Přejít na obsah

Letní pneumatiky


room14

Doporučené příspěvky

LIdi mam otazku ohledne pneu na mou fabii 2. mam ted 205/45/16 a chci nasadit uzsi. Jaky je nejlepsi rozmer? 175/50/16? nebo 195/45/16 kdyz mam 7 palcu alu. diky

 

Ak chceš úzke pneu, tak začni jazdiť na bicykli. Inak platí to, čo písal orlov, skús si niečo na fóre prečítať. A vlastne nemusíš ani to, stačilo by sa pozrieť do TP.

 

P.s.: Niekedy pochybujem či niektorí ľudia by mali mať svojprávnosť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Rychlostní limit    H = 210 km/h

                            W =270 km/h

 

zátěžový index XL (extra load)  = zesílená pneu

                             83 = 487 kg

                             87 = 545kg

 

Takže můžeš !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To se dá napravit o maličko menším huštěním - nebudeš dávat 2,3bar, ale dáš si 2,1 až 2,2 bar a podobně. NUTNO VYZKOUŠET KOLIK TA GUMA SNESE - při případný kontrole na silnici se ta jedna - dvě desetiny dají uhájit tím, žes včera jel po betonce a tím drncáním to jednoduše víc utíká, nebo žes to měřil měřákem na stojanu na pumpě - nedokážou nikdy nikomu, že to úmyslně dal níž. Ale s tím snížením se to nesmí přehánět, některý gumy pak doslova plavou - i když Hankooky zrovna tohle nedělají...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zažil jsem to na vlastní kůži, kdy mi bylo krom obvyklý kontroly dokladů a identity mne jako řidiče i auta postupně za sebou kontrolováno veškerý osvětlení vepředu i vzadu, houkačka, hloubka dezénu a tlak na věch 4 kolech I NA REZERVĚ (!!!), povinná výbava podrobným vyrovnáním v kufru včetně obsahu lékárničky a musel jsem ukázat i výstražnou vestu. Celý to trvalo snad 20 minut, já byl netrpělivej jak nevěsta, protože jsem spěchal pro děcko do MŠ, a ten buzerant v uniformě si vymejšlel další a další píčoviny, který mu mám ukázat - samozřejmě to nechtěl najednou, ale vymejšlel si to tak, aby co nejvíc zdržoval. Nakonec mě musel nechat odjet, protože nic nenašel, ale zdržel mě tak, že jsem si pak musel vyslechnout další čtvrthodinový kázání od učitelky ve školce o odpovědnosti rodičů za včasný vyzvednutí děcka - chuť poslat ji s rozmachem do prdele jsem měl ještě větší než u toho zasranýho chlupatýho...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kontrola tlaku v pneu od PaCH, pěkný nesmysl, každý ví že měřáky na chlast, rychlost, hloubku dezénu a zatmavení skel mají kalibrovaný, čím ten tlak měřili a podle kterého § to autor nenapsal ale jako pohádka to ujde aniž bych se PaCH zastával, mě kdysi taky podusili když jsem dal najevo mou nevůli ke zržování ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Já zase myslím když je napsané 185/55 R15 81T M+S tak to prostě platí jen pro zimní. Já to mám taky tak. Jasně je to proto jak píšeš aby šly použít řetězy. Ale nikde jinde v TP už není uveden tento rozměr bez toho M+S. Ale to je jen můj dojem, musím se zeptat na STK až pojedu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to trochu divné, ale je to tak ako píšem.
Ak by to tak nebolo, potom by som nemohol v zime jazdiť na 205/45 R16, a dokonca ani na 195/55 R15, lebo ja u týchto veľkostí M+S uvedené nemám. To by bolo dosť na hovno, ak by som v zime nemal na výber, len tie 185/55 R15 M+S.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...