Přejít na obsah

Silentbloky přední nápravy, vůle nápravy


TiGeRZ

Doporučené příspěvky

Tak jsem přes víkend nahodil "Polo" bloky. Ještě jsem nebyl na geometrii, ale zdá se mi, že jízdní vlastnosti se v porovnání s Cupra bloky příliš nezměnily. Občas se auto chová trošku víc "gumově", ale je to OK. Vibrace od motoru jsou fuč a nerovnosti jsou méně cítit. Nekteré ale Cupry pobraly lépe (třeba kratší ostré nerovnosti při vyšší rychlosti). Jezdím hodně po Praze a tady budou v kombinaci s tříválci Polo bloky lepší volbou. Kdybych jezdil víc venkov, tak nechám Cupry. Otázkou však zůstává životnost Polo bloků.

Editováno: , autor: rkonf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud nejezdíš často město, tak to otravovat nebude. Ve městě se občas nevyhneš jízdě na dvojku mezi 1000-1500 ot., tam se s Cupra bloky (u HTP) přenášejí docela výrazně vibrace do volantu. Na vyšších převodových stupních motor pod 2500 ot. více duní než s origo bloky, takže doporučuji se držet nad touto hranicí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dakedy chodim od 2000-do 2500 hlavne ked idem "50", tak stale vaham. mam kupene tie audi,a keby neboli tak drahe... Len mi je ich luto aby len tak lezali na polici. zavolam este o tie polo.tiez som chcel tie polo a ked ze nebolo temer ziadne info ci to bude pasovat tak som sa uponahlal.zistim este cenu a uvidim.zatim dik a nech ti to jazdi. -_-

pre pripadnych zaujemcov,ktori by sa nahodou rozhodli pre 1KO ..... cena/ks - 11,46euro v autosalone ww

Editováno: , autor: Piaggio
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

mam skodu fabiu 1.9 tdi namontoval som tie silebloky bola tam velmi vysoka hlucnost doslova sa nedalo s autom jazdit pri 1300 otackach pri prudkom stlaceni plynu nastavala vysoka hlucnost vo vozidle asi po mesiaci som namontoval nove ORIGINAL a bolo ticho tak to neoporucam pre dieslove motory

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim vcera som bol na servisnej a tiez mi povedali ze su zle...s tym som ratal uz pol roka tam nieco hrkoce...chcel by som sa spytat ktore by boli dobre podla vysich skusenosti na Fabiu 1.2 htp 40kw . Videl som tu vela prispevkov ze cupra a podobne ...oco mi spominal ze este aj z audi A4 tak co je natom pravdy? o cenu nejde hlavne aby to bolo lepsie tvrdse. Poradne prosim dakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ahoj

tak jsem využil akce u škody auto na zdarma test tlumičů co teď beží v opravnách. Tlumiče "OK" , ale silenbloky na ramenech jsou v p......... a taky asi kosti na stabliku. Jsou to ty asi co se tu o nich vede celé toto téma. Dokáže někdo shrnout čeho se vyvarovat a jak v poho doma vyměnit? Vyměnim rovnou asi i kosti a silenbloky na stabliku, když už to bude zvednutý. Máte někdo nějakej nákres přípravku na nalisování i vylisování?

Moc díky za nápady a rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už mám ty zázraky doma. Ve VW Tukas v Praze (na objednání do 2 dnů) za ně chtěli 249,- Kč/ks. Při lisování bych se řídil výstupkem viz foto. Něco podobného je i na klasických škodováckých blocích a výstupek směřuje do středu auta. Takže dle fotky, kterou sem dával Bobo, bych lisoval 22mm stranu směrem ke kolu a 18 mm stranu (tam je výstupek) směrem do středu auta. Až najdu čas, tak silentbloky přehodím a napíšu pocity s přímého srovnání s Cupra bloky.

Tiež som minuly tyzden menil silentbloky. Kupoval som v predajni G+K v Ziline. Pytal som si na Fabiu, dali mi tieto excentricke 4-bodove uchytenie :) . Cena bolo okolo 10 eciek/kus. Povodne som chcel vymenit len jeden, ale ked som videl, ze je iny, kupil som oba. Kamarat pri montazi trosku vahal, ale potom sme ich namontovali tym vystupkom, ako maju vystupok povodne, teda ku stredu auta. Nemam este geometriu, cakam na elektrony a nove gumy, ale buchanie napravy pri vytocenych kolesach zmizlo a mam z toho celkovo dobry pocit, myslim z riadenia a nepripada mi to tvrde. Tiez neregistrujem nejake zvysene vybracie od motora pri roznych otackach. Trochu na nich pobeham a uvidime co vydrzia. Rad brusim zakruty ;)

Editováno: , autor: osud7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Ahoj tak jsem udělal komplet předek, silenbloky ramen, kosti stabliku a chtěl jsem vyměnit i silenbloky stabliku. Ale ouha!!!!

Podle Etky jsem měl mít na stabliku lužko - 6Q0 411 314F, ale po demontáži tam bylo 6Q0 411 314M. Tak kdyby někdo chtěl ty 2 ks lužko - 6Q0 411 314F tak je klidně přenechám za 150Kč včetně pošty mě jsou k ničemu.

Vyměnil jsem všechno včetně šroubů jak píšou v DP, šlo to docela v pohodě. Přetáhl jsem to potom momenťákem a nechal udělat geometrii.

Čísla dílů asi všichni znáte.

Velké díly - CC-Autodíly.cz

Šrouby - servis škoda

Auto je teď klidnější, hlavně neuskakuje v zatáčkách a je slyšet že v něm nikde neloupe.

Provedeno po 147 000 Km.

Editováno: , autor: Combi2002
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim jak ostatní o těch z Cupry se říká že drnčej zpátky do kastle. Nevim ani jsem je nezkoušel

Mám tam origo náhradu pro Fábii, když tam původní vydržela 145 000 tak tahle snad taky.

CC - Autodíly - 6Q0 407 183A cena do 200 Kč za kus.

Doporučuju si koupit taky zarážku a šrouby ke kuláku, většinou jsou unilý šrouby a při povolování prdnou, a potom je to na posrání.

Editováno: , autor: Combi2002
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ty inovovane co maju to 4-bodove uchytenie,alebo ako sme sa dozvedeli tie co sa davali do toho pola su dobre.

auto jazdi dobre.mal som v predstihu kupene aj tie z audy,ale nakonec som ich tam nedal.ked vyslo na svetlo sveta pravda s tym polom tak som utekal kupit tie.mam totiz problematicku motorizaciu 1,2.

tie polacke su sympatickejsie.

hlavne nekupovat cina, poland alebo italy,nie vzdy sa to totiz vyplati lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chlapci mam jeden malicky problem .. dopocul som sa ze vraj silent bloky z CUPRY vrzgaju je to pravda stretol sa stym uz niekto?? a dalej chcem sa opytat aj ked to uz tu asi nepatri, ale skusim ked tocim s volantom pocujem ako keby mi preskakovala spruzina ... je to pocut len vtedy ked silno prsi jeden den a na druhy den uz to pocut pripadne este v ten uprsany den viete mi pomoct co to je ?? a dalej este pocujem vrzganie ked zastavim s auto prudsie ako keby opat vrzgali silent bloky a mam ich vymenene za cupra ... dakujem velmi pekne .. .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chlapci mam jeden malicky problem .. dopocul som sa ze vraj silent bloky z CUPRY vrzgaju je to pravda stretol sa stym uz niekto?? a dalej chcem sa opytat aj ked to uz tu asi nepatri, ale skusim ked tocim s volantom pocujem ako keby mi preskakovala spruzina ... je to pocut len vtedy ked silno prsi jeden den a na druhy den uz to pocut pripadne este v ten uprsany den viete mi pomoct co to je ?? a dalej este pocujem vrzganie ked zastavim s auto prudsie ako keby opat vrzgali silent bloky a mam ich vymenene za cupra ... dakujem velmi pekne .. .

Urcite nic nevrzga... a co ti puka budu pravdepodobne axialne loziska(nad tlmicmi) posmrti...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...