Přejít na obsah

Letní pneumatiky


room14

Doporučené příspěvky

No viděl jsem ty Bravuris 3 už i naživo (i ty nové Uniroyal) a dezén mají podobný jako Continental ContiPremium 5.

Jestli je to jak říkáš, tak myslím že ty Bravurisky budou dostatečné, z těch levnější to bude nejlepší volba si myslím. Ty Uniroyal a Nokian jsou dražší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No měly by být údajně lepší jako Bravuris 2, ostatně jako každý nový model podle výrobce :D, a Bravuris 2 nebyly podle ohlasů vůbec špatné. A ty Bravuris 3 mají v označení HM (high mileage), takže by měly být podle výrobce stavěné na vysoký kilometrový výkon.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja odporúčam Matador. Nie je to síce špička, ale za dobrú cenu a je to vždy lepšie ako Azia. Sám mám zimné MP59, letné mám ešte z výroby Brigestone, ale po zjazdení tam asi pôjdu Matadory napr. http://www.pneumatikylacne.sk/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=2717&category_id=13&option=com_virtuemart&Itemid=1

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

orlov čo ja viem či sú moc dobré mám ich a sice s 4mm v predu a 4,5mm vzadu ale akonáhle je trocha mokrejšie tak pri rozbiehaní som často pretočil kolesá, síce sú tiché ale neviem cenu majú možno dobrú ale to je asi všetko, ale aj tak si myslím ako píšeš lepšie ako nejaké činské NONAME.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chlapi potreboval by som teraz poradiť pre zmenu ja :kol-28:  ...hľadám za rozumné peniaze nejaké letné pneu v rozmere 195/55 R15 ...je to pre otca,vozidlo nie je síce škodovka,ale je to koncernový voz...motor 1,4 16V 63Kw ...dík  :kol-47:  ....je toho plný net,tak sa v tom trochu strácam  :kol-141:  

Jezdil jsem jak Barumky, tak  Matadorky nebo Continetaly, ale nejvíc mě zaujaly na doporučení majitele pneuservisu koupený Hankooky - možná nejsou tak levný, ale je to značka, kterou obouvá na svoje výrobky třeba i značka Audi v případě, že si zákoš neobjedná jinou "prémiovější" značku obutí. Viz třeba http://www.pneueshop.sk/pneumatiky/28133/hankook-optimo-k406--85v-195-55-r15-85-v

 

nebo

 

 http://www.pneueshop.sk/pneumatiky/28132/hankook-optimo-k415--85h-195-55-r15-85-h

 

Já mám jejich "předchůdce" Optimo K410. A je potřeba říct, že DRŽEJ i na mokru a o km proběhu jen tolik, že po cca 22 000 najetejch km mají víc než polovičku původní vejšky dezénu - a to je rozhodně nešetřím. Pokud bude dedko jezdit "důchodcovským stylem", tak ho klidně přežijou...

Editováno: , autor: Ekkar_z_Bastlírny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

DRŽENÍ na mokru není JENOM o najíždění do zákruty "kilem" - to je o tom, že se takovým gumám na mokru minimálně změní brzdná dráha ve srovnání se suchem, že nemají snahu prokluzovat při akceleraci a že dobře drží stopu i při vjetí do hlubší vrstvy vody = mají dobrou schopnost odvést vodu zpod sebe do stran neboli jsou odolné proti aquaplaningu. Vyšší pasivní bezpečnost nepotřebuješ jen při rychlý jízdě - rozdíl mezi dobrou a mizerně brzdící gumou poznáš i při předpisový jízdě po městě, když ti nějakej vosel nedá přednost nebo nějakej dylino sebevrah se sluchátkama od mp3-playeru v uších usoudí, že rozhlídnutí se před vlezením z chodníku do silnice je zbytečnost, protože řidič ho přeci vidí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

už nejsem žádný mlaďoch a z telecích nápadů jsem dávno vyrostl a do zatáček se nehrnu na plný plyn, na vodě jsem se necítil bezpečně tak jak popisuje ekkar nedrží stopu po vjetí do hlubší vody, o prokluzování při akceleraci za mokra a o mizerném brzdění nemluvě. Nájezd necelých 23tis. u matadoru elite2 nebudu komentovat, nástupce bude zcela jistě lepší, jezdím dálnice a ostatní 50:50

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Aha, ty nemáš RS-ko, len obyčajnú Fabiu II a kolesá z RS-ka. Sorry, v tom prípade to naozaj nemáš v TP, tak ako ani ja. V každom prípade si ešte prever, či tam tie kolesá budú bez problémov pasovať, 17-ky totiž montuje Škoda iba na Fabie ktoré majú športový podvozok. Ja osobne totiž neviem, či tam nie je nejaký rozdiel, kvôli čomu napr. 17-ky nemusia pasovať pod sériový podvozok. Logicky by nemal byť, ale je lepšie najprv 2x merať...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, potřeboval bych poradit s výběrem letních pneumatik. do oka mě padly tři modely 195/55 R15 85H: 1) Continental ContiPremiumContact 5 - supr guma, vyvážená ale drahá.

2) Barum Bravuris 3HM - novinka, levná ale na suchu je ještě horší než předchozí model http://www.pneu-kvalitne.cz/media/upload/image/barum_bravuris_3_HM_vykon.jpg.

3) Dunlop SP Sport Blu Response - kvalitní guma, vyvážená ale drahá.

Do teďka jsem jezdil Dunlop Sport 01 - drží jako přibytá ale je tvrdá a hlučná, výdrž nic moc.

Většina jízd okolo komína (15km) sem tam delší a 1x do roka Chorvatsko.

Jde mě o nejlepší poměr bezpečnost - cena - výdrž, spíš se přikláním k té bezpečnosti.

A nebo zainvestovat a koupit Michelin Energy saver + - super guma, bezpečná a vysoká výdrž ale ta cena.

Editováno: , autor: ales-r
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ales-r

Pri tých Barumkách si nemal na mysli skôr Bravuris 3 ?

 

Inak ak chceš najlepší pomer cena/výkon, tak buď tie Barum Bravuris 3 alebo ešte Matador MP44 Elite 3, ktoré si ale neuviedol

Ak ti ide o bezpečnosť, tak tam sa nešetrí takže Continental ContiPremiumContact 5

 

MaťasTDI

Niesom si istý ale tak 215/55 R17 by mali na 7 palcový disk pasovať

Editováno: , autor: PyroSVK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já loni koupil letní Continental ContiEcoContact 5 a co se jízdních vlastností jsem s nimi spokojen. Uvažoval jsem tehdy i o Michelin Energy Saver +, ale byly mi od 2 lidí nezávisle rozmluveny jako dost tvrdé. Kamarád je má na Focusu a říkal mi tehdy, že při trochu silnějším brzdění na mokru už zasahuje ABS, což se mu na předchozích gumách nestalo za celou dobu.. Navíc nadával i na celkové chování za mokra. Takže jsem i díky jeho referencích šáhl po Continentalech a za mokra s nimi problémy nemám. Nicméně osobně jsem na těch michelinech nikdy déle nejel, takže jejich chování na mokru ověřené nemám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ales-r: řešil jsem dilema pneumatik, také jsem měl v hledáčku Barum Bravuris 3, nakonec jsem vybral Uniroyal RainSport 3, něco mezi Barum Bravuris 3 a Continental ContiPremiumContact 5, jak cenově, tak by mělo tak být i výkonově. Na EKOštítku mají u brzdné dráhy na vodě A, spotřeba C

post-15933-0-07680000-1394050583_thumb.j

post-15933-0-62876400-1394050590_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...