus si vzit jednoduše do auta při -10 obyčejný fen. Takove ty malé feny maji výkon kolem 1000W ty lepší pak 1500W až 1800W. Vyzkoušej si nakolik ti postačuje takový fen, a pak popřemyšlej nad tím co se bude dít když ti tam bude foukat asi 10x míň tepleho vzduchu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci mají naprostou pravdu.Vím to,protože cca před 3 lety jsem toto osobně odzkoušel.Kupil jsem si takový cca 150W fén a byl totálně nahovno.už při -5 je to k ničemu.Já do Supa eberspacher dávat nebudu ani do jakéhokoli svého auta,protože auto u mě víc než rok a půl nevydrží.Chtě jsem ho dát do manželčiného GIV,protože ona jezdí trasu 10km z toho 3 km z kopce a tam by asi baterka dostala zabrat,ale ještě uvidím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejvíc z baterky bere ten ventilátor, takže záleží na kolik ho nastavíš (doporučuje se max. 2. rychlost) ale zase motor je ohřátý, takže startuješ jak v létě i při -20°C, což je pro baterku značná úleva.

S malýma vzádlenostma a nezávislým topením tolik zkušeností nemám, tvoří tak 1/4 mých jízd, ale jinak ho mám dva roky, baterka je pětiletá a furt drží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobra dobra :) Ale vyhrev sedacky znamena bud koupit cela nova sedadla, nebo parat ty soucasna a davat do nich decky.

Mno zkusim to reseni s vymenou pojistky za silnejsi a zakoupenim nejakeho vykonejsiho topice. Doma mam nejake heblo z tesca, a topi celkem slusne. Cili pokud by foukalo tohle v aute tak neni problem. Samozrejme ze motor pobezi a ja pojedu, jen proste uz na me bude foukat teply vzduch z toho hebla o co mi v podstate porad jde.

Jinak jeste si muzu dat dva kulichy a palcaky a nebudu potrebovat ani topit :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci mají naprostou pravdu.Vím to,protože cca před 3 lety jsem toto osobně odzkoušel.Kupil jsem si takový cca 150W fén a byl totálně nahovno.už při -5 je to k ničemu.Já do Supa eberspacher dávat nebudu ani do jakéhokoli svého auta,protože auto u mě víc než rok a půl nevydrží.Chtě jsem ho dát do manželčiného GIV,protože ona jezdí trasu 10km z toho 3 km z kopce a tam by asi baterka dostala zabrat,ale ještě uvidím

Btw, nezávislé topení má topný výkon 4000W.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobra dobra :) Ale vyhrev sedacky znamena bud koupit cela nova sedadla, nebo parat ty soucasna a davat do nich decky.

Mno zkusim to reseni s vymenou pojistky za silnejsi a zakoupenim nejakeho vykonejsiho topice. Doma mam nejake heblo z tesca, a topi celkem slusne. Cili pokud by foukalo tohle v aute tak neni problem. Samozrejme ze motor pobezi a ja pojedu, jen proste uz na me bude foukat teply vzduch z toho hebla o co mi v podstate porad jde.

Jinak jeste si muzu dat dva kulichy a palcaky a nebudu potrebovat ani topit  :smich:

výhrev znamená buď teda nové sedačky ktoré ho majú - to je najkomfortnejšie riešenie ale zacáluješ nehorázne prachy..

ja som kupil dečky tu v bazari za 2100 s RJ. jediné čo som inak dokupoval boli ovládače ale tie sa mi podarilo zohnať za 500 alebo 600SK/kus a konektory.

tuto zimu už s tym experimentovať nemienim, jednak nemám zavretú garáž a za druhé keď to budem inštalovať nebude to len natiahnutie nejakého káblového zväzku..všetko pojde pekne ako má...

heh už aby bola JAR -_-

Editováno: , autor: profor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...