Přejít na obsah

Zvukový projev motoru 1.8T vz 1.8T RS


LuVIrs

Doporučené příspěvky

Zkoumal někdo rozdil??? Je možne že u RS je slyšet odfukovani (no jak je ten ventil co pry nejde slyšet a neni vyměněn za ten co to děla) a turbo jak toči? U 1.8T nic neslyšim jen o něco silnějši hluk motoru, ktery to asi překryva? Neni tam to tlumeni na kapotě.. Zajímalo by mě jaké máte zkušeností

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

snad jedině, když stojíš za auty tak RSko díky koncovce nepatrně víc lahodí uchu,ale MEGA velký rozdíl to není .. jinak motorově stejný, takže i s tím odfukováním turba ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to odfukovani je u me slyset celkem krasne, turbo celkem taky kdyz se clovek zaposloucha.  ;)

jj musi to clovek umet slyset a musi tomu chtit verit... :D;)

Ftipalku ... jedes na besidku ? Te necham poslechnout :t

pravě že jsem to včera v jednom RS taky krásně slyšel..(po prve) a u mojeho moc ne jen fakt když hodně natahnu uši. Že by to měl lépe odhlučněne? MichalF: dělal jsi nějakou úpravu? Mi přijde že to moje ma hlučnější projev motoru a že se to v tom ztrati..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to odfukovani je u me slyset celkem krasne, turbo celkem taky kdyz se clovek zaposloucha.  ;)

jj musi to clovek umet slyset a musi tomu chtit verit... :D;)

Ftipalku ... jedes na besidku ? Te necham poslechnout :t

pravě že jsem to včera v jednom RS taky krásně slyšel..(po prve) a u mojeho moc ne jen fakt když hodně natahnu uši. Že by to měl lépe odhlučněne? MichalF: dělal jsi nějakou úpravu? Mi přijde že to moje ma hlučnější projev motoru a že se to v tom ztrati..

Zadne upravy zatim nejsou. Jinak zvukove porovnat s 1,8T 110kW bohuzel nemuzu nemam moznost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to odfukovani je u me slyset celkem krasne, turbo celkem taky kdyz se clovek zaposloucha.  ;)

jj musi to clovek umet slyset a musi tomu chtit verit... :D;)

Ftipalku ... jedes na besidku ? Te necham poslechnout :t

pravě že jsem to včera v jednom RS taky krásně slyšel..(po prve) a u mojeho moc ne jen fakt když hodně natahnu uši. Že by to měl lépe odhlučněne? MichalF: dělal jsi nějakou úpravu? Mi přijde že to moje ma hlučnější projev motoru a že se to v tom ztrati..

Zadne upravy zatim nejsou. Jinak zvukove porovnat s 1,8T 110kW bohuzel nemuzu nemam moznost.

Hele mohl bych nabidnout na srovnani svou 1.8T, ale asi to moc nepomuze, kdyz mam namontly BOV :D . To odfukovani zalezi na vzduchovim filtru, kdyz tam mate nejakej sportovni, tak to lehke odfukovani je slyset, jinak musite hooooodne natahovat usi :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Po roce jsem měl možnost byt svezen mým autem a vychutnat si jízdu v zadu... neskutečně se mi tam líbilo :palec2: první předpoklad je vypnuté rádio přes mohutne dunění basu to nejde slyšet!! Řídil tata, kterému věřím tak jsem mu dal svoleni spíše příkaz až to protáhne....(satčí k 3000ot. ale dal není na škodu) a nemohl jsme uvěřit svym ušim... už jste to slyšeli?? v předu to fakt slyšet nejde - jAk si vyfuk bruči a při každem přeřazeni tam je takovy nepopisatelny zvuk...... prostě krása ... a jak jsem tady loni založl tuhle diskuzi že neslyšim turbo..jestli se liší zvuk u RS a 1.8T 110 už ho slyšim i při zavřenych oknech a dokonce i jak si odfoukne... :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

To jak tady někdo psal že motory 1.8T a RS jsou uplně stejné není pravda. V RS je jiné turbo a dává vyšší plnící tlak. Tyto motory jsou rozdílné hlavně hlavně za jízdy. U 110 kW je náběh turba velice plynulý bez turboefektu a hlavně není ho vůbec slyšet. U 132 kW přijde těsně pod 2000 ot. dost výrazný kopanec (na mokru je to nekdy nepříjemné) a je to za nízkých rychlostí v kabině perfektně slyšet. Úplně nejlepší to je když v létě stáhnete okénka a jedete někde mezi domy na 2jku nebo 3jku a když šlápnete na plyn tak si můžete krásně užívat svištící turbínku. A taky je slyšet když uberete plyn takové odpšouknutí turba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...