Přejít na obsah

Letní pneumatiky


room14

Doporučené příspěvky

Já jezdím Hankooky Optimo 415 195/55 R15 už čtvrtou sezónu. Přišel jsem k nim doslova jak slepej k houslím, předtím jsem tuhle značku vůbec neznal - ani jsem o ní neslyšel (na rozdíl od GY, Michelinu, Pirelli, Kleberu, Yokohamy, Bridgestone, Firestone, a hory dalších gumařskejch značek). Nechal jsem si poradit od majitele pneuservisu - a dostal jsem od něj tip na tyhle gumy, protože je jezdí i on sám na svojí A6 Avant - v pro ni příslušným rozměru, samozřejmě. A nelituju, neměl jsem za ty zatím odjetý sezóny důvod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

A nemá tady někdo ty Michelin Energy Saver +? Jestli mají opravdu tak malé opotřebení, tak by mohly být super, i když se mě tomu moc věřit teda nechce, je to dos velký rozdíl.. :kol-32:

 

Ahoj

 

Mám tieto gumy, aj keď si nie som istý, či to nie sú iba "Energy Saver" (teda bez +). Mám ich v rozmere 195/55/R15 ako letné gumy (čo je aj logické) od júna 2010 a dezén drží v pohode. Ak by si mal záujem, tak Ti môžem presne zmerať hrúbku dezenu a taktiež vyčítať koľko presne majú najazdené. No teraz tu Ti to neviem napísať.

 

Takže sú to klasické Energy Saver  bez "+", majú najazdené cca 20 000km a hrúbka dezénu je od 4,5mm na predných po 6mm na zadných.

Editováno: , autor: miggy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

mne hovorili v autoškole aby som fúkal a meral tlak v pneu pred jazdou tj. studených gumách, ja fúkam gumy tak ako je predpísané podľa víčka na nádrži myslím keď to budeš fúkať že si ako keby na plno zaťažený tak by to malo byť v pohode pre pneumatiku a aj jazdne vlastnosti budú také ako majú byť

 

 

ja by som sa chcel spýtať že aké gumy používate pretože tie moje už slúžia poslednu sezonu, tak chcem vedieť čo obúvate a ako ste spokojný

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

od výroby tam byly Bridgestone Turanza ER300 a po nich jsem nasadil Continental Premium Contact 2, rozměr 195/55 R15, obojí spokojenost, akorát teda ty Conti mi přijdou trochu hlučnější oproti Bridgestone

Editováno: , autor: HjM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bridgestone Turanza ER300 má môj tato na Fabii 1,2TSi od výroby tie sa mi osobne celkom páčia neni sú hlučné ale ostatné vlastnosti neviem posúdiť, čo hovoríte na NOKIAN Line v testoch sú celkom dobré a cenovo tiež náhodou nemá ich tu niekto, či sú ozaj tak dobré ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vredesteiny mám na zimu - SnowTrac 3 a musím říct, že na rozdíl od předtím používanejch Polarisek 2 jsou k neurvání - prostě zatímco na Polariskách jsem v pohodě jen zatažením za ručku vyseknul "hodiny i s kukačkou", na Vredesteinech jsem rád když otočím auto o necelej půlkruh = ne víc jak o 180°. Je reálnej předpoklad, že i letní Vredesteiny se budou chovat podobně vzorně a bohabojně...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som chcel na zimu kúpiť Michelin keďže ich bolo minulý rok nedostatok tak mi poradili Firestone a môžem povedať že Na snehu sú myslím že asi najlepšie gumy čo som mal, keď som išiel na lyžovačku tak len pár aut nemalo reťaze a väčšinou to boli 4x4 autá ja a ešte z jedným golfom som bol medzi nimi. Letné mám teraz Matador Elite 3 MP44 keďže majú hlbku vzorku len 3,5mm predné a zadné 3mm tak keď je voda tak to už aj niekedy šmyka, na budúcu sezónu chcem kúpiť nové gumy už som tu písal že sa mi celkom pozdávajú Nokian Line ak by ich niekto mal tak by som chcel vedieť či sú tak dobré ako udáva v testoch ADAC.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak dnes jsem měl možnost vyzkoušet Roomstera 1.2 HTP. Dostal jsem ho jako náhradní vozidlo - zdarma :) Jsou na tom originální pneu Dunlop 195/55/15. Ano, auto jede rovně, ale tyto pneu jsou EXTRÉMĚ náchylné na vyjeté koleje. V nich si to auto dělá prakticky co chce a šíleně to tahá za volant. Proti tomu ty moje Barumky jsou naprosto luxusní a podstatně tišší. U nich vyjeté koleje nejsou prakticky znát.

Motor srovnávat nehodlám, ale proti TSI 63kW - katastrofa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Barumky na mokru super? No to teda...podle čeho usuzuješ? Jezdíme na přítelkyně autu taky Bravurisky 2 195/55 R15 a nic moc...hlučný zatim nejsou, taky je na nich najeto necelých 10tkm, ale na mokru nemám s žádnejma Barumkama dobrý zkušenosti..zlatý Continentaly co mám na Fábii..a že ty gumy zkoušim fakt co vydržej..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mám tie Dunlopky aj Bravuris 2 vo veľkosti 205/45 R16. Aj keď sa rýchlejšie opotrebúvajú, Dunlopky sú jednoznačne lepšie. Písal som už o tom niekde a ten rozdiel tam je, a naďalej pretrváva. Tie Barumky sú dobré, lebo majú dobrý pomer cena/výkon/životnosť, ale ak chce niekto maximum čo sa týka jazdných vlastností, tak treba jednoznačne kúpiť nejaké prémiové pneumatiky ako sú Continental, Michelin a podobné. Testy sú na webe na špičke sa točia viacmenej tie isté značky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mi vysvetli, proc Dunlopky ve vyjetych kolejich absolutne nedrzi stopu a auto si dela co chce a na Barumkach o kolejich ani nevis? Me ani moc nezajimaji krajni meze pneu, kde vim, ze si ty Dunlopy nechaji libit opravdu hodne, aniz by se jakoliv ozvaly. Barumy jsem uz do krajnosti nehnal. Je mi jich zatim lito.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...