Přejít na obsah

Zamrzlé čelní sklo...


Milos

Doporučené příspěvky

todle neresim, jeden az dvakrat rocne mnenim okno po kaminku tak si skrabu treba lopatou je to jedno.

Používám jen sprej, když je na okně sníh tak ho ometu pak postříkám sprejem a než shodím bundu a usadím se do auta tak jen setřu stěračem a můžu jet. Za spreje dávám kolem 200-300,- a mám tak dva na sezónu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řeším stejný problím. Nové čelní okno mám 1,5 měsíce (taky jsem musel měnit). Jako nej volba, která vůbec neškrábe okno se ukázala platební karta v kombinaci s nastartováním auta a větrákem na okno na maximální výkon.

Škrabek se bojím, přes nový okno se kouká super, že :)

Přes nový okno se kouká právě že velmi bezvadně, nikde žádnej škrábaneček, ani takový ty drobný vláknový škrábance.

Nejspíš asi zejtra zkusim ten rozmrazovač...a nebo udělám pokus a budu dávát kousek kartonu nebo něco pod stěrače a pak se nemusí ráno rozmrazovat vůbec nic... se sundá a pohoda

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čelní sklo mám připojištěný tak to ometu a poliju vlažnou vodou. Zatím neprasklo a myslím že ani nepraskne.

to je docela husté tenkrát taky u nás (když jsem bydlel ješte v HK) chlap před panelákem každé zimní ráno vyběhl z varnou konvicí a šup na sklo.............koukal jsem na to s oteřenou pusou cca 5 minut. Ale je pravda že za celou zimu mu to sklo neprasklo ani když bylo -15stupnů jak tehle rok to už nevím.....

Editováno: , autor: Tonny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak opravdu nejideálnější metoda je asi ometení od sněhu a stříknutí trochu rozmrazovače ve spreji

Do mechanického rozprašovače, naleju zimní směs do ostřikovačů. Používám to už několik let a vyjde to levněji,než zakoupený sprey.Podle mého usudku,bych řekl,že to nemá chybu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je docela husté tenkrát taky u nás (když jsem bydlel ješte v HK) chlap před panelákem každé zimní ráno vyběhl z varnou konvicí a šup na sklo.............koukal jsem na to s oteřenou pusou cca 5 minut. Ale je pravda že za celou zimu mu to sklo neprasklo ani když bylo -15stupnů jak tehle rok to už nevím.....

Jojo to je supr nápad, ideální pro starší vozy. A úplně nejlepší je polejt i dveřní okna aby voda zatekla do zámků a pak když chce vystoupit tak se to nějak nedaří.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je docela husté tenkrát taky u nás (když jsem bydlel ješte v HK) chlap před panelákem každé zimní ráno vyběhl z varnou konvicí a šup na sklo.............koukal jsem na to s oteřenou pusou cca 5 minut. Ale je pravda že za celou zimu mu to sklo neprasklo ani když bylo -15stupnů jak tehle rok to už nevím.....

Jojo to je supr nápad, ideální pro starší vozy. A úplně nejlepší je polejt i dveřní okna aby voda zatekla do zámků a pak když chce vystoupit tak se to nějak nedaří.

:palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo to je supr nápad, ideální pro starší vozy. A úplně nejlepší je polejt i dveřní okna aby voda zatekla do zámků a pak když chce vystoupit tak se to nějak nedaří.

To rozhodně... :palec2:

Je teprve polovina listopadu a až jsem měnil tři čelní skla odmražované ranní kávou... lollollol Není na tom žádná věda, nasaďte si rukavičky a pěkně si sklo oškrabejte, značka ideál je škrabat pouze jedním směrem, nejlíp od jednoho sloupku ke druhýmu, nikdy takhle nepoškrábete sklo. A rozhodně se vyhněte škrabkám s kovovým břitem, který jsou teď tolik v módě... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo to je supr nápad, ideální pro starší vozy. A úplně nejlepší je polejt i dveřní okna aby voda zatekla do zámků a pak když chce vystoupit tak se to nějak nedaří.

To rozhodně... :palec2:

Je teprve polovina listopadu a až jsem měnil tři čelní skla odmražované ranní kávou... lollollol Není na tom žádná věda, nasaďte si rukavičky a pěkně si sklo oškrabejte, značka ideál je škrabat pouze jedním směrem, nejlíp od jednoho sloupku ke druhýmu, nikdy takhle nepoškrábete sklo. A rozhodně se vyhněte škrabkám s kovovým břitem, který jsou teď tolik v módě... ;)

ani by mě nenapadlo použít kovovou škrabku :kuk: jedině plastový :palec2: nejdřív pěkně ometu snížek z celýho autí, zvednu stěrače a de se na led... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já myslim, že to moc hrotíte, Bobik je prostě moc silnej a ač to škrabal tou plastovou stěrkou, tak s ní udělal vrypy do skla, nic divnýho, když má tolik síly. :kol-48: Ta bankovní karta se působením jeho síly ohne a proto je s ní tak spokojenej ;)

To jsou zase problémy :doh:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rád bych se vrátil k tomu ohřívání na volnoběh, co u tohodle tématu několikrát proběhlo. Hlavně u nafťáků je to strašná blbost. Tím že diesel má lepší tepelnou účinnost, hůře se tedy prohřívá a na ten volnoběh se není prakticky schopnej ohřát. Tím pádem, když v desetistupňovejch mrazech ho necháte ohřejvat na volnoběh, tak mu akorát škodíte. Zeptejte se na tohle téma zkušenýho mechanika, ten vám to potvrdí. Nejlepší je nejdřív oškrabat, pak do toho sednout a hned jet, samozřejmě jen tak zvolna, ale aby byl motor v nějakých otáčkách a nikoliv aby se převaloval kolem 800 ot/min. U benzínu to není tak markantní, ale taky je lepší hned jet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja doma použivam autoplachu - přikryji předni sklo + bočni a střechu - přichytím ke kolum a prahum a rano žaden problem - plachta se jednodušeji ometa a sklo pod ni nenamrzne - samozdřejmě při tuhych mrazech je tak trošku sklo oblezle mrazikem to ale spravi nemrznoucí ostřikovač.

Jinak na škrabani je dobre obal z CD nebo 4mm ABS ustřižený na nůžkach

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...