Přejít na obsah

N1


4x4

Doporučené příspěvky

Když jsem kupoval auto přesně na toto mně prodejce upozorňoval. Přepážka nesmí z auta ven, folie se nesmí sundat. Folie jsou prvním upozorněním celniků, kteří mají kontrolovat, jestli auta N1 jsou vybaveny přepážkou, protože většina majitelů řeší odstranění přepážky a na folie kašlou - ty je pak prozradí. Ve finále mně ještě upozornil na to, že auto je typovaný pouze pro čtyři osoby a vztahuje se na něj Zákaz vjezdu nákladních automobilů. Nejsem si jistý jestli OII lze později přestavět na N1, protože to se objednává v MB při koupi nového auta, protože se tam mříž montuje jestě do "prázdného" auta a prý bez lze přepážka vyndat z auta s velkými obtížemi. Další nevýhodou OII je, že přestavbu na N1 mají poznamenanou v malém techničáku. U OI byla situace jiná - přestavbu dělal prodejce a tak se přepážka nechala vyndat. Zrovna tak, když udělal přestavbu po přihlášení tak v malém techničáku o N1 nebyla zmínka, to bylo poznamenáno pouze ve velkém Poslední a dost závažnou nevýhodou je potom prodej auta přestavěného na N1 - blbě se prodává a z prodeje musíš odvést DPH. To je v kostce co mi řekl můj prodejce. Mám pocit, že nebyl daleko od pravdy a proto jsem si koupil auto bez odpočtu DPH.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo, tedˇ jsi se zmínil o jedný neuvěřitelný absurditě a sice, že kdyby se šlo do důsledku, tak na auto z přepážkou, který je defacto deklarováno jako "nákladní" se vztahujou i pravidla silničního provozu, platný pro tuto kategorii. Takže ad absurdum, když si tě bude chtít nějakej ultra debil v placatý čepici vychutnat, stačí, aby tě zastavil někde v zákazu vjezdu nákladních aut a jseš v prdeli. Nemusím zdůraznovat, že něco podobnýho nedodržuju ani omylem a jsem připravenej se s tím poldou eventuálně snad i poprat. Nicméně bych ten souboj po právní stránce projel. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem kupoval auto přesně na toto mně prodejce upozorňoval. Přepážka nesmí z auta ven, folie se nesmí sundat. Folie jsou prvním upozorněním celniků, kteří mají kontrolovat, jestli auta N1 jsou vybaveny přepážkou, protože většina majitelů řeší odstranění přepážky a na folie kašlou - ty je pak prozradí. Ve finále mně ještě upozornil na to, že auto je typovaný pouze pro čtyři osoby a vztahuje se na něj Zákaz vjezdu nákladních automobilů. Nejsem si jistý jestli OII lze později přestavět na N1, protože to se objednává v MB při koupi nového auta, protože se tam mříž montuje jestě do "prázdného" auta a prý bez lze přepážka vyndat z auta s velkými obtížemi. Další nevýhodou OII je, že přestavbu na N1 mají poznamenanou v malém techničáku. U OI byla situace jiná - přestavbu dělal prodejce a tak se přepážka nechala vyndat. Zrovna tak, když udělal přestavbu po přihlášení tak v malém techničáku o N1 nebyla zmínka, to bylo poznamenáno pouze ve velkém Poslední a dost závažnou nevýhodou je potom prodej auta přestavěného na N1 - blbě se prodává a z prodeje musíš odvést DPH. To je v kostce co mi řekl můj prodejce. Mám pocit, že nebyl daleko od pravdy a proto jsem si koupil auto bez odpočtu DPH.

Když se mění kategorie vozidla z OA na NA, tak se to musí uvést v obou techničácích..pokud to není v malém, tak jen proto, že ten úřad na to nějak zapomněl..když se to mění, tak se to do velkého dopisuje sice na tiskárně, ale ručně (pokud se jim nechce měnit celý typ, na jakém je to v registru pak vedeno). A do malého to pak vyjede podle údajů v registru..takže jen zapomněli :D Když je auto N, nemůžeš mít v malém nic jiného..a to u všech aut, nejen u OII.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo, tedˇ jsi se zmínil o jedný neuvěřitelný absurditě a sice, že kdyby se šlo do důsledku, tak na auto z přepážkou, který je defacto deklarováno jako "nákladní" se vztahujou i pravidla silničního provozu, platný pro tuto kategorii. Takže ad absurdum, když si tě bude chtít nějakej ultra debil v placatý čepici vychutnat, stačí, aby tě zastavil někde v zákazu vjezdu nákladních aut a jseš v prdeli. Nemusím zdůraznovat, že něco podobnýho nedodržuju ani omylem a jsem připravenej se s tím poldou eventuálně snad i poprat. Nicméně bych ten souboj po právní stránce projel. :(

Mám pocit, že někde platí zákaz pro NA jako takové, ale že bývá i zákaz pro vozidla NA nad 3,5 tuny..takže v tomhle případě pohoda -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V CR jsem jezdil pres rok bez prepazky a nikdy zadnej probrem (kontroly i nehoda).

Tak tos měl spíš štěstí :D

Tak na O II je jsou zatmavena okna velka, ale jsou auta, kde jsou okca za c sloupkem mala a v kombinaci se sunsetem neni v podstate nic poznat na prvni pohled. Me proste vadi, ze ta prepazka priserne vrze a je pres ni spatne videt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To JirikDC: Problém zákazu vjezdu náklaďáků není ani tak v běžným provozu, protože opravdu jsou většinou opatřeny dodatkem nad 3.5 t minimálně, takže pro auto N1 není problém, ale jsou hraniční přechody, které jsou jen pro OA a celníci jsou lišky mazané a nepustí tě.

Problém techničáku je ten, že malý byl napsán na osobní automobil a v jiných záznamech je poznamenána přestavba, ale jen ve velkém. Nyní máš hned na malém napsáno nákladní automobil - třetí řádek na druhé straně a to před celníkem neokecáš. Policajt by tě honil spíš za zásah do konstrukce vozu, ale celní pro daňový únik.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To JirikDC: Problém zákazu vjezdu náklaďáků není ani tak v běžným provozu, protože opravdu jsou většinou opatřeny dodatkem nad 3.5 t minimálně, takže pro auto N1 není problém, ale jsou hraniční přechody, které jsou jen pro OA a celníci jsou lišky mazané a nepustí tě.

Problém techničáku je ten, že malý byl napsán na osobní automobil a v jiných záznamech je poznamenána přestavba, ale jen ve velkém. Nyní máš hned na malém napsáno nákladní automobil - třetí řádek na druhé straně a to před celníkem neokecáš. Policajt by tě honil spíš za zásah do konstrukce vozu, ale celní pro daňový únik.

Naprostý souhlas..i na hraničním přechodu je to běžný provoz :) Ale přesně jsem to myslel, jak píšeš.. Jinak k té přestavbě..když děláš přestavbu na N1, tak se to musí změnit i v malém techničáku, pokud to tam není, tak to někdo zapomněl opravit v počítačí, na kterém se pak techničáky tisknou..a nebo nezapomněl..i takové úřady znám B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Je to tak, ako píše Jirik.DC, teda že sa nejedná o nákladné auto (taký pojem snáď v zákone ani nie je). Aspoň u nás N1 znamená ľahký úžitkový automobil. A väčšina zákazov vjazdu a podobne sa vzťahuje vždy na vozidlá nad 3,5 t. Takže by s týmto nemal byť problém (pokiaľ niekto nemá Hummer).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...