Přejít na obsah

Dodělání signalizace na centrál


m.krizovka

Doporučené příspěvky

  • o 4 týdny později...

pozeral som ten inštalačný manuál ale o výstupe na sirénu tam zmienka moc nebola ajked to na stranke píšu...jedine že by to boli biely a hnedý vodič. tam by si mohol zapojiť rele a tym ovladať buď smerovky...v tom pripade si tu pohladaj schemu čo som postol ako zapojiť oddelovacie diody

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud to vážně nemá nějakej výstup ( musel bych vydět manual ) tak to vem přímo s kabeláže co vede k motorkům  :t  jakmile se zapne motor je tam šťáva a na co si to napojíš je už tvoje věc

čus.Tady na teto stáncemanuál je manuál na ten můj centrál.Mohl by se s prosím na to podívat a říct mi jestli by to šlo dodatečně dodělat? Já tomu vůbec nerozumím.Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A TY MÁŠ JENOM CENTRÁL NEBO AJI DÁLKU jestli máš tu dálku co je tam ten manuál tak to není vůbec problém.máš tam výstup na sirénu a ten můžeš použít i na blinkry jen ho musíš pomocí diod rozdělit na dva okruhy a připojit na konektor XS6 pod palubní deskou svorky 14a 16 ale vše se musí oddělovat diodama

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A TY MÁŠ JENOM CENTRÁL NEBO AJI DÁLKU jestli máš tu dálku co je tam ten manuál tak to není vůbec problém.máš tam výstup na sirénu a ten můžeš použít i na blinkry jen ho musíš pomocí diod rozdělit na dva okruhy a připojit na konektor XS6 pod palubní deskou svorky 14a 16 ale vše se musí oddělovat diodama

kolega má pravdu v manualu máš dokonce výstup na sirénu chce to jen si stím trochu pohrád :palec2: pak dej vědět jak to dopadlo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A TY MÁŠ JENOM CENTRÁL NEBO AJI DÁLKU jestli máš tu dálku co je tam ten manuál tak to není vůbec problém.máš tam výstup na sirénu a ten můžeš použít i na blinkry jen ho musíš pomocí diod rozdělit na dva okruhy a připojit na konektor XS6 pod palubní deskou svorky 14a 16 ale vše se musí oddělovat diodama

Takže to trochu tady objasním.Mam centrál a dálku jinak by ty blinklry neměly cenu že.A na elektriku jsem upně blbej takže bych byl moc vděčnej kdyby mi sem někdo hodil shéma zapojení těch diod a já už to nechám někde udělat.Nebo bych to mohl koupit kdyby byl někdo tady to ochoten udělat a prodat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Alebo tu je ešte aspoň pípnutie pri zamykaní.... to je tiež dobrá vec, keď nie je optická signalizácia..... keď zamykáš, ani sa nemusíš pozrieť na auto, stačí keď budeš počuť pípnutie......pípak treba dať niekde von (do mot. priestoru napríklad), aby ho bolo počuť...(ale väčšinou sú dosť silné, takže bude ho počuť) :D

post-10-1173854787.jpg

Editováno: , autor: octavio
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahoj nechci zakládat nové tema tak se zeptam tady:

chci si dodělat zvukovou signalizaci k centralu a potřebuju jestli někdo nevite konkretní tip na ten bzučak(pípak.. :) ),projižděl jsem gme.cz kde jich pár je,ale zase nevím jakej maj zvuk.díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mám doma KPE212A - valček 24x16mm a má nechutný prenikavý zvuk. V katalógu som nenašiel jej špecifikáciu (dB) ale jej nižší variant má 90dB.

Ozázka je ako by to z motorového priestoru znelo resp z priestoru medzisteny keby to damje tomu bolo pod plastom chrániacim nasávanie kúrenia pred vodou a to celé pod krytom pod stieračmi ale na také "znamenie" by to mohlo byť ok.

Večer ju odfotím a dám foto

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mám doma KPE212A - valček 24x16mm a má nechutný prenikavý zvuk. V katalógu som nenašiel jej špecifikáciu (dB) ale jej nižší variant má 90dB.

Ozázka je ako by to z motorového priestoru znelo resp z priestoru medzisteny keby to damje tomu bolo pod plastom chrániacim nasávanie kúrenia pred vodou a to celé pod krytom pod stieračmi ale na také "znamenie" by to mohlo byť ok.

Večer ju odfotím a dám foto

ok zatim dík.....ja mam v planu vrazit to nad pojistkový box,je tam díra kudy se daj provlíknout kabliky(mam tam i vyvedenou antenu k dálce).....stačí když to bude slyšet na 10m když by to bylo moc hlasity tak ji dam do molitanu (nebo něčeho podobnýho)jde mi jen o to aby to mělo takovy klasicky zvuk,žadní pronikavy pískání atd.

jinak ta tvoje ma tyto specifikace:KPE212A-sirénka 23,8 x 16mm ,3-20V, 83dB

Editováno: , autor: raca
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A TY MÁŠ JENOM CENTRÁL NEBO AJI DÁLKU jestli máš tu dálku co je tam ten manuál tak to není vůbec problém.máš tam výstup na sirénu a ten můžeš použít i na blinkry jen ho musíš pomocí diod rozdělit na dva okruhy a připojit na konektor XS6 pod palubní deskou svorky 14a 16 ale vše se musí oddělovat diodama

musim pouzit aj ja nejake diody pokial to chcem na smerovky ? (teraz to mam na svetla)

ak nie,tak to len prepojit rovno jeden vystup z centralu na svorku 14 konektora XS6 a druhy vystup na svorku 16 toho XS6?

post-5873-1210008116_thumb.jpg

Editováno: , autor: Julo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
Alebo... nie je čo dodať....

kdyz jsem pouzil zapojeni podle tohoto schematu shorela mi jednotka centralu

nevim kde by mohl byt problem zrejme diodami¨

muze mi nekdo napsat jake diody mam pouzit

nebo jestli nebude lepsi pouzit to zapojeni se 4 diodami

dik za odpoved

post-21962-1217924441_thumb.jpg

Editováno: , autor: rohe
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mal si to cez poistku? celý centrál? to by sa ti stať nemalo. Relé bolo normálne auto relé? Neprehodil si kontakty a neskratoval si vlastne ten výstup?

central je pres 15A pojistku,dal jsem tam autorele,

kontakty jsem zapojil spravne to jsem kontroloval.

rikam myslim ze jsem dal blbe diody jen 1A

Editováno: , autor: rohe
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No diody je dobré dať ak dávaš 1A tak 5 paralelne vedla seba aby si mal aj rezervu a neni to ani tak veľké ako 6A P600 dioda.

+12V na napájanie smeroviek si dal odkial?

Nezabúdaj aj na oddelovacie diody pred BSG!!! nikto nevie či ich treba ale istota je guľomet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No diody je dobré dať ak dávaš 1A tak 5 paralelne vedla seba aby si mal aj rezervu a neni to ani tak veľké ako 6A P600 dioda.

+12V na napájanie smeroviek si dal odkial?

Nezabúdaj aj na oddelovacie diody pred BSG!!! nikto nevie či ich treba ale istota je guľomet.

12V plus jsem vzal pred pojistkou ridici jednotky.

zkusim to s tema 5 diodama (ale koupim si i tu 6A )a dam je i pred BSG.

snad to dopadne dobre

dam vedet jak to dopodlo

zatim diky za pomoc preji pekny den

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...