Přejít na obsah

COLUMBUS (TRINAX) / RNS 510


Doporučené příspěvky

zdravim. chcel by som sa opytat, aky FW je najlepsie do Columba dat?

Existuje aj nejaky zoznam zmien, ktore jednotllive FW prinasaju?

Nerad by som si oddrbal Columba, kedze auto som kupil uz jazdene a neviem napr. ani PIN (ked je ho tu vobec treba, lebo ked som mal predtym megane II, tak napr. po odpojeni radia si pytalo PIN).

A este vie mi niekto dat odkaz na cuvaciu kameru, ktora by aj fungovala? Mam Columba bez TV tuneru.

 

edit : tak sa mi podarilo dostat do service menu, len bolo potrebne drzat dalej tlacitko Setup, aj po nabehnut meni AM, FM.

tu je vypis:

 

SW DVD Drive Version: VW1_C0_C.4.1

HMI XML:  new version - 1.13...

Text file version:  24.04.2009

HW DVDDecoder:  004(0x04)

SW DVDDecoder:  _S0_S7.0

HW DVD Drive Version:  A2C53173871

SW DVD Drive Version:  VW1_C0_C.4.1

HW Radio:  0006

SW Radio:  EUR_CHN_141W

Bootloader Radio:  SW_DNL141T

SW Vehicle:  0x44340016

Bootloader Vehicle: 0x44340001

HW Main:  00010002000501...

SW Main:  /L2.0_P22

Bootloader Main:  00132020

Delivery Part number:  3T0035680A

HW-Version:  H42

SW-Version:  2724

SV SW-Version:  C_EU_9.242_t500

HW Vehicle:  0xC801

 

cize ked som z toho dobre pochopil, mam FW ver. 2724?

Editováno: , autor: matelkoxxl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mozem dat aj mensu verziu softu mam columbus rok vyroby 3/2014 h:21 alebo23 neviem presne.sw:6270 popripade kde by som zohnal link na tento konkretmi soft potreboval by som ho asi preinstalovat alebo mensiu verziu ak sa to da dakujem cislo dielu:3T0 035 686H

Editováno: , autor: ifkoo1131
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čaute, chcel som na svojom columbovi aktivovat servisne menu (pri podrzani tlacidla setup by malo naskocit, mne naskocilo iba AM,FM) tak som sa rozhodol ze to spravim cez VCDS-ko ale ak som vybral kanal 50 nechcelo mi to zobrat ziadnu novu hodnotu (vypisalo mi to  no response from controller) ked som dal najst chyby vypisalo mi toto:


 


 

                Address 37: Navigation       Labels: 1T0-035-680.clb

Control Module Part Number: 3T0 035 680 A

  Component and/or Version: RNS-MID       H04 266

           Software Coding: 000002020201002000

            Work Shop Code: WSC 00000 000 00000

                      VCID: 2E53E83A79B7486E36F-807B

1 Fault Found:

 

01042 - Control Module; Not Coded 

            000 - - 


 


Columbus dorabal dodatocne predchadzajúci majitel. Podla toho co mi vypisalo VCDS-ko nie je dobre nakodovaný ale vsetko mi na nom funguje. Viete mi poradit čo s tym je, alebo ake najnovsie mapy mozem do toho dostat, popripade zistit aky mam firmware a mapy momentalne?? Som v tom zaciatocnik, mozte kludne poslat SS.


Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O víkendu jsem domontoval BT-HF. Myslel jsem si, že to fungovat nebude, ale po připojení se v Columbusu aktivovalo tlačítko TELEFON a normálně se s telefonem spároval. Funguje seznam, příjem hovoru, volání, ukončení hovoru... Ale nefungují mi tlačítka na volantu a nefunguje přehrávání AUDIO přes BT... Bude to třeba překódovat, nebo je chyba v nastavení Columbuse?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Čaute, chcel som na svojom columbovi aktivovat servisne menu (pri podrzani tlacidla setup by malo naskocit, mne naskocilo iba AM,FM) tak som sa rozhodol ze to spravim cez VCDS-ko ale ak som vybral kanal 50 nechcelo mi to zobrat ziadnu novu hodnotu (vypisalo mi to  no response from controller) ked som dal najst chyby vypisalo mi toto:

....

 

skus drzat dlhsie to tlacitko aj po nabehnuti toho menu AM.FM. u mna to fungovalo, len som musel drzat este par sekund aj po nabuhnuti tohto menu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O víkendu jsem domontoval BT-HF. Myslel jsem si, že to fungovat nebude, ale po připojení se v Columbusu aktivovalo tlačítko TELEFON a normálně se s telefonem spároval. Funguje seznam, příjem hovoru, volání, ukončení hovoru... Ale nefungují mi tlačítka na volantu a nefunguje přehrávání AUDIO přes BT... Bude to třeba překódovat, nebo je chyba v nastavení Columbuse?

A model BT jednotky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otázka na Ferdu: Kdybych nechtěl řešit ovládání HF na volantu (vlastně mi vyhovuje ovládat telefon na rádiu a používat ovládání na volantu pro ovládání muziky) a nepotřebuju zobrazovat telefon na MaxiDotu, všechno je vidět na Columbusovi... Jediné co by mi k výměně jednotky nějak táhlo, je to BT pouštění muziky z mobilu, abych ho nemusel pořád připojovat přes AUX.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chalani, vedel by mi niekto z vás poradiť? Mám problém s mapami 8049. V týchto mapách mi ako keby chýbali výjazdy z cesty R1 - pri výpočte trasy hodí čiaru trasy až niekam do francúzska a späť a dá hlášku k danému cíli nelze navigovat. Na stránke 171 tohto vlákna mal IgorB podobný problém kde bola chyba v starom SW. Môže byť chyba tiež v tom alebo to bude skôr chybnými mapami?

Respektíve viete mi poradiť aký najnovší FW môžem doň dať?

 

Mám:

O2 fl

Delivery part number: 3T0035680A

HW-Version: H11

SW-Version: 2664

Editováno: , autor: zelo7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...