Přejít na obsah

COLUMBUS (TRINAX) / RNS 510


Doporučené příspěvky

Milhausek: To je divné, že mám špatný software mám to z nějaké té škoda-příručky nebo jak se to jmenuje :-( 

 

Ferda25 : ano to vím, také jsem psal RNS510 ne Columbus, ale do té aktualizace to v pohodě fungovalo i s volantem a maxidotem.

 

A nevíte někdo náhodou, jakej fw stáhnout případně odkud, aby fungoval tak jak má, včetně hodin, radiotextu a s mapou V10? Díky 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus:

Postup v autě: na hrající navigaci stiskni na navi: SETUP + MIC + EJECT...počkej 20 sekund vlož cdčko s image(viz níže) doporučuji pálit v Alcoholu 120% a už nikdy vybíjení řešit nemusíš. Pak na konci až to napíše successfully jen počkej až vyjede CDčko. CDčko vyndej ven ze štěrbiny DVD mechaniky a navigace se sama restartuje.

Odkaz na Alcohol120%:

 

http://www.softpedia.com/dyn-postdownload.php?p=5405&t=4&i=1

 

3970_oldO2.zip

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžete mně prosím poradit jak nastavit trasu při navigování, aby se zobrazovala bleděmodře? Mám v autě novou(z roku 2013). Dcera má v autě stejnou navi(starší někde z roku 2010) a zobrazuje se ji trasa modře. Měla tam mapy V9, tak jsem tam dnes nahrál z DVD V10 a jí se stále zobrazuje bleděmodrou barvou a mně hnědou. Myslel jsem, že je to verzí mapy, ale jak vidím, není. A není to aní verzí SW - ten máme stejný. Po nahrání jsem udělal restart(šipky + repro), ale ona má stále bleděmodrou a já hnědou. Níže je info. U obou navigací je  to stejné. 

 

Delivery part number 3T0035680B

HW Version H04

SW Version 3974

Active map coverage East Evrope

Active map supplier Navteq

Map version HDD 8009

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

barva trasy zavisi na druhu trasy jakou si vyberes - ty mas asi nastaveno jinak nez dcera.

ted nevim jak to je presne

RYCHLA - je myslim oranzova

EKONOMICKA - snad modra

KRATKA - Cervena

Tak nejak to tam je.

Jde to nastavit - bud mas nastaveno presne dany typ trasy - nebo ti to při hledani nabidne vsecky tri a ty si pak vyberes.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hezký den, jak funguje BT audio s telefonem s Androidem (Samung S4). BT mám aktivní a na obrazovce Columbuse jej vidím, ale je šedé. Zkoušel jsem párovat všemi směry, ale nic. Mám s tím někdo zkušenost, abych mohl pustit hudbu v mobilu a ona hrála přes Columba? Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Manfredd: Něco podobného se už řešilo v předchozím příspěvku: http://forum.skodahome.cz/topic/20386-columbus-trinax-rsn-510/page-172

 

Pitrs2 dotaz:

Potreboval bych radu. Mam tel. s Androidem (Sony Xperia P), v aute je GSM II. Tel. se v pohode pripoji, HF funguje s Columbem v pohode, ale nepodarilo se mi prijit na to jak nastavit abych mohl poustet zvuk z tel. (MP3, videa atd.). Nevite nekdo co a jak nastavit a hlavne kde?

 

OZI Toretto odpověď: v telefonu si nastavit, ze chces poustet zvuk a ne HF - pak na columbovi pustit prehravani z BT a melo by ti to fungovat... ;)

Editováno: , autor: PetrL
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím o radu.

Při importu POI do navi(RNS510) mé dcery z SD karty se mně data začnou importovat, a pak těsně před koncem se to zastaví a nejde to dál. Čekal jsem několik minut, ale nepohlo se to. Zkoušel jsem i jinou SD kartu, ale vždycky v tom bodě před koncem se to zastaví.

U mé navi to šlo importovat v pohodě. Neví někdo kde je chyba? SW Version u obou je 3974.

Nebo jak tam POI dostat ještě jinak?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

 

mám Columbuse a po zapnutí nebo otočením klíčku se neustále zapíná a vypíná nejde vypnout úplně tak nevím co stím :(

Zkoušel jsem odpojit baterku i dát tam cd s FW ale to se nenačte prosím o radu.

Jízdu předtím jsem kopíroval mp3 z SD na HDD jestli to bude mít nějakou souvislost?

Verze FW mám 5269.

 

Díky za rady.

 

Tak škoda servis neví co stím! :( Teda ví poradili výměnu :D

Editováno: , autor: bez_nicku
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte

Pri upgrade columbusa z 4120 na 5238 mi cez opticky parkovaci system vyjde VW golf, chci tam naspäť octaviu, dá sa to cez VCDS vrátiť?

a vypisuje toto , mám MF volant, maxidot, columbusa. Octavia pred FL

Adresa 37: Navigace (J0506)       Labely: SVO\1T0-035-680.clb
   Řídící jednotka SW: 3T0 035 680 L    HW: 3T0 035 680 D
   Díl: RNS-MID       H60 5238  
   Revize: AB001001    Seriové číslo: SKZ6Z7L7242166
   Kódování: 00020000010400010001
   Dílna #: WSC 00000 000 00000
   ASAM Dataset: ------------------------- ------
   VCID: 397D29D709C9

   Řídící jednotka: 3T0 051 859 N
   Díl: EU East V10  8009


01042 - ridici jednotka neni kodovana
            000 -  - - Sporadická
             info o závadě:
                    Stav závad: 00100000
                    Priorita závad: 5
                    Frekvence závad: 254
                    Počítadlo resetů: 135
                    Kilometry: 191440 km
                    Indikace času: 0
                    Datum: 2000.00.00
                    Čas: 17:45:14

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Kódování: 00020000010400010000 a reset a tu chybu odstraníš po změně:  Dílna #: WSC 00000 000 00000

Dík ta zmena posledneho cisla z 1 na 0 vyriesila to ze uz tam nenam golfa ale je tam zase octavia

Ešte jedna otazočka u pred FL s FL volantom

Ak zapnem BAP protocol tak mi na maxidotu nevyjde navigace, a pri systemu AUTO cez tlačitko svetel pri zapnutem BAPU jde tlačitko posunuti skladeb dopredu i dozadu a i pretáčení dlhým stiskem, pri vypnutem BAP-u jde na maxidotu navigace, ale tlačítka blbnou pri AUTO, prepnuti skladeb funguje na 2-5 krát néé hned a pretáčení nejde vubec. Ale pri zapnutí denní svicení 0 když nejdou všetky svetla jako u AUTO jde prepnutí skladeb na 1 zmáčknutí, sere se to jen u AUTO volbe.

 

Dík Ferdo

Editováno: , autor: revolic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte

 

Stal som sa novým majiteľom columbusa mám octavia 2 r.v.2007 1,9tdi 77kw pred fl potreboval by som poradiť chcel by som tam stiahnuť nejaké novšie mapy pretože tie čo tam sú niesú aktuálne ulice cesty

 

Dávam tu obrazky info verzia a radio neviem či ide o led alebo lcd

 

Firmware by som nejako nechcel meniť nakoľko sa bojím vybíjania mám ho v aute dva dni a ten čo mi ho tam dával od neho som ho aj kupoval povedal , že mám gateway označenie L a tie by sa nemali vybíjať tak hádam už by batériu vybilo dik za Vaše info a rady môžu by aj linky do spravy.

 

Poprípade ak je niekto okolie KK, PP a by to vedel rád by som prišiel

post-87109-0-84328500-1392374548_thumb.j

post-87109-0-31241900-1392374551_thumb.j

post-87109-0-98599100-1392374553_thumb.j

post-87109-0-44171600-1392374556_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to úplně tak pravda být nemusí. Když jsem ho sháněl já, tak jsem narazil i na MIX... Ale zpravidla mají LED to pravé horní tlačítko logo mikrofonu a má na tlačítkách tučný font písma... Ale jak říkám, ten panel se jen tak nepozná a na aukru se objevily i MIXy, tak na to pozor, nejlepší je si zjistit, jakej je tam použitej HW, je to na zadní straně každého Columbuse napsané.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte,prosím vas ako dlho má trvať update map z DVD,totižto nechcelo mi to ist z sd karty 8 GB,tak som to mudel napalit na dvd,aktualizáciu naslo a snaží sa to nahrávať len to trvá uz pomaly celý týžden,zrejme bude niekde chyba je o verzia V9.Ked niekde idem pocut ze mechanika nieco robí,ak dam ze chcem dvd vybrat napíse že sa aktualizuju data,ked chýba uz len kusok tak akoby to zastalo a nic sa nedeje a takto dookola,poradíte nieto co s tým.Auto som teraz kupoval,je to ročník 2009 facelit model,dakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravým potřeboval bych poradit : mám rádio columbus,jednotku bluetooth,maxi dot,mikrofon,a origo držák na mob.nokia který už nepoužívám páč mám nový mob.který sem chtěl spárovat přes bluetooth což nejde. Měl sem předtím rádio nexus po výměně za columbuse mě nejde bluetooth,ukazování navi na maxidotu. Nafotil sem štítky na columbusu,gateway,bluetooth. Jestli by se na to někdo mrknul co by bylo špatně.

post-33343-0-61193400-1393331739_thumb.j

post-33343-0-36913600-1393331774_thumb.j

post-33343-0-27179900-1393331829_thumb.j

post-33343-0-90724800-1393331862_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nexus má BT v sobě Columbus nikoli, nevyznám se v tom moc, ale nevidím BT anténku na modulu pod sedadlem (jestli to tahle verze podporuje budou muset říct zasvěcení)...

 

Ukazování na maxidotu se musí po výměně rádií překódovat

Editováno: , autor: Stringo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám nový mob.který sem chtěl spárovat přes bluetooth což nejde

K HF je tu jiný vlákno, je třeba to nakódovat + BT anténu. Ta HF už je ale babička a bude ukazovat na maxiDotu ale na Columbusu ne a taky spolupráce s telefonem přes BT může zůstat jen u přijmutí hovoru, u drtivý většiny novějších telefonů ti nenačte telefonní seznam takže nevidíš kdo ti volá a ty nemůžeš přes MaxiDot někomu volat no a pokud máš telefon z kterýho ti kontakty načte (např. E7, N8) tak to bude jen ze SIM. Ke Columbusu neporadím.

Editováno: , autor: šulda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...