Přejít na obsah

Zvukový projev motoru │ Škoda Felicia 1.3MPI


Martinn99

Doporučené příspěvky

Dobrý den. Trápí mě zvukový projev a chod motoru mé Felicie 1.3MPI 50kw r.v2001 najeto 125 000km

Motor trpí většími vibracemi a zvláštním zvukovým doprovodem už od pořízení auta. Auto vlastním rok a do teď jsem nepřišel na možnou závadu.

za studena má motor tendence se dusit a neakcelerovat. Po ohřáti sice akceleruje, ale lehce cuká, a to při nižších i větších otáčkách.

 

 

 

Olej jsem měnil před rokem a nechával jsem seřizovat ventilové vůle. Ani jedno neudělalo v chodu a zvuku motoru žádný rozdíl.

Sníženým výkonem ani zvýšenou spotřebou auto netrpí.

 

Čas od času dolívám chladicí kapalinu. Mohlo by se jednat o selhání těsnění pod hlavou motoru nebo hlavu samotnou? Pára z výfuku nechodí a emulze se na měrce oleje ani na víčku netvoří.

 

Děkuji za rady.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím možná bych zkusil vyčistil škrtící klapku a plus udělal přes diagnostiku základní nastavení.

 

Ohledně té chladící kapaliny bych šel po hadicích a po chladiči jestli nemáš něde netěsnost.

 

Pokud by to nikde neteklo a doléváš chladící kapalinu, tak pak by mohlo být načaté těsnění pod hlavou jak uvádíš. Záleží, kde by prasklo pokud u sacího kanálu, tak by se ti mísil olej s kapalinou a pokud u výfukového utíkala by chladící kapalina výfukem ven, ale tohle je pouze jen můj názor, ale třeba se někdo připojí z relevantnější odpovědí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...