Přejít na obsah

Co připravujete na štědrovečerní večeři?


TomasB

Doporučené příspěvky

Letos budeme mít na štědrovečerním stole toto, viz. foto. :) Kapr u nás nefrčí, takže každej rok něco jinýho, nebo alespoň místo kapra candát nebo štika. No letos jsme se uchýlili drobet k francouszké kuchyni(natrefil jsem na to v marketu). Právě se už asi 2 hodiny válejí v bílém víně ze Schwarzvaldu. Ke stehýnkům bude Merlot, víno s přívlastkem, výběr z hroznů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mě poser,to bych do huby asi nedal

tak já je jedl poprvé někdy tak 10-15 let nazpět a byly moc dobrý. Není to že by se toho člověk nadlábnul, ale spíše chuťovka. Manželka je má taky ráda a Terce taky chutnají. Takže není co řešit. Jen tchán bude jíst buď mnou ulovenýho candáta nebo kachničku, protože žabáky do huby neveme. lol Neví o co přichází.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mě poser,to bych do huby asi nedal

fakt je to dobroučký a jemňoučký masíčko, odhoď předsudky a zkus to. Napoprvé uděláš nejlíp, když si to objednáš v restauraci. Já už doma dělal i šneky, ale to je šílená práce. Nasbírat, nechat je vysrat, pak povařit, odřezat nohy, pak zase vařit ve vývaru, a pak až teprve finální úprava. Moc hodin práce pro trošičku masíčka.

Ale jsou to taky mňamky.

Editováno: , autor: TomasB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Letos budeme mít na štědrovečerním stole toto, viz. foto. :) Kapr u nás nefrčí, takže každej rok něco jinýho, nebo alespoň místo kapra candát nebo štika. No letos jsme se uchýlili drobet k francouszké kuchyni(natrefil jsem na to v marketu). Právě se už asi 2 hodiny válejí v bílém víně ze Schwarzvaldu. Ke stehýnkům bude Merlot, víno s přívlastkem, výběr z hroznů.

To je hnus velebnosti

Potvory z moře vytažený

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak, už mám v sobě lahvinku bílého(toho co jsem podléval žabičky) a už došla. Tož se musím jít kouknout co si dám dalšího ;)

Co si mám dát teď?

1.Chateau Pujots

2.Cabernet Moravia, kabinetní

3.Rulandské šedé, pozdní sběr výběr z hroznů

Tuším, že si o svátkách vynahradím celý rok lollollol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

fakt je to dobroučký a jemňoučký masíčko, odhoď předsudky a zkus to. Napoprvé uděláš nejlíp, když si to objednáš v restauraci. Já už doma dělal i šneky, ale to je šílená práce. Nasbírat, nechat je vysrat, pak povařit, odřezat nohy, pak zase vařit ve vývaru, a pak až teprve finální úprava. Moc hodin práce pro trošičku masíčka.

Ale jsou to taky mňamky.

Neboj,nemám předsudky,zkusit se má všechno.Ale stejně se radši nacpu vepřovým řízkem,než abych se sral s obíráním stehýnek lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak, už mám v sobě lahvinku bílého(toho co jsem podléval žabičky) a už došla. Tož se musím jít kouknout co si dám dalšího ;)

Co si mám dát teď?

1.Chateau Pujots

2.Cabernet Moravia, kabinetní

3.Rulandské šedé, pozdní sběr výběr z hroznů

Tuším, že si o svátkách vynahradím celý rok lollollol

Dej si krabicák z Lidla,stejně prd poznáš a službu ti udělá stejnou lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

z čeho ji děláte? Myslím jestli z vnitřností, jaký koření, smetana ano-ne, a tak?

vnitřnosti nedáváme, kdysi jsme to zkusili a jikry to nebylo ono, takže pouze z hlav kapříku cca 4-5 kousku, z nich se obere maso, jinak zelenina je petržel, mrkev, celer, bobkovej list, nové koření atd. udělá se vývar,jíška na másle, obere se maso a je to lahůdka, bez smetany..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...