Přejít na obsah

El. zrcátka - nastavování obou zrcátek najednou


Johnny

Doporučené příspěvky

Ahoj všichni!

Přesedlal jsem z Fabie na OII a dneska jsem dorazil na svou první servisní prohlídku. Chtěl jsem si nechat odstranit jednu "závadu", ale bylo mi řečeno, že to nejde. (???)

O co jde? Snažil jsem se to najít ve vyhledávání, ale marně. Takže po dlouhé době prosím o radu....

Některé verze OII nabízejí možnost pustit v menu palubního počítače funkci, kdy při přepnutí páčky nastavování zrcátek na L se nastavují obě zrcátka zároveň. Problém je, že já mám verzi auta, kde tuhle možnost v menu nemám. A ten největší problém je, že se mi nějakou záhadou tahle funkce sama spustila a já jí tedy, protože tu položku v menu nemám, nemůžu vypnout. Tudíž jsem to oznámil v servisu a myslel jsem, že to bude maličkost... oni očividně také, ale teď mi volali, že to nejde změnit... Co si o tom myslíte? Nechci tam jít za blba, ale podle mě by to mělo jít při zapojení na počítač lehce vypnout nebo ne? Díky moc!

Jinak s OII naprostá spokojenost, aktualizuju si profil.... Jen mi vyrazila dech oznámená cena za servis (Serviska, geometrie plus oprava zadního okínka, které se neotvíralo (bylo pouze vypadlé z těch "tahačů") za 11k... no jo no... holt auto vyšší třídy... :))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, tak tohle nasteveni umoznuje az OII od MR2007. Starsi ne. Pokud to mas zapnute tak to jde odstranit pomoci Vagu pres dlouhe kodovani, coz pry servis nemuze pouzivat. Takze musis sehnat nekoho s vagem (treba tady na foru) a pak by to uz nemel byt problem. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, tak tohle nasteveni umoznuje az OII od MR2007. Starsi ne. Pokud to mas zapnute tak to jde odstranit pomoci Vagu pres dlouhe kodovani, coz pry servis nemuze pouzivat. Takze musis sehnat nekoho s vagem (treba tady na foru) a pak by to uz nemel byt problem. :)

Díky. No, moje OII je 9/2004, ale očividně tu funkci podporuje :) V manuálu to mám s tím, že jen u některých typů vozdila.

Jak je vůbec možné, že se to takhle samo zapne? Nějaký skrat řídící jednotky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky. No, moje OII je 9/2004, ale očividně tu funkci podporuje :) V manuálu to mám s tím, že jen u některých typů vozdila.

Jak je vůbec možné, že se to takhle samo zapne? Nějaký skrat řídící jednotky?

No myslim ze uz to bylo aktivovany z vyroby. Vic do toho nevidim. Ja uz to prave muzu nastavovat na maxidotu. - Mam to zapnuty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za flašku vypnu i zapnu Vagem............ ;););)

No o něco takového jsem chtěl někoho poprosit... :) Ale nejlépe by bylo, kdyby tu byl někdo, kdo by to zvládl z Plzeňského kraje... nebo z Prahy a západní části Středočeského kraje... no, prostě tak ve 100km okruhu od Plzně... :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všechny OC II měly z výroby nastaveny seřizování zpětných zrcátek tak že v poloze "L" se nastavovaly obě zrcátka najednou a v poloze "R" jen pravé zrcátko. Tato funkce jde vypnout až od modelového roku 2007. Že by byla tato možnost i u starších aut již z výroby je podle mého názoru nesmysl, i když zázraky se občas stanou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No o něco takového jsem chtěl někoho poprosit... :) Ale nejlépe by bylo, kdyby tu byl někdo, kdo by to zvládl z Plzeňského kraje... nebo z Prahy a západní části Středočeského kraje... no, prostě tak ve 100km okruhu od Plzně... :palec2:

Ferda25 je ze Strakonic. Tak to neni tak strasny, ne? ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všechny OC II měly z výroby nastaveny seřizování zpětných zrcátek tak že v poloze "L" se nastavovaly obě zrcátka najednou a v poloze "R" jen pravé zrcátko. Tato funkce jde vypnout až od modelového roku 2007. Že by byla tato možnost i u starších aut již z výroby je podle mého názoru nesmysl, i když zázraky se občas stanou.

Maxidotem od 2007, u starších se to nechá udělat Vagem....

Jinak možná někomu napovím....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všechny OC II měly z výroby nastaveny seřizování zpětných zrcátek tak že v poloze "L" se nastavovaly obě zrcátka najednou a v poloze "R" jen pravé zrcátko. Tato funkce jde vypnout až od modelového roku 2007. Že by byla tato možnost i u starších aut již z výroby je podle mého názoru nesmysl, i když zázraky se občas stanou.

Teď jsi mě trochu zaskočil... nechtěl bych lakovat, ale jsem si naprosto jistý, že když jsem to koupil, tak se seřizovalo každé zrcátko zvlášť... Je možná možné, že původní majitel si nechal od nějakého šikuli nastavování obou zároveň také vypnout a teď se mi to záhadně vrátilo zpět..... brrr...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
problém to není,je to vlastnost.napřed našteluješ levé,které se hýbe i s pravým a potom našteluješ pravé. je to asi z důvodu,když si hneš se sedačkou nahoru a nebo dolů,aby jsi zrcátka dokorigoval jen nastavením levého...

aha. jsem si toho predtim vubec nevsiml. dik za odpoved

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě pravý zrcátko jede nahoru rychlej, než levý, takže stejně vždycky nastavím levý a pak ještě musím nastavit zvlášť pravý, i když mi před tím vyhovovalo, ta funkce je pro mě na houby, místo usnadňování mě to přidělává další štelování...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...