Přejít na obsah

přídavný výhřev kabiny


Eflik

Doporučené příspěvky

Ještě dotaz k el. topne vložce v tdi. Kde ji najdu a muže se stat, že je nějak z poloviny nefunkčni nebo tak něco. Tady jste psali že po 500m už vam fouka vlažny vzduch. Dneska jsem po dvou dnech potřeboval jet autem. Předni sklo total led i zevnitř. Tak jsem ho nastartoval, zapnul klimu, teplo na max, vše na předni okno a šel oškrabat venek a vyrazil jsem. Vlažny vzdoušek začal foukat tak po 1,5 - 2 km a to před tim motor běžel dobre 3-4 minuty. Tak si nejsem jisty jestli je u mě vše OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pardonnn, :o , úplně vše od A-Z najdeš na www.eberspaecher.cz lol Zítra ze srandy nechám auto venku a pak napíšu jak mi šprech vytopil auto a předehřal motor. Běda Vám jestli pak nenastartuju!!!! :fakac: Aku mám origoš 5 roků. Čus

Já hledal na webasto...

eberspaecher mě nenapadl, ale koukám mají názornější a detailněji zpracované stránky než webasto, díky za tip :palec2:-_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To brunoos. Tá elektrická dečka (přídavné odporové topení) je součast topení. Je umístěná ve výměniku tepla, čili podle výkresu řezu topením je přidělaná na teplovodním topení. Jak zjistím jak umístit zde foto (nováček) tak ho sem hodím z chytré knížky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě k té době vyhřívání auta. Psal jsem že mi to topí po 500m. Fakt, ale neuvědomil jsem si že vyjíždím z garáže, i když nevytápěné. Vy co stojíte venku máte smůlu. Bude to trvat déle. Myslím si jak píšeš že ti jde vlažný vzdoušek po 2 km tak odporové topení máš OK. Motor by ti vodu nikdy tak rychle neohřál. To bys musel mít motor AXR ( např ostavia tour 1.9 tdi 74kw PD)se 3 vyhřívanými svíčkami vody. A jak jsem se díval určitě by to šlo dodělat. Ty motory ATD a AXR jsou skoro stéjné. Čus

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pardonnn, :o , úplně vše od A-Z najdeš na www.eberspaecher.cz lol Zítra ze srandy nechám auto venku a pak napíšu jak mi šprech vytopil auto a předehřal motor. Běda Vám jestli pak nenastartuju!!!! :fakac: Aku mám origoš 5 roků. Čus

5roků jo? Tak to je zrala na vymenu i bez pridavneho topeni... Bejt tebou bch ji vymenil, nebo si sebou bral placatku - at ti neni zima pri ceste k pumpe pro novou :t

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě vydržela baterka ve Feldě 7let, výměna byla z čistě preventivních důvodů. protože už mi to připadalo dost dlouho :) Kamarád ji pak ještě 3 měsíce dojížděl, než mu v zimě vydechla definitivně :D Ale samo sebou jsem neměl přídavné topení...

zalezi na baterii, obecne z me a ze zkusenosti meho okoli je 5 let tak akorat aby te baterka zradila nekde v zime v horach... Nema to nic spolecneho s pridavnym topenim - topeni zahriva i motor, takze je snazsi start = mensi zatez baterie pri startu (nemluve o zhaveni u diesel vozitek)... -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klucí, nemáte ponětí kolik udává výrobce spotřebu paliva u těch nezávislých topení (Webasto, Eberspacher)? Zkoušel jsem to hledat na webových stránkách webasta a nic takového jsem nikde nenašel.... :unsure:

Mám ponětí úplně přesně :p

- rozběh 0,58 l/h

- velký výkon 0,47 l/h

- malý výkon 0,21 l/h

a je to Eberspächer Hydronic B.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pardonnn, :o  , úplně vše od A-Z  najdeš na www.eberspaecher.cz  lol  Zítra ze srandy nechám auto venku a pak napíšu jak mi  šprech vytopil auto a předehřal motor. Běda Vám jestli pak nenastartuju!!!! :fakac:  Aku mám origoš 5 roků. Čus

5roků jo? Tak to je zrala na vymenu i bez pridavneho topeni... Bejt tebou bch ji vymenil, nebo si sebou bral placatku - at ti neni zima pri ceste k pumpe pro novou :t

Taky mám pořád origo baterku z roku 2001...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

3 vyhřívací svíčky má skoro každá Octa TDI a nedělej si iluze,že fungují jak mají.Dost je o tom napsáno v animované učebnici škodovky.Ty 3 žhaviče jsou až na posledním místě.DF svorka na altíku hlídá odběr proudu a až potom určuje,bude li zaplá jedna,dvě nebo 3.tyto ti motor moc neohřejí.Jinak Pouze PD motory mají v topení topný člen a ten trošku hřívá vzduch

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

3 vyhřívací svíčky má skoro každá Octa TDI a nedělej si iluze,že fungují jak mají.Dost je o tom napsáno v animované učebnici škodovky.Ty 3 žhaviče jsou až na posledním místě.DF svorka na altíku hlídá odběr proudu a až potom určuje,bude li zaplá jedna,dvě nebo 3.tyto ti motor moc neohřejí.Jinak Pouze PD motory mají v topení topný člen a ten trošku hřívá vzduch

Animovaná učebnice škodovky - da se sehnat??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...