Přejít na obsah

Skoda octavia 2017 entering to the safe mode / Škoda Octavia 2017 přechází do nouzového režimu


Doporučené příspěvky

Hello everyone,

I'm from Serbia and until now I did not manage to find solution for my Skoda Octavia also not in official skoda service.

CAR: Skoda Octavia 1.6 85KW DSG 2017. production year.

 

So the thing that happing to me is following:
In the colder days everything is working fine, but when the weather is warmer and when I'm driving uphill, firstly everything is okay but after 500m-1000m the skoda is entered into safe mode without any indication on the instruments and also on the diagnostics tool. No errors or anything. I have changed intercooler and the situation is the same.

Some of my friends also have the same issue but still today we did not manage to resolve it. My friend turned to EGR and DPF and also cleaned whole coolant system but the same thing happening.

 

If you need more info you can send me email to the dejanristanovic@hotmail.com. Also, if you need specific parameter from VCDS, I can send a screenshot. 
I would really helpful if someone help me or if someone had similar issue and resolved it.

 

AI translated to CZ language:

 

Zdravím všechny,

jsem ze Srbska a až do teď se mi nepodařilo najít řešení pro můj vůz Škoda Octavia, a to ani v oficiálním servisu Škoda.

AUTO: Škoda Octavia 1.6 85KW DSG, rok výroby 2017.

Co se mi děje, je následující: V chladnějších dnech vše funguje bez problémů, ale když je tepleji a jedu do kopce, nejprve je vše v pořádku, ale po 500-1000 metrech se Škoda přepne do nouzového režimu bez jakéhokoli upozornění na přístrojové desce nebo v diagnostickém nástroji. Žádné chyby ani nic podobného. Vyměnil jsem intercooler, ale situace je stejná.

Někteří z mých přátel mají stejný problém, ale dodnes jsme ho nedokázali vyřešit. Můj přítel se zaměřil na EGR a DPF a také vyčistil celý chladicí systém, ale děje se mu to samé.

Pokud potřebujete více informací, můžete mi napsat na email dejanristanovic@hotmail.com. Pokud potřebujete konkrétní parametry z VCDS, mohu poslat screenshot. Bylo by opravdu užitečné, kdyby mi někdo pomohl nebo pokud někdo měl podobný problém a vyřešil ho.

Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hello,

 

not really sure what could be causing this, but did you try to check all the rubber hoses on the intake?

If there is even a small crack somewhere it could be causing similar problem which you are describing.

In the warm weather the rubber is more flexible and combined with higher pressure under load, it would explain this behaviour.

But then again, this would most likely cause error like: intake pressure regulation - not reached. 🤔

 

 

Ahoj,

 

nejsem si úplně jistý, čím by to mohlo být, ale zkoušel jsi kontrolovat všechny gumové hadice sání?

Pokud je tam někde jen i malá prasklinka, může to způsobovat podobný problém, co popisuješ.

V teplém počasí je guma pružnější a v kombinaci s vyšším tlakem při zátěži by to vysvětlovalo tohle chování.

Ale zase na druhou stranu by se pravděpodobně objevila chyba jako: regulace plnícího tlaku - nedosaženo. 🤔

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

You're welcome. 🙂 Anyway it's just a guessing on my part, so fingers crossed it will be nothing expensive and complicated to repair.

 

Není za co. 🙂 Stejně je to z mé strany jen hádání, takže držím palce, ať to není nic drahého a komplikovaného na opravu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...