Přejít na obsah

Dotaz pro znalé


Hoblik

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny, obracím sem na vás možná s banálním dotazem, ale nedá mi to spát.

mám Fabii 1.9 TDI (ATD, 01) najeto 145 tis. km, mám ji asi rok a pul od 70 tis km. V tomdle měsící jsem udělal pár změn ke zlepšení komfortu jizdy a tak sem postupně domontoval tempomat a vyměníl, origo 14 palcové hliniky 185/60 Conti Eco Contact za 15 ctky Aez s pneu 195/50 GY Eagle F1 (Šípový dezén). Jezdím cca 1000 km týdně takže autičko používam velmi často a jezdím podobné trasy...bežná trasa cca 400 km Praha - FM dávam se zapnutou klimatizací okolo 5,5 litru na 100 km pri tachometrových 130 km/h........nyní po vyměně a nastaveném tempomatu na stejnou rychlost je spotřeba i 7,5 litru vse se zapnutou klimatizaci, celkově auto spotřebovava o 15 - 20 % více paliva na vsech usesich které pravidelně jezdím. Otazka zni je todle normalní jelikoz beru ze mam sirsi pneu, nové s hlubsim dezen, a tempomat neni genius a tlaci ten plyn daleko více nez samotny ridic ...ale ze by spotreba mohla narust az o 2 litry na 100 km ??

Jinak VAG cisty jako cerstve napadany snih, auto pravidelne servisovano, je to mazlik, olej menim co 10t km, tankuju jen V-P diesel.

Díky za nazory

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny, obracím sem na vás možná s banálním dotazem, ale nedá mi to spát.

mám Fabii 1.9 TDI (ATD, 01) najeto 145 tis. km, mám ji asi rok a pul od 70 tis km. V tomdle měsící jsem udělal pár změn ke zlepšení komfortu jizdy a tak sem postupně domontoval tempomat a vyměníl, origo 14 palcové hliniky 185/60 Conti Eco Contact za 15 ctky Aez s pneu 195/50 GY Eagle F1 (Šípový dezén). Jezdím cca 1000 km týdně takže autičko používam velmi často a jezdím podobné trasy...bežná trasa cca 400 km Praha - FM dávam se zapnutou klimatizací okolo 5,5 litru na 100 km pri tachometrových 130 km/h........nyní po vyměně a nastaveném tempomatu na stejnou rychlost je spotřeba i 7,5 litru vse se zapnutou klimatizaci, celkově auto spotřebovava o 15 - 20 % více paliva na vsech usesich které pravidelně jezdím. Otazka zni je todle normalní jelikoz beru ze mam sirsi pneu, nové s hlubsim dezen, a tempomat neni genius a tlaci ten plyn daleko více nez samotny ridic ...ale ze by spotreba mohla narust az o 2 litry na 100 km ??

Jinak VAG cisty jako cerstve napadany snih, auto pravidelne servisovano, je to mazlik, olej menim co 10t km, tankuju jen V-P diesel.

Díky za nazory

Naopak s tempomatem mám vždy spotřebu nižší. To spíš hledej problám v těch pneu. Jak ti počítá tacho km. Není náhodou taky větší obvod pneu? Ale ten profil by asi odpovídal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tempomatem musíš mít zákonitě větší spotřebu. Přiklad: Jedeš 90 do kopce na tempomat určitou rychlostí.Kopec končí, tempomat ti stále tlačí naplno aby udržel rychlost, protože ten konec kopce nevidí. Jedeš ten samý kopec bez tempomatu, tou samou rychlostí, ale vidíš že kopec už končí a už nemusíš mít plný plyn a tak před koncem ubereš. Tím se ti sniží i spotřeba. Určitš se ti ale sníží i průměrná rychlost. Takže asi tak o spotřebě s tempomatem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pausalne se prece neda rict, jestli budes mit s tempomatem nizsi nebo vyssi spotrebu. Zalezi na motorizaci, ale predevsim, zalezi na profilu trati. V kopcovitem terenu je spotreba s tempomatem spise vyssi, v rovinatem naopak nizsi. Ale neni to neotresitelne pravidlo.

Zmena spotreby o 2 litry u TDi mi prijde ale skutecne hodne, hledat duvod jen v pneu je asi malo... Mozna vice zatizena klima v techto vedrech, ale i tak je to dost i v kombinaci s pneu.

Snad jen na zaver - Eagle F1 je skutecne spickova pneu, otazka je, zda je smysluplna. Mne osobne se sipovity dezen nelibi, to je ovsem jen BTW.

Ale valivy odpor Eagle F1 bude asi (pouze spekuluji) skutecne vyrazne vyssi nez treba spickove pneu pro bezne pouziti Bridgestone Turanza ER300 nebo Conti PremiumContact 2 a to samozrejme spotrebu take ovlivnuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za názory panove, celkove je mi jasne ze tempomat pridava spotrebu a pneu s sipovym dezenem taky....klima v techto dnech sice jela vice nez obvykle ...ale jak rikam napriklad vcera jsem absolvoval jizdu Praha - HK - Praha s dojezdem cca 240 km najeto, 3osoby na palube, tempomat na 140km/h , bylo cca 22,5 stupne takze klimu sem mel pustenou jen po ceste zpet, na palube byly 3 osoby....a spotreba 7. 6 l/100 km, tak se mi zda ponekud vysoka...bezne se zapnutou klimou stejnou trasu ale na jinych starych pneu a bez tempomatu by takove spotrebu odpovidala konstatni rychlost 180 km /h proto se snazim prijit na to co to zpusobuje....jestli opravdu jen pneu s tempomatem ...tak si asi budu hodne nadavat a cekat kdy se GY sjedou i kdyz jizda s temito pneumatikami na suche zahrate vozovce je radost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tempomatu bych ten problém asi neviděl, ten může udělat podle mě tak decku, ale ty pneu to je už jiné. Jsou větší a širší a předtím si tam měl jak si psal Conti Eco Contact, to Eko fakt znamená ekonomické - mají strašně malej valivej odpor, kvůli malé spotřebě. A GY Eagle F1 jsou pneu skoro na závody, tam moc valivej odpor nehraje roli, ty jsou dělané aby držely na asfaltu jak přibitý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mého názoru a zkušeností je chyba někde jinde...

Mám 1,9TDi PD najezdil jsem už cca 17 000Km a dokud jsem měl pneu 195/50/15 a jednotku bez uprav byl dlouhodobý pruměr 5,2-5,4l/100km

potom přišlo chipování na cca 100Kw a pneu 205/40/17 a jsem na pruměru 5,7-5,9l/100Km

Tempomat používám jak se dá a jezdím kopce,rovinky...krátké vzdálenosti i delší trasy....klima samo běží když bývá 30C ;)

Navíšení o 2l/100km mi přijde jako by jsi jezdil s podvalem nebo zataženou ručkou... :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No presne jak rikate, souhlasim ze Eagle F1 spotrebuj o nejakych ten pulitrik urcite vyhodi nahoru. Ale s tim jsem pocital proto jsem je kupoval. Radeji lepsi pneu a lepsi jizdni vlastnsti. Na druhou stranu s ruckou jsem mel problemy jednu dobu nechtela pri odjisteni odbrzdit kola, vzdycky auto pri rozjezdu trhlo kdyz se rucka samovolne uvolnila , tak jsem ji nechal opravit a vsecko je tak jak ma byt. Ted jsem byl na nakupu a zkontroloval teplotu zadnich kotoucu pri dojezdu, a byly prakticky studene takze tam problem neni.

Jinak auto tahne normalne nepozoruju zadne zmeny, jak na zvuku tak na projevu na silnici. Jen jsem si vsiml ze kdyz tempomat se vraci na dalnici treba na rychlost 140 km/h ze 100 km/h tak prida na plny plyn a pridava silneji nez kdyz sam bez tempomatu tudle situaci zopakujua zamacknu pedal do podlahy. zrychleni neni spatne ale poznam ze je mirnejsi. Odbornici jiste daji nejaky napad na co se zamerit jelikoz je to divne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta zvýšená spotřeba je jednoznačně zapříčíněná tempomatem. Když jedu ve dvou Brno - Praha s tempomatem na 140,takpotřebu mám 7l. Pokud jedu stejně bez tempomatu,tak mám spotřebu 5,3 s klimou. Vyzkoušeno několikrát!!!!

To že ti auto zrychluje lépe s tempomatem než s nohou je logické. O hromadu věcí se s tempomatem stará elektronika. Dělá mě to taky. Tempomat mám,ale moc ho nepoužívám. Právě kvůli zvýšené spotřebě,ale tam kde je to nudné a placaté se to hodí. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si myslím, že tempomat až tak velkej vliv na spotřebu nemá. Taky ho dost používám, ale spotřeba je vyšší max. o 0,5l. A ty pneu asi taky ne-e.. Bude to spíš shoda náhod, že se ti přitom něco rozhodilo - třeba naftový čerpadlo? Zkus si zajet na seřízení, nebo výměnu trysek a uvidíš..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zkusil bych vrátit se na chvíli na ty 14". já když nasadím 195/50, tak okamžitě spotřeba stoupne min o 1 litr možná víc.

A o kolik mě měla vstoupnout spotřeba když em přešel z 15" na 17" .....? :)

O 4 l/100km...? ;)

Pokud dáš na TDI místo 14" 15" těžko ti vyleze spotřeba o 2l/100km...

hledej chybuj jine... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze chybu hledam a asi ji pomalu nachazim ...vcera sem opet jel jednu ze svych typickych cest hodilo to 600 km, 90 % dalnice tempomat na 140 km /h, zapnuta klima non - stop, a uz jsem na 6,6 l na 100km, nevim jestli to muze byt tim ale cim vice jezdim jakoby si vice pneusky sedaly, a nekladou takovy odpor. zatím mam na nich najeto od 10. 6 - 3700 km a je to porad lepsi a lepsi. Muzu mit pravdu nebo to je jen muj pocit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...