Přejít na obsah

Jak rozleštit přední světla


Majký

Doporučené příspěvky

Zdravím pánové...já sem brousil skla asi před týdnem-nepodařilo se mi to tak dokonale jak vám ,ale výsledek byl i tak nad mé očekávání (světla jsem měl úplně žluté a některé škrábance byly HODNĚ hluboké)...každopádně jsem se chtěl zeptat jestli jste ty světla nějak ošetřili aby se to znova nepoškrábalo- jak tady psal "Ekkar_z_Bastlírny" že na světlech je nějaký ochranný lak...zkoušeli ste to něgo přelakovat průhledným lakem třeba?...já sem to měl za hodinku a půl vyleštěné (pohoda),ale nerad bych se dočkal toho že za půl roku to bude ještě horší než to bylo ted,nebo že by třeba UV záření to narušilo tak že by pak při menším kamínku, který by se potkal se světlem, by světlo prasklo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musela by to být taková fólie, na kterou se tisknou reklamy - ta kvůli tomu, aby nežloutla a tím neměnila barvy má speciální chemickou úpravu. Ochranný průhledný lak s UV filtrem je ale myslím daleko dostupnější - používá se v každé lakovně jako povrchový finiš na metalizované laky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Ahoj draci, tk i já se přidám s pár zkušenostma. Tak jsem si přečetl toto téma a no podělal sem co se dalo. V 01/2012 sem po bouračce svého věrného druha,budiž mu šrotiště lehké - škoda forman 135 glxi r.v. 041994 - já druhý majitel z DE- sem koupil v bazaru, který se zhostil likvidace mého věrného druha po 7 letech, fabii I 02/2002 1.4MPi classic bílá - no a tak sem si říkal světla jsou matná, zoxidované kraje, říkám to vylepším - hm pod vodou sem vzal P1500 pak P2000 no a super - bylo to mléčný jo a to sem si říkal budu nejchytřejší vzal sem polituru na sklokeramiku a přejel sem to houbičkou na nádobí - super kalněmléčné světla slepá - no koukám a co teď v neděli v 1945 na pumpu a koupil sem červené tempo na starší laky a jal se leštit ručo - změna o 70% k čirosti, no se mi to nezdálo , říkám to musí být lepší - tk sem dnes jel do železářství a koupil na štopce do konosu jakoby kombi filcu s ovčí kůží a večer pln nadšení sem před panelákem hodil 3 prodlužky, vrtajdu a jal se leštit tedy na sucho - zklamání, výsledek tristní, no to ani nemůži říct ženě, by mi kopla do zadku, tk sem vzal houbičku na nádobí a tou brusnou stranou sem to tím tempem přejel super - zhoršení o 40% do matnosti poškrabal sem to zas jak pi-------a, tak sem si vzal normo švédskou utěrku - středně hrubou a jal se to leštit jen tempem a ručo - hodinu sem to jel a jen rovně doprava a doleva, žádný točení - pánové aj sousedce spadla čelist bo výsledek ? čiré supr, ty hrubší škrábance se mi podařilo rozleštit tedy do jemna víc to nešlo ale výsledek stál za to, co že v rukou nic neudržím , ale sem spokojenej, :kol-28: :kol-28: :kol-28: :kol-28: jak hrom - průser bude, až to tempo přestanou dělat, se z toho hodně lidí picne. Kdo vymyslel plasty by zasloužil - na skla to prostě nemá. Tk sem se chtěl jen podělit o zážitek a aŤ žije Tempo/99Kč/kotouč/99Kč- na nic/ čaj V

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak jsem dnes leštil světlo na fabii.Taky jsem to zkoušel tempem ,ale dlouho to nevydrželo.Tak jsem to vyleštil poctivě a tady je výsledek.Pozor to levý světlo je úplně nový, abyste se nebyly překvapeni..Pouze jsem leštil to pravý z pohledu zepředu.Je to foceno pouze mobilem takže to není žádná kvalita.

Kdyby někdo chtěl můžu vyleštit i pro něho.Stačí napsat.

post-77327-0-21546100-1347304322_thumb.j

post-77327-0-61369700-1347304358_thumb.j

post-77327-0-83519200-1347304387_thumb.j

post-77327-0-20018100-1347304419_thumb.j

post-77327-0-24845300-1347304455_thumb.j

post-77327-0-81277000-1347304487_thumb.j

post-77327-0-49965900-1347304520_thumb.j

post-77327-0-81422400-1347304558_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

světla už mám leštěné v létě je to poznat jak vzhledově ttak i v noci.

Ale ve vnitř světla se mi za tu dlouuhou dobu vytvořil na skle prach a jak jsem auto kupoval byly zlomené uchyty co drží zezadu ty misky po nějakém čase se tam dostala vlhhkost a teďkom poo vyleštění mám zevnitř světla na plexiskle špinavé mapy, jde to světlo nějak bezpečně rozebrat vyčisti zevnitř a zase složit aniž by se tam pak ssrážela vlhkost kvůli netěsnosti?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dnes leštil světlo na fabii.Taky jsem to zkoušel tempem ,ale dlouho to nevydrželo.Tak jsem to vyleštil poctivě a tady je výsledek.Pozor to levý světlo je úplně nový, abyste se nebyly překvapeni..Pouze jsem leštil to pravý z pohledu zepředu.Je to foceno pouze mobilem takže to není žádná kvalita.

Kdyby někdo chtěl můžu vyleštit i pro něho.Stačí napsat.

Přímo na autě? A to jsi nic nepoškrábal? Nebo co je to pod tím světlem na nárazníku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

světla už mám leštěné v létě je to poznat jak vzhledově ttak i v noci.

Ale ve vnitř světla se mi za tu dlouuhou dobu vytvořil na skle prach a jak jsem auto kupoval byly zlomené uchyty co drží zezadu ty misky po nějakém čase se tam dostala vlhhkost a teďkom poo vyleštění mám zevnitř světla na plexiskle špinavé mapy, jde to světlo nějak bezpečně rozebrat vyčisti zevnitř a zase složit aniž by se tam pak ssrážela vlhkost kvůli netěsnosti?

Hele dělám to po vesnicku. Vyndám světlo,vytahám žárovky a motorek na naklápění. Pak do světla prdnu tak 2dcl čističe na okna-normální na domácí okna, a doleju tak půl litru teplejší vody. Ve světle s tím míchám a veškerý bordel se pustí a několikrát ho pak vypláchnu vlažnou vodou,aby zmizel hlavně bordel a mydliny. Musí zkrátka do světla čirá voda a ven taky. Pak okamžitě světlo hodím na topení,aby voda rychle uschla. Světlem moc nemel a měj ho stále v pozici plexi ke stropu. Tím předcházím zanechání vodního kamene na plastu zevnitř nebo parabole. Nevím jestli jde rozebrat jako originálním způsobem, ale v troubě jo, to moc nedoporučuji,nebo spíš je to zbytečná akce pokud nechceš něco uvnitř měnit. Po jakémkoliv leštění to tak dělám a vždy jak nové

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to tak, jak píše Golf10. Tempo je na lak. Díky své abrazivitě plast jemně zabrousí a obsahem rozpouštědel také chemicky zaleští. Povrch světlometů se naleptáním změkčí a znehodnotí, ty pak rychleji stárnou, žloutnou apod. Pokud jsou světla lakované, logicky by se dalo Tempo použít, když je na lak, ovšem čirý lak na ochranu plastu je jiného složení, než ten na karoserii, takže toto také není nejlepší řešení. Sada CAREX je funguje na podstatě profesionálního leštění, kdy se znehodnocený povrch nejprve zabrousí a pak dočira zaleští. Systémem CAREX provádí renovace mnoho specializovaných profi firem. Pasta je speciálně určená na leštění tvrzených plastů mechanickou cestou, je vodou ředitelná, neobsahuje agresivní rozpouštědla atd. Pro ČR jsou produkty CAREX dostupné na www.autolesk.cz a pro Slovensko na www.autoren.sk :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám za sebou obojí. Staré hlavní světlomety (najeto asi 250tis.) jsem zalešťoval Tempem a efekt dobrej ale furt tam bylo ale..... Nebylo to 100%.

Nakonec jsem je vyměnil za skoro nové světla.

Pak jsem leštil mlhovky (najeto 280tis.) Carexem. A nedám na Carex dopustit-viz. odkaz o 4 příspěvky výše ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. Som síce na fóre nový, ale už dlho sledujem túto tému. A už mi to nedalo a zaregistroval som sa nech môžem taky trochu přispět.Už mám dosť renovácii svetiel za sebou zo škodoviek to boli najmä Fabie a Superby, na Octavie som asi nemal šťastie, alebo majú lepší plast na svetlách neviem. Kedysi som si taky skúsil Tempo, zubnú pastu CIF a podobné nezmysly. Samozrejme pokusný králik bol môj Superb respektíve jeho svetla. Dokonca som bol aj spokojný, síce né na 100 percent ale svetla boli lepší, lenže ouha za dva týždne už ma radosť prešla a po pol roku boli svetla tak ... , Že nešlo vidieť žiarovku. Zvažoval som svetla nová. Potom som skúsil ešte sadu od Carex a od tej doby leštíme svetla aj všetkým známym. Výsledok SUPER a hlavne NA DLHO. :kol-24: Som zo Slovenska čo ste asi pochopili a už dlhšiu dobu nakupujem na www.autoren.sk ,kde je možné ak vám niečo dôjde objednať aj jednotlivo pastu šmirgeľ atď, takže renovácia vyjde na pár euro a za dopravu si Účtujú len jedno euro.

Snáď som niekomu pomohol ušetriť čas stratený pri nevydarených pokusoch o renovácii patlánim niečoho čo na svetla vôbec nepatrí. :kol-27:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Bohužel Tempo v případě leštění světel je o chemii, kouzlech atd. Leštění neprobíhá mechanicky, ale s podporou agresivních rozpouštědel v Tempu, které neublíží laku, ale světlomet degenerují, povrchově naleptají. Toto vám potvrdí i Druchema, výrobce Tempa. Pokud chcete dlouhotrvající 100% výsledek, používejte pouze sady a pasty určené k leštění plastů. Logicky musíte leštit trochu déle, jelikož pasta CAREX povrch nenaleptá, ale výsledek je dlouhotrvajícím nesrovnatelný. Pokud chce někdo leštit rychle a chemicky, ať světla rovnou naleptá acetonem, kys. mravenčí nebo koncentr.octovou...inu někdo to chce navždy a poctivě, někdo rychle chemicky a na chvíli, pak s tím stejně rychle do popelnice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...