Přejít na obsah

COLUMBUS (TRINAX) / RNS 510


Doporučené příspěvky

Chlapci, mam posledni dotaz. Konecne ma milacka zase nabityho, ale prosim poradte, co mam delat pri updatu, abych nevybijel znovu baterii? Mam celou ti dobu nechat bezet motor na volnobeh, nebo soupnout baterii na nabijecku a nechat columba bezet? Nevypme se po par min, kdy motor nebezi? Jk to delate vy? Diky..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hojte mam scouta 7.mesic rok 08 je v nem columbus rok 2011 pujde me na nej napojit tento kabel a nasledne na nej napojit flasku a poslouchat MP3 a ovladat na columbu?

http://www.skodaoriginal.cz/skoda/eshop/3-1-SKODA-Fabia-II/28-2-Hudba-a-komunikace/5/13404-Propojovaci-kabel-MDI-mini-USB

Editováno: , autor: foxdivemaster
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

diky za odpo,co sem se dival tak za ten box chcou 6ts?tak to je prdim,jsem myslel ze uz ta columbus standartne,auto mam 1den tak poradne nevim skoro nic,musim dat do kupy prvne volant at funguje s columbem,v aute ja sound system musi se nejak columb nakodovat na SS?,usb vyresim pak ale jestli je to za tolik penez tak to asi fakt seru a to bych chtel zprovoznit jeste to handsfree BT,dokazes mi napsat kolik by to vyslo u tebe dodelat?dekuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cau borci:) mám pár otázek ohledné Columba. V mé Octavii RS II FL (2011) mám Columbus již z výroby (jedná se o ten novější typ s LED displejem). Za prvé se chci zeptat, jak zjistím info o verzi FW + map? Zřejmě mám novější FW, které už neumožňuje zjištení verze pouhém podržením tlačítka SETUP. Zobrazí se pouze info o FM, AM ale 3 nabídka s informacemi o verzích již chybí. A s tím se pojí druhá otázka. Jak mohu aktualizovat FW + mapy? Doporučí mi někdo nějaký osvědčený postup, nebo mám raději do sersivu? Popřípadě jaké jsou cca ceny za oba úkony? Poslední otázka se týče couvací zadní kamery. Mám parkovací senzory propojené s Columbem (vepředu i vzadu), je možno nainstalova a propojit i parkovací kameru a Columbem? Popřípadě, kde se dá sehnat originální? Nechci ty čínské náhražky... Mockrát děkuji za odpovědi:)

 

přesně tohle by mě také zajímalo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@lakaj: odpovim Ti jiz sam. Co se tyce menu s informacemi o verzich, tak to neni tim, ze bych mel nejakou novou verzi FW, kde by to bylo lepe "ukryto", ale musi se to nejdrive pomoci VCDS nebo nejakym figlem pres SD kartu odemknout. Co se tyce aktualizace FW a map. Tak napriklad u map si musis sehnat ISO (nebudu psat kde kvuli piratstvi, ale myslim, ze najdes;) a potom pomoci imgburn vypalit ISO obraz 2,4x rychlosti na DVD+R DL (protoze west europe se ti je jednovrstve DVD nevejde). Doporucuji jedine Verbatim. Vloz DVD do mechaniky a pokud mas jiz stare mapy v Columbu, tak by se Te mel columbus zeptat po chvilce nacitani, zdali chces podklady ulozit na HDD a smazat stare, nebo je jen pouzit docasne z DVD a stare nechat na HDD. Tak pokud je chces na HDD tak tuto moznodt zvol a nech Columba ukladat. Stav ukladani zjistis pomoci tlacitka "eject". Neboj se ho zmacknout. DVD se nevysune, ale vyskoci Ti obrazovka upozornujici, jestli opravu chces DVD vysunout a bude tam stavovy radek. Proces trva zhruba hodinu, takze bych to bud delal za jizdy a nebo dal baterku na nabijecku v prubehu ukladani. Nenechaval bych motor bezet na volnobeh hodinu... A upozoruji, ze Columbus je schopen baterii vyslehnout v relativne kratkem case. Jinak pokud to budes delat pri vyplem motoru, tak doporucuji v intervalech cca 20 minut pootocit klickem do prvni pozice (zapalovani) a zpet, protoze Columbus se Ti jinak po cca pul hodine, kdy nebezi motor vypne... Dalsi vec, pokud jsi uzivatel Macu, jako ja, tak opravdu vypal DVD pomoci imgburn na Windows... Ale to jen rada pro uzivatele Macu, at to pres disk utility nezkousi. Obraz se sice vypali ok, podklady v Navi funguji, ale ukladani na HDD skonci v nekonecne smycce (podezrivam prilis vysokou rychlost vypalovani DVD). Co se tyce FW, tak je to podobny princip, ale do toho bych se jako amater nepoustel, protoze by se mohlo stat, ze bys potom musel kodovat hodne komponentu zpet. Tunery, mf volant, atd... Takze FW bych bez jakekoliv znalosti a VCDS NEAKTUALIZOVAL :) preji hodne stesti...

Editováno: , autor: iphonik4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě Columbuse přeinstalovával Ferda - FW vč. map a:

 

1. trvalo to cca 3/4 hodiny

2. Columbus se mi nevypnul po 1/2 hodině (nevšiml jsem si jestli bylo zapalování zapnuté, nebo nebylo)

3. rozhodně mi baterku Columbus po 1 hodině nevybije a navíc si počítač hlídá napětí, takže ikdyby se nakrásně baterka vybila, pořád by měla mít dostatek energie na nastartování

 

jinak mám baterku VARTA BlueDinamic 72Ah (680 A) starou 3 roky a když hraju na Columbusu bez zapnutého zapalování, tak není problém s ním hrát 2 hodiny a nic se mi nevybíjí (navíc mám SounSystém, takže mě baterka drží celkem dost)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stringo: jasne, ale kdyby jsi cetl, co jsem psal, tk puvodne mi to skoncilo v nekonecne smycce a instalovalo se to na baterku snad 4 hodiny. Baterku mam originalni VW z vyroby (stara 3 roky). Co se tyce Columba, tak ho NEMAM dodelavaneho, jen tam z vyroby, takze je mozne, ze jsou zde jina nastaveni, ale co ja vim, tak ja i dalsi 2 znami co tam mame Columby jiz od vyroby, tak je tam nastaveno, ze prave kvuli vybijeni baterie se Columbus po nejake dobe vypne (kdyz neni nahozeny motor a zapnute zapalovani). Samozrejme se zapnutym zapalovanim se nevypne. Jinak jestli mluvis o pocitaci, ktery hlida baterku a kdyz dosahne urciteho stupne vybiti, tak vypne Columba, tak ten jsem blbec prehlidl a opakovane zapnul a nechal Columba nacitat az do faze, kdy nesel zapnout ani on, ani nahodit motor (dokonce neslo ani vyradit z P na N). Takze asi tak:) a Sound System mam taky.. Navic lakaj se neptal na vybijeni baterie, ani na to jak dlouho to trvalo, nebo kdo z nas ma v autem Columby a kdo ne. Takze pro nej plati mnou vyzkousenej postup vyse:) a tenhle offtopic tu nema smysl:)

Editováno: , autor: iphonik4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim, mam v Octavii II MR2006 se starsi gateway (1K0 907 530 K) navigaci Columbus verze (3T0 035 680 A, HW: H05, SW: 2684 -> origo fw + patch proti vybijeni baterie + patch pro maxidot pro predFL). Nemam multifunkcni volant. Vse funguje jak ma (maxidot mam pod kontrolou pri navigovani). Nemohu vsak prepinat pisnicky/stanice pravou packou pod volantem, kdyz na maxidotu zvolim Audio.

 

Potrebuju k tomu novejsi gateway nebo staci jiny firmware?

 

Predem diky za pomoc!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapci,mám takovej problém s AUX na Columbu. Když si nastavím nejvyšší citlivost AUX a na iPhone si dam max hlasitost, tak na Columbu i při nižších hlasitostech je ta hudba neuvěřitelně nekvalitní.. Všechny basy nejsou basy, ale jen "chrastí", vibruje a prostě se to NEDÁ poslouchat. Zajímavé je, že když si svolím nižší citlivost nebo jen trochu snížím hlasitost v telefonu, tak se to celkem spraví. Nechápu proč to tak je. Zkoušel jsem to na RNS 510 u kámoše v golfu, s tím stejným nastavením a tím stejným telefonem a vše bylo ok. Myslíte, že je v mým Columbu něco v haji? Zajímavé je, že to dělá jen, pokud je nastavená maximální citlivost AUX a maximální hlasitost na iPhone (na Columbu pak stačí jen třetinová...). Děkuji

Editováno: , autor: iphonik4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapci,mám takovej problém s AUX na Columbu. Když si nastavím nejvyšší citlivost AUX a na iPhone si dam max hlasitost, tak na Columbu i při nižších hlasitostech je ta hudba neuvěřitelně nekvalitní.. Všechny basy nejsou basy, ale jen "chrastí", vibruje a prostě se to NEDÁ poslouchat. Zajímavé je, že když si svolím nižší citlivost nebo jen trochu snížím hlasitost v telefonu, tak se to celkem spraví. Nechápu proč to tak je. Zkoušel jsem to na RNS 510 u kámoše v golfu, s tím stejným nastavením a tím stejným telefonem a vše bylo ok. Myslíte, že je v mým Columbu něco v haji? Zajímavé je, že to dělá jen, pokud je nastavená maximální citlivost AUX a maximální hlasitost na iPhone (na Columbu pak stačí jen třetinová...). Děkuji

Mě tohle dělalo, když jsem koupil nekvalitní kablík na propojení telefonu a AUX zástrčky (3,5mm jack-3,5mm jack)... Hrálo to hrozně, když jsem koupil v elektru kvalitnější kabel, tak to hraje v pohodě... Jak je to u iPhonu nevím (jestli máš přímo kabel od applu, nebo to připojuješ ještě přes nějakej audio kabel co sis koupil...

 

Jo já mám Sony Xperia...na té to bylo jak píšu.

Editováno: , autor: Stringo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@stringo: diky za odpoved. Nakonec jsem zjistil, ze tohle neni dratem, ale je to pry normalni jev. Proste iPhone se chova jinak, nez vystup napriklad u DVD prehravace (jina ohmaz, wattaz, atd) - iPhone je taky dělanej na to, aby byl vystup par sluchatek a ne dalsi zesilovac... Takze pokud mam na iPhone maximalni volume, tak je audio vystup "presyceny" a columbus si s tim neporadi. Tudiz mi na ruznych forech doporucili reseni bud snizit citlivost AUX na nizkou a nebo proste u mobilnich zarizeni mit volume co nejnizsi a zesilovat pak az zesilovacem Columba... Jedna se pry o logicky jev. Potom je vse ok:) kazdopadne diky!

Editováno: , autor: iphonik4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne, jak rikas! Ono pokud mam v nastaveni AUX citlivost na nizkou, nebo stredni, tak to snese i max volume na telefonu. Ale ta vysoka citlivost snese prave max ty 2/3,3/4... Jakou mas nastavenou citlivost?:)

Jinak ja mam s nekvalitnim kablem taky zkusenost. A to tu, ze se po nejake dobe ukroutil u prechodu "kabel-konektor" (proste klasika) a potom mi prava strana auta hrala hlasiteji, nez leva :D to jsem se vydesil, tak jsem letel to elektra pro neco lepsiho a uz ok:)

Editováno: , autor: iphonik4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

chtěl jsem se zeptat, co vše je třeba k výměně RNS300 za RNS510? Předpokládám, že budu muset dodat druhou AM/FM anténu (asi někam pod palubku) ale jinak zbytek?

Budou se zobrazovat zadní parkováky? Bude komunikovat s Maxidotem? Bude se dát telefonovat přes HF tak aby se rádio ztlumilo?

Editováno: , autor: LiveBomb
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

chtěl jsem se zeptat, co vše je třeba k výměně RNS300 za RNS510? Předpokládám, že budu muset dodat druhou AM/FM anténu (asi někam pod palubku) ale jinak zbytek?

Budou se zobrazovat zadní parkováky? Bude komunikovat s Maxidotem? Bude se dát telefonovat přes HF tak aby se rádio ztlumilo?

záleží jaké auto, jaká RJ parkováků.. HF ano

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...