Přejít na obsah

Tak jsem se konečně rozhoupal


Doporučené příspěvky

Tak jsem to vcera vsechno smontil dohromady. Po tydenim hrani si s domecky to dostalo tak nejak solidni tvar a krom toho ze mou nedockavosti sem si pri montazi jeden mirne odrel, protoze ta treti vrstva ty barvy nebyla zcela zatvrdla. Zvolil jsem cernou matovku a myslim, ze je to celkove dobre i kdyz nektere nedostatky se zcela urcite najdou.post-15533-1206277758_thumb.jpgpost-15533-1206277724_thumb.jpg

Dalo by se rict, ze se zvukem jsem tak nejak spokojeny, vysoke tony hraji docela suprove myslim ze to bude tema hedvabnyma vyskacema, stredni pasmo zretelne ciste a basy jsou prijemny mozna rekl bych ze by jich mohlo byt vic, ale zcela urcite je to tim, ze nemam dvere vytlumene a nejsou ani zalepene ty diry. Mozna se ted do me hodne lidi pusti s tim ze sem to mel aspon zalepit izolackou, ale kdyz to budu za mesic zase rozdelavat a tlumit to tak by to nemelo cenu a vyhodil bych 200 za solidnejsi izolacku .

V kazdem pripade pocitam s tim ze basy by se po vytlumeni a uzavreni ozvucnice mely vyrazne posilit a zlepsit. Slo mi jen o to vlastne vyzkouset sestavu tak jak jsem ji poridil, coz se podarilo.

Jedno jsem ale chtel vsem dalsim lidem, ktery si budou montovat ty vyskace do svyho auta doporucit. Je vazne hodne znat kam mate namireny vyskovy reproduktor ten zvuk je pak nekde uplne jinde pokud Vam to nehraje do zeme ci na palubni desku .

Editováno: , autor: magor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si nemůžu pomoct - nějak mi to v těch dveřích nesedí. Zdá se mi to nebo co je to, za tu vyboulenou hranu u těsnění? Nikdy mi nepřišlo, že by to tam bylo... nepřebrousil jsi to moc? Jo a ještě mi přijde, že ty repro jdou přes okraj... :( :( funkční to určitě je, ale mě by tyhle detaily dost vadily.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, pri nevytlumenych dverich nema prilis smysl stredy, a predevsim basy posuzovat. Pri takovem akustickem zkratu je to irelevantni. V tuto chvili museji byt vysky i celkem neprijemne, jelikoz prebijeji ostatni pasma.

Jasne ja to taky tak beru je pravda , ze vysky mam vetsinou na nule a basy na plno, ale spis mi slo o to abych vyzkousel funkcnost jestli je to vse v poradku vytlumovat budu pristi mesic tak pak dam vedet jak to dopadlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si nemůžu pomoct - nějak mi to v těch dveřích nesedí. Zdá se mi to nebo co je to, za tu vyboulenou hranu u těsnění? Nikdy mi nepřišlo, že by to tam bylo... nepřebrousil jsi to moc? Jo a ještě mi přijde, že ty repro jdou přes okraj... :( :( funkční to určitě je, ale mě by tyhle detaily dost vadily.

Ty domecky sem tam nacpal na rychlo venku prselo jak sis mohl vsimnout, takze se mi nechtelo to nejak dopasovavat v kazdem pripade ty domecky mi tam nesedi tak jak maj, protoze ve dverich jak se to tam zastrkava maji byt origos neco jako umele hmozdinky, ktere tam chybi a je to nahrazeny silikonem ve kterem to moc nedrzi to budu muset jeste poresit.

Co se tyce tech previsu jak se to na tech fotkach zda mozna tam bude naka setina milimetru, ale stejne sem se rozhodnul to asi polepit tou kozenkou, bude to zrejme vypadat lip nez tou matovkou, takze ta setina milimetru se pri nalepeni kozenky predpokladam schova. No faktem je ze ze vyroba neni stoprocentni jsem kutil-amater :p , ale ja se nevzdam lol

Editováno: , autor: magor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se tyka basu tak ty se ti jeste zlepsi i bez vylepeni dveri. Repraky se museji takzvane zabehnout.To je vlastni zkusenos.Jestli muzu doporucit tak basy moc nehon jen citovka a postupne pridavat.Toto mi doporucil prodejce v Aunice a po zkusenostech s nim souhlasim.

Editováno: , autor: lassev
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se tyka basu tak ty se ti jeste zlepsi i bez vylepeni dveri. Repraky se museji takzvane zabehnout.To je vlastni zkusenos.Jestli muzu doporucit tak basy moc nehon jen citovka a postupne pridavat.Toto mi doporucil prodejce v Aunice a po zkusenostech s nim souhlasim.

Tak to sem nevedel, ale v kazdem pripade to vytlumeni dveri by melo, dle toho co jsem tu a vsude okolo cetl jeste o hodne zlepsit cely zvuk v basovem poli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl bych se zeptat na citlivost příjmu tohodle rádia. Také o něm uvažuji, ale příjem by mě zajímal. Mám v OI Sony MP3 M40 (nevím přesně označení) a příjem je žalostnej. Nepomohl ani moc fantom. Dokoupil jsem ještě externí zesilovač aby se to trochu zlepšilo. Dříve jsem měl nějakýho Blaupunkta (s kazetou) a to mělo příjem jak z partesu. Žádnej zesilovač jsem nepotřeboval. Je pravda, že to nebyla Škoda Octavia. Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám v autě CDE-9870R a zatím bez fantómového napájení, protože jsem neměl redukci na zapojení. Příjem není pocitově o nic horší než předtím s napájením na Kenwoodu, tak jsem zvědavý na příjem s fantómem ;) . Ale rozdíl ve hraní je znatelný už při původních repro, které se chystám vyměnit! :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám v autě CDE-9870R a zatím bez fantómového napájení, protože jsem neměl redukci na zapojení. Příjem není pocitově o nic horší než předtím s napájením na Kenwoodu, tak jsem zvědavý na příjem s fantómem ;) . Ale rozdíl ve hraní je znatelný už při původních repro, které se chystám vyměnit! :palec2:

No rekl bych ze jsem vystridal dost radii, ale tahle posledni Alpinka me vazne prekvapila po vsech strankach prijem stanic je vazne suprovej. Mam to s tim fantomovym napajecem a predvolby mi nestaci, pokud bych chtel vse ukladat do pameti. A co sem byl dale prekvapeny chytam tu i Nemecky stanice coz jsem predtim nikdy nechytal. Podotykam, ze sem od nemec kousek jsem z UL, ale nemce sem normalne nechytal ani se Sonkou ani s origos radiem.

Myslim ze citlivost tuneru je u tohoto http://www.prohifi.cz/autoradia-s-cd/alpine-cde-9880r autoradia vazne suprova a jsem s nim velice spokojeny.

Editováno: , autor: magor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si pořídil Alpinku 9880r. A fakt se příjem zlepšil. A to jsem ještě nepoužil zesilovač, kterej jsem musel mít k minulímu rádiu. Po obědě zajdu do obchodu koupit jednu redukci a zapojím ještě ten zesilovač. Montáž docela v pohodě. Demontoval jsem kaslík, přívodní kabely (napájení a repro) jsem shodil do díry za rádiem. Nové kabely jsem stáhnul dvěma páskama. Na USB jsem připojil prodlužovák (měl jsem doma od flashky). V kaslíku pod rádiem jsem vyvrtal dvě díry, které jsem potom propilova aby šel protáhnout konektor flash prodlužováku. K rádiu jsem připojil konektor a zasunul (spojený byl akorát ten flash a anténa). Po klidném zasunutí až na doraz jsem teprve spojil napájení a repro. Od demontovaného kaslíku to šlo vcelku v poho. Mám zakoupené i nové repro, ale na ty zatím není čas.... lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si pořídil Alpinku 9880r. A fakt se příjem zlepšil. A to jsem ještě nepoužil zesilovač, kterej jsem musel mít k minulímu rádiu. Po obědě zajdu do obchodu koupit jednu redukci a zapojím ještě ten zesilovač. Montáž docela v pohodě. Demontoval jsem kaslík, přívodní kabely (napájení a repro) jsem shodil do díry za rádiem. Nové kabely jsem stáhnul dvěma páskama. Na USB jsem připojil prodlužovák (měl jsem doma od flashky). V kaslíku pod rádiem jsem vyvrtal dvě díry, které jsem potom propilova aby šel protáhnout konektor flash prodlužováku. K rádiu jsem připojil konektor a zasunul (spojený byl akorát ten flash a anténa). Po klidném zasunutí až na doraz jsem teprve spojil napájení a repro. Od demontovaného kaslíku to šlo vcelku v poho. Mám zakoupené i nové repro, ale na ty zatím není čas.... lol

JO tohle radio http://www.prohifi.cz/autoradia-s-cd/alpine-cde-9880r je fakt dobra volba a pokud vymenis jeste repro za lepsi tak az to uslysis pujdes do kolen lol

Editováno: , autor: magor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JO tohle radio http://www.prohifi.cz/autoradia-s-cd/alpine-cde-9880r je fakt dobra volba a pokud vymenis jeste repro za lepsi tak az to uslysis pujdes do kolen lol

Tak jsem úspěšně domontoval zesilovač. Podruhý už to dělat nechci. Je to sraní...málo místa. Ale stálo to za to. Chytám stanice, který jsem dříve chytal akorát skoro pod vysílačem. Repro mám koupený asi to, co jsi koupil Ty. Vzal jsem i ovály do plata. (set ) Věřím, že to bude o dost lepší, než ty šitky od škody.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem úspěšně domontoval zesilovač. Podruhý už to dělat nechci. Je to sraní...málo místa. Ale stálo to za to. Chytám stanice, který jsem dříve chytal akorát skoro pod vysílačem. Repro mám koupený asi to, co jsi koupil Ty. Vzal jsem i ovály do plata. (set ) Věřím, že to bude o dost lepší, než ty šitky od škody.

Jo jak rikam az tam budes mit i repraky tak te z toho klepne Pepka :-))) No ja to jeste musim vytlumit a protoze mam kombika tak dam taky novy repro do zadu , ale na to moc nespecham.

Jinak sem se chte zeptat jakej mas zesilovac ? to myslis ten fantomovy napajec na antenu asi co ?

Editováno: , autor: magor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo jak rikam az tam budes mit i repraky tak te z toho klepne Pepka :-))) No ja to jeste musim vytlumit a protoze mam kombika tak dam taky novy repro do zadu , ale na to moc nespecham.

Jinak sem se chte zeptat jakej mas zesilovac ? to myslis ten fantomovy napajec na antenu asi co ?

Nemám přímo fantoma. Kdysi jsem zkoušel všechno možný aby mi rádio hrálo. Nějak se mi povedlo, že jsem ten antenní zesík (co je v patici antény) vypálil. Tak jsem z ní udělal normální bez zesilovače. A abych získal lepší signál, koupil jsem takovou malou krabičku. Mám dojem, že má zisk 18 dB (samolepka už na něm není). Docela by mě zajímalo, kolik má zisk ta originální anténa se zesíkem v patici. Nevýhoda je velikost vzhledem k místu za rádiem. Až budu mít někdy čas a hlavně chuť, tak ho namontuju někde kde je přístup a místo a prodloužím z něj koax a spínací napětí k rádiu. Potom Bude montáž v poho. Pro úplnost se ještě poptám, jestli by nebyl nějakej zesík ještě lepší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj mám v autě přesně ty samé kompa :-) Rozhodně počítej s tím, že se ti basy HODNĚ zlepší vytlumením!!! Jinak tyhle repro hrajou velice solidně, ale já do nich pouštím od 80hz nahoru... mám je na zesilovač a při 50ti a výš nestíhají... ale není se čemu divit :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...