Přejít na obsah

Zadné senzory pri cúvaní niečo vidia (sporadicky)


SK_Adventures

Doporučené příspěvky

Ďalšia chyba ktorá ma dosť štve na novom superbe, (2020/11) mám senzory vpredu, vzadu a aj z bokov pre asistenta na parkovanie, no a keď cúvam, zadné senzory buď na jednej alebo na druhej strane niekedy z ničoho nič na chvíľu zapípajú a potom sa spamätajú a už je všetko ok, aj na displeji mi to vtedy svieti na červeno akoby tam na sekundu-dve niečo tesne pri nich stálo, nerobí to ale celý zadok ale iba jedna alebo druhá strana vzadu ktorú som vám aj na obrázku zakrúžkoval, tieto dve senzory blbnú a takmer stále (ale nie vždy) pri cúvani tam na sekundu-dve niečo vidia a potom to zmizne... Nejaké rady čo by to mohlo robiť ? V autorizáku vravia že senzory nič nehlásia, diagnostika nič nepíše, vraj je všetko OK, oni mi povedali že to si možno parkovací asistent meria vzdialenosti a preto to pípa, ale to je totálna somarina podla mňa, je to určite nejaká chyba senzorov... Plus ja asistenta na parkovanie nepoužívam, nezapínam, a chcem len aby senzory pípali keď tam ozaj niečo je, takto si vždy v kľude opatrne niekde cávam a zrazu to začne pípať aj zčervenie jedna strana čo som na obrázku vyznačil akoby centimeter zamnou bola prekážka, dupnem na brzdu, počkám a zmizne to.... a stále takto, neviem čo s tým, nejaké rady ? 🤷‍♂️😐

priklad.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to tak ako píšu ostantni. Je to senzor vyparkovania, ktorý ja osobne na sedane využívam a som za neho rád. Keď som zaparkovaný predkom a cuvam z miesta, zachytí už z väčšej vzdialenosti prichádzajúce auto, vtedy zapípa a až keď stále pokračujem a auto sa blíži, tak tvrdo zabrzdi a zastane auto. Párkrát mi to už pomohlo. Taktiež to pipa aj keď cuvam a ide mi chodec z mŕtveho uhla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No určite to poskúšam keď sa mi vráti zo servisu, pozriem sa na to a dám vedieť, ale nezdá sa mi to moc.. poprípade dá sa táto funkcia vypnúť? Ale na 90% mi to nerobí podla mňa kvôli tomuto ale ozaj skôr nejaká chyba kódovania/RJ podla mňa, vidím čo to robí a nemyslím moc že by to bolo kvôli tomuto, poprípade natočím video 🤨

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...