Přejít na obsah

COLUMBUS (TRINAX) / RNS 510


Doporučené příspěvky

Zkusím zase po roce položit otázku expertům na kódování, už se podařilo někomu zprovoznit přehrávání .avi na Columbusu?... vypalování pohádek pro prcka na DVD už mě silně přestává bavit... Údajně už to umí nahrát nějaký maník z Ostravy, ale nepodařilo se mi dohnat o koho má údajně jít... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte, vliezol som do auta a moja RNS510 na mna pise po nemecky po 6 rokoch cestiny (najnovsi FW). Nefunguje ani tlacitko i, ktorym sa vyvolava hlasove ovladanie. Zmenit jazyk sa mi po 15 min nepodarilo. Zatial som ju na 4 hodiny odpojil, uvidim. Nejaky napad by niekto nemal? Vagcom mam.

 

Doplnene: ani po 5 hodinach bez napajania nic. :kol-26:

 

Tak som prehral nanovo firmware 3810, a mapy som zmenil na West a je to hotove. Uz je cestina naspat. Este nahram Europe East a finito. Prispevok nechavam, ak by mal niekto podobny problem.

Editováno: , autor: IgorB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte, vliezol som do auta a moja RNS510 na mna pise po nemecky po 6 rokoch cestiny (najnovsi FW). Nefunguje ani tlacitko i, ktorym sa vyvolava hlasove ovladanie. Zmenit jazyk sa mi po 15 min nepodarilo. Zatial som ju na 4 hodiny odpojil, uvidim. Nejaky napad by niekto nemal? Vagcom mam.

 

Doplnene: ani po 5 hodinach bez napajania nic. :kol-26:

 

Tak som prehral nanovo firmware 3810, a mapy som zmenil na West a je to hotove. Uz je cestina naspat. Este nahram Europe East a finito. Prispevok nechavam, ak by mal niekto podobny problem.

Mě by zajímalo odkud si ten nový firmware stahl a jakou verzi. (To abych neudělal stejnou chybu jako ty.)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim, mam v aute Columbuse (se dvema tunery) a pouze jednu FM antenu... Ano, prijem je dosti spatny. Planuji koupit druhou antenu, kterou nekde schovam. Poohlizel jsem se i po FM vyhybce (obrazek nize), ale nechapu jeji princip. Columbus ma dve anteny pro diverzitni prijem, ktery prece z principu nemuze fungovat bez dvou fyzicky pripojenych anten.

 

K cemu jsou dva tunery, jenz jsou napojeny na jednu antenu?

 

IMG_2242.JPG

Editováno: , autor: DawiDX
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

DawiDX:

Měl jsem O2 2006 a zdál se mi příjem horší. Někde jsem se dočetl, že druhá antena do palubky je nesmysl, tak sem koupil tu výhybku. Nepatrně se to zlepšilo. Když jsem si pučil passata  a sledoval sílu signalu tam, tak se to ale vubec nelišilo. Což mě uspokojilo a byl klid, než mi celé auto ukradli.

Editováno: , autor: Smil
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to mám udělané od Ferdy a naprostá spokojenost. Co jsem měl Columbuse, tak to občas blblo a signál jednoho tuneru padal, po koupi Columbuse LED vše běhá jak má a spokojenost. Tahle výhybka na skodataile se mi zdá přehnaně drahá, zkus Ferda25, myslím že za ní tolik nechtěl, ale dělal mi toho víc, takže už nevím, kolik za ní chtěl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl bych skromný dotaz, ohledně FW upgrade, jak jinak - jednotka 3T0 035 680B, HW11 - momentálně cca 1-1,5 roku FW 4024. Občas je hodně pomalá, špatně reaguje na dotyk a dost mne to irituje, chtěl bych proto udělat nový flash/reset, kabel na obnovení kódování případně mám a rizika jsem si samozřejmě vědom. Nicméně, lze tam dát i něco novějšího než 4024 nebo je to max. pro tuto revizi (upravená 5269 popř. 5238 pro B verzi) ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

touto cestou bych chtěl poprosit všechny zkušenější, zda by mi mohli poradit ohledně navigace Columbus.
Mam Octavii II 2008 4. měsíc. 2.0TDI 103Kw combi.
Dřív jsem v ní měl továrně namontovanou navigaci Cruise. Nyní jsem koupil navigaci Columbus vyroubenou v lednu 2014. Navigace jsem vyměnil a:
1. nejde ovládání z multifunkčního volantu
2. nekomunikuje s maxidotem
3. vůbec nefunguje zvuk. Jediný hlas dokáže vydávat když zmáčknu tlačítko s logem mikrofonu a táže se mě ženský hlasem, co po ní chci
4. písničky z HDD nebo SD karty sice zobrazí i s textem, ale nechce je začít přehrávat

5. parkovací senzory též nezobrazí

 

Měl jsem možnost nechat si u známého vyzkoušet změnu nastavení pomocí kódování přes VCDS, ale narazili jsme na problém 18-20 místného kódu. Pokud by pomohl nějaký výpis z gateway nebo navigace, tak bych ho mohl případně sehnat.

Prosím o jakoukoliv radu/zkušenost s kódováním. Možná už v tomto tématu někde byly zvěřejněny průlomové informace, ale bohužel jsem nic konkrétního nenašel.
Pokud by se našel nějaký šikula, který by byl z okolí Vrchlabí - budu jedině rád :kol-47:

Edit 29.5.:
1. Zvuk i přehrávání už fungují. Šlo opravdu pouze o překodování rádia.
2. Zbytek zatím nefunguje. Bude nutná výměna gateway jednotky.

post-88564-0-70157300-1400428632_thumb.j

post-88564-0-89094600-1400428635_thumb.j

post-88564-0-26587200-1400428638_thumb.j

Editováno: , autor: Tomasdj
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dovod neznamy. Nahral som znovu tie iste mapy aj firmware

5269? Mám ešte dotaz. Ja mám hardware H11 a FW 1104. Zatiaľ som sa nedopátral korektnej informácie či je možné nahrať rovno posledný, alebo treba postupne 2xxx, 3xxx, 4xxx a až potom posledný. Poradíš mi?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim, mam Columbuse 3T0 035 680 A (3T0035680A) s datem vyroby 17.12.2009 a original firmwarem

 

HW-Version H05

SW-Version 2684

HW Vehicle 0xC201

SW Vehicle 0x442A3404

HW radio 0006

SW Radio EUR_CHN_141W

 

Jedna se o verzi B (C6/C7) nebo C (C8/C9) ?

 

Podle nasledujici tabulky odpovida HW Vehicle verzi B (C6/C7) a HW Radio verzi C (C8/C9)

HW Vehicle: 0xC001, HW Radio: 0003 - version A (C3/C4/C5)
HW Vehicle: 0xC201, HW Radio: 0004 - version B (C6/C7)
HW Vehicle: 0xC801, HW Radio: 0006 - version C (C8/C9)
HW Vehicle: 0xCA01, HW Radio: ???? - version D (C10)

(zdroj: http://www.vwwatercooled.com.au/forums/f78/rns510-part-numbers-69786.html)

 

Nicmene podle jinych udaju odpovida soucasny origo firmware (2684) spis verzi C (C8/C9)

HW Vehicle: 0xC201 – HW Radio: 0004 – version B (C6/C7)
1T0 035 680 B (1T0035680B)
Firmware version (when hardware last produced): 1300
Firmware version (unmodified releases): 1300
Firmware version (modified releases): 5269

HW Vehicle: 0xC801 – HW Radio: 0006 – version C (C8/C9)
1T0 035 680 C (1T0035680C)
Firmware version (when hardware last produced): 2660
Firmware version (unmodified releases): 2840
Firmware version (modified releases): 5269

(zdroj: http://www.my-gti.com/3983/volkswagen-rns-510-hardware-and-software-firmware-versions)

 

Diky az info!

Editováno: , autor: DawiDX
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

5269? Mám ešte dotaz. Ja mám hardware H11 a FW 1104. Zatiaľ som sa nedopátral korektnej informácie či je možné nahrať rovno posledný, alebo treba postupne 2xxx, 3xxx, 4xxx a až potom posledný. Poradíš mi?

Mužeš nahrát verzi 312x a ja pak dal jen verzi 4xxx, řadu 5xxx jsem si netroufl protože mě mate označení a taky už nefunguje na všechny tyto drahé přístroje, které nic neumí a jen se kradou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj můžu vás poprosit o pomoc? Dal jsem Columbuse  3T0 035 680 A  rok výroby 01/2010 


HW-Version H05


SW-Version 2684


Do Octávie RS TDI MR 2011 a nakodoval jsem ho 


02070002010100A100


 


Funguje vše až na navigaci v MAXI-DOTu. Rádio tam vidět je. Parkováky, telefon a klima na Colubusu funguje. BAP je aktivován. Ještě na interní anténu nejsem schopen chytnout žádný satelit. Vidí to 0/0. Ještě se dnes pokusím dát anténu nějak na sklo ale normálně mi v této pozici šla. Nemá tento fw problém s citilivostí GPS a problém zobrazením na maxidotu?


Díky moc Jarda


Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...