Přejít na obsah

Nefunkční osvětlení interiéru


Fergus

Doporučené příspěvky

ahojte...poradte prosim aj mne...tak isto mi nesvieti vnutorne osvetlenie..tak som to podla vasich rad rozobral a prepajkoval...a stale nesvieti..pozeral som aj ten hnedy drot co je kostra..aj ten je dobry...skusal som pozerat ci na cerveno/modrom je 12V..a 12V tam mam...a stale mi to nesvieti...pozeral som aj pod zadnou sedackou ale tam ten spoj nikde nemam...

p.s.

signalizuje vam auto ze mate otvoreny zadny kufor? lebo ja ho mam otvoreny a auto o tom nevie...( samozrejme..osvetlenie v kufry tiez nejde)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nepozeraj priamo pod zadnou sedackou ale vyber si prednu sedacku soferovu odtiahni cely koberec a hned kde mas fukanie na nohy vzadu je hned zvezok dalsich kablou okolo prahu a tam sa to nachadza  dalsi zvezok kablou ale hlavne prekontroluj poistky tak ze ich vyberies von neskusaj to v poistkovej skrinke a mne sa aj napriklat stalo ze poistka signalizovala ze je ok ale neslůa a to preto lebo neodpalilo ju celkom ale este tam ostal maly vlasocek ze signalizovala ze poistka je ok ale uz nezvladla ten odpor ale urcite vzadu najdes dalsi zvezok kablu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

auuu...ten zvezok som tam videl...aj som si ho rukov  trosku pridvihol..ale nikde som tam ten spoj nevidel...zaujimave je ze tam je uplne sucho.

kuurnik sopa..to zasa vsetko von...

poistky som pozeral iba tie co su na soferovej strane...a ano skusal som ich iba prepinut a vsetky mi signalizovali ze su dobre.

takze v utorok si to dam zasa vsetko od znovu.

a ak to nebude ani v tom zvezku tak je zla rj komfortu?

 

a ten snimac kufra je v kufrovych dverach?

ako sla ta soferova sedana von? v predu bola upevnena a v zadu bola v kolajnickach..mam tu el posuvnu.to ju mam len dozadu vysunut z tych kolajniciek?

p.s. sorry za sproste otazky ale beecko mam iba par dni...

p.s.1.   este mam jenu otazku...co mate ovladanie okien na soferovej strane..ako to ma pracovat? musite aj vy drzat zatvaranie okien alebo len precvaknete ten vypinac a same vam okna zavre..lebo ja musim drzat vypinac az kym mi okno nedojde.a je jedno ktore..vsetky mi tak idu..ze ani jedno okno od sofera nejde v polohe auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc otázek najednou, ale pokusím se odpovědět na všechny.

1.Ten zadní svazek musíš celý rozbalit, spoj nemůžeš přehlédnout, pokud i spoje jsou vpředu dobré, mohlo by to být komfortkou, ale nemusí být, dá se to změřit ukostřením jednoho kabelu a zjistíš, co vše se rozsvítí (návod v tomto vlákně)-pokud svítí při ukostření, tak komfortka KO

2.Spínač v kufru je přímo v zámku kufru a je na něj rychlý a dobrý přístup

3.Šoférova sedačka: povolit 2 13šrouby (horizontální dole), odšoubovat plastové kryty kolejnic,nadzvednout,odpojit svorkovnice a posunout směrem dozadu

4.Dojezdy oken (levé a pravé přední) na jedno zmáčknutí fungují jen ze strany řidiče, zadní to nemají a to ani ze strany řidiče

Editováno: , autor: SUP1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Supe s tymto mi vies poradit?

Takže do kufra som si vcera namontoval leddiodovy pasik na osvetlenie kufra ale nastal taky problem ze pri otvoreni kufra sa mi rozsvieti iba na polovicnu svietivost a sranda je v tom ze ked otvorim to je jedno ake dvere tak sa leddiodovy pasik rozsvieti naplno a nechapem ze co to moze robit a ten leddiodovy pasik som napajkoval priamo na to svetielko co je v kufri.Ale niekedy sa stane ze ked otvorim kufor tak svieti tiez naplno ale po nejakych 20sekundach sa zase utlmi na polovicnu svietivost kym zasa neotvorim nejake dvere a svieti ako ma.

Ale aj to je zaujimave ze ked necham na aute otvorene dvere tak ten pasik bude stale svietit naplno az kim nezavriem dvere.Myslis ze to bude v mikrospinacoch?

Dal by som tu aj video len neviem ci sa to tu da dat

Ale skus si tokuknut tu  https://www.facebook.com/video.php?v=1047017951978544&set=vb.100000110479815&type=2&theater&notif_t=video_processed

alebo tu https://www.facebook.com/jakub.vonsak.3

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze...dnes po 3 krat auto rozobrate...nasiel som vzadu ten zvezok..prepajkoval som ho...prepipol som ho z vnutornim svetielkom...cize kontakt je dobry..tak isto som prepipol predny zvezok zo zadnou lampickou.krasne pipapalo.ale auto nesvieti...zaujimave je ze tam tych 12v mam.aj v prednom zvezku aj v zadnom...a ja uz neviem kde moze byt chyba...

P.s.mne to automaticke zatvaranie okien nefunguje..musim drzat zatvaranie az kym sa okno nezavre...som smutny z toho auta...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Vonsakjakub: Žádná závada to není. Je to zcela normální jev. Dělá to každá ledka/pásek a je to způsobeno nízkým odběrem proudu. Mě to dělá také a klukům určitě také. Můžeš to odstranit vloženým odporem, nicméně to nedoporučuji, pak už to samozřejmě ztrácí smysl. Také se stává, že někdy ledka slabě svítí i sama od sebe, opět způsobeno nízkým proudovým nárokem. Spíš se s tím smiř... :kol-28:

Nebo si tam přiletuj ten odpor

Editováno: , autor: SUP1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To lovec: chtělo by to vidět a proměřit.

Zkus najít elektrikáře poblíž tebe, nebo na jarním srazu se Ti na to můžu kouknout já.

Někdy mi to sice trvá, ale pokud to není špatnou komfortkou, dáme to snad do cajku. Docela bych si "zafáral" s Acem Venturou :kol-27:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemam vyprasene ziarovky:-)))ved osvetlenie mi svieti ked mu manualne poviem..ked mu poviem sviet tak svieti..ale za toho nezasvieti v polohe auto...

Este by som mal odskusat to co je tu popisane ohladom toho plus kablika na pin 7 tusim..aj som dnes hladal tu konkretnu svorkovnicku..ale..ale..mal som jemny strach tam sparat...aby som nieco neodpalil...ale zaujimave je ze v tych spojoch co som dnes robil mam 12v...cize mi asi chyba kostra..ci?

P.s.ktora je to poistka?

Editováno: , autor: lovec31
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pojistka č.14

Ukostřovací bod komfortky je kousek od ní u levé nohy a vede přímo z komfortky hnědý kabel

Vnitří osvětlení funguje na ukostření. Pokud budeš chtít něco zkoušet, použij kabel s pojistkou 10A a máš jistotu (popř kabel s žárovkou, ale ten není ideální díky odporu)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takze....dalsie novinky...v tej zelenej svorkovnicke v stlpiku A.....pin c7....pin c6....

na pin c6 som priviedol minus cize kostru,,,,nic sa nestalo

na pin c7 som priviedol plus....tak isto sa nic nestalo

skusal som ci tam vlastne mam stavu na pine c7....nic...okolo 0,8-0,9V

poistka c 14  je dobra...skusal som ju a vymenit,..ziadna zmena

co teraz?

p.s.

tomu otvaraniu a zatvaraniu prednych okien...v polohe auto...raz ide a raz nie...

 

ja podla mna usudzujem ze komfortka je KO....co vsetko ovlada komfortka?

 

p.s...odislo mi aj radio..navi dx...

ked ide tak ide.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

takze....dalsie novinky...v tej zelenej svorkovnicke v stlpiku A.....pin c7....pin c6....

na pin c6 som priviedol minus cize kostru,,,,nic sa nestalo

na pin c7 som priviedol plus....tak isto sa nic nestalo

skusal som ci tam vlastne mam stavu na pine c7....nic...okolo 0,8-0,9V

poistka c 14  je dobra...skusal som ju a vymenit,..ziadna zmena

co teraz?

p.s.

tomu otvaraniu a zatvaraniu prednych okien...v polohe auto...raz ide a raz nie...

 

ja podla mna usudzujem ze komfortka je KO....co vsetko ovlada komfortka?

 

p.s...odislo mi aj radio..navi dx...

ked ide tak ide.....

Ahoj. Ja som to riesil v sobotu a hned pred komfortkou je kablovy zväzok čo ide do tvaru T a pokial hladaš kable na osvetlenie interieru su červeno modré a je ich asi 10 spojenych dohromady a su zatiahnute takym kondomom ...najprv som opravil zle kable co ani neboli moc zoxidovane su hned pri prahu, ale to nepomohlo.....potom som isiel po tom zväzku smerom pred komfortku a tam som objavil vačši zväzok a ten mi ostal už v ruke celý zelený :D ....tak som to opravil a zrazu je svetlo....hodim tifoto

 

IMAG1463.jpg

 

IMAG1461.jpg

 

IMAG1462.jpg

Editováno: , autor: JS65
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...