Přejít na obsah

Zadne repro - plato


Doporučené příspěvky

Kupil som si repro Ground Zero 165X. Vzhľadom na to že som nemal možnosť kúpiť mdf dosku o potrebnej hrubke tak som to riešil nasledovne...

vyskladal som ju zo štyroch 0.8cm, takže teraz môže mať niečo do 4 cm vrátane lepidla (Duvilax).

chcem sa opýtať či nie je lepšie urobiť z toho pláta "bedničku"... že by som trochu zfrezoval z tej 4cm dosky, dajme tomu na 2 cm a urbil bedničku... nemalo by to lepší zvuk? teraz neviem aký rozmer má plato... dajme tomu že 70 x 30 a hlbku by som dal napr 6 cm... bednička by mala tým pádom objem 12.6 litra...

poraďte niekto kompetentný...

dik :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kupil som si repro Ground Zero 165X. Vzhľadom na to že som nemal možnosť kúpiť mdf dosku o potrebnej hrubke tak som to riešil nasledovne...

vyskladal som ju zo štyroch 0.8cm, takže teraz môže mať niečo do 4 cm vrátane lepidla (Duvilax).

chcem sa opýtať či nie je lepšie urobiť z toho pláta "bedničku"... že by som trochu zfrezoval z tej 4cm dosky, dajme tomu na 2 cm a urbil bedničku... nemalo by to lepší zvuk? teraz neviem aký rozmer má plato... dajme tomu že 70 x 30 a hlbku by som dal napr 6 cm... bednička by mala tým pádom objem 12.6 litra...

poraďte niekto kompetentný...

dik :)

mnoo ja som prave teraz dokoncil plato z mdf hrubky 18mm + koberec, 4x8mm to uz je pekna hrubka a vaha + vaha repro ... hmmm

inak je s tym dost roboty, pretoze to plato nie je obdlznikove v naj bode ma 100cm na sirku a cca 45cm na vysku, a tie obluky, no jednoducho radost to vyrezavat.

PS do bedniciek by som to nedaval bude to vyzerat cudne, to radsej spravit normal bedne a zalaminovat a nastriekat, ale tym prides o kufor - zalezi na tebe

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mnoo ja som prave teraz dokoncil plato z mdf hrubky 18mm + koberec, 4x8mm to uz je pekna hrubka a vaha + vaha repro ... hmmm

inak je s tym dost roboty, pretoze to plato nie je obdlznikove v naj bode ma 100cm na sirku a cca 45cm na vysku, a tie obluky, no jednoducho radost to vyrezavat.

PS do bedniciek by som to nedaval bude to vyzerat cudne, to radsej spravit normal bedne a zalaminovat a nastriekat, ale tym prides o kufor - zalezi na tebe

ja viem koľko je s tým roboty... teraz si to predstav ešte 4x toľko... bo som každu dosku vyrezaval solo, potom zlepil duvilaxom a zahobloval.... a vaha je to riadna.... len neviem čo s tým zatiaľ to mám v surovom stave, bez kobercov... mimochodom koberec tam ani nechcem... chcel som to nalakovať na čierno... len tou bedničkou som to myslel ináč...

myslel som to tak že by malo to pláto "dno", jednoducho by bolo ako keby hrubšie... neviem... chcem od tých repro čo naj zvuk... len neviem ako to docieliť... je mi jasné že to chce aj dobrý zosík, na tom sa už pracuje, no tie repro tiež nestáli najmenej... svojho času 8tis. Tak chcem aby to aj hralo tak koľko to stálo...

skúste mi niekto poradiť čo s tými repro Ground Zero 165X aby hrali čo najlepšie...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak isto teraz nepredám kôli tomu repro ktoré som si dávnejšie kúpil... skôr to doplním o subwoofer... rozmýšlal som nad Ground Zero HW 30X najlepšie by bolo do zvýšenej podlahy... ako z praktického hľadiska.. len čo zvuk? bude dobrý?

čo s tým plátom? aspoň ho ztenšiť na 16 mm? treba ho zospodu oblepiť nejakým akustickým izolantom?

chcel by som to dať konečne nejako dokopy... bo pol roka to už mám v surovom stave tak ako predné dvere, tak aj to plato a tiež podlahu s voľne položeným zosilňovačom

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...to ano..proto jsem dodal to doplnění o SW ;)

Instalace SW do podlahy jistě může působit prakticky, ale jedná se o celkem náročnou zástavbu jak co do pracnosti tak i finančně.Podlaha kufru a vše okolo je nutné dobře vytlumit a vytvořit tak pro SW dobré pracovní podmínky.

to je mi jasné... ale tak keď už som vedel pozliepať dvere Dynamatom Extreme a to som minul štyri pláty každý skoro liter... tak keď tam dám bežný bitumen, tak pohoda, nie?

to budem riešiť niekedy v lete, ale teraz by ma zaujimalo čo s tým plátom... či ho zospodu nejako polepiť.... trojuholniky, bitumen? niečo... ?

či z toho plata neurobiť niečo ako bedničku....?

skúste mi niekto poradiť čo s tým platom aby som dostal z tých repro (GZ 165X) čo najviac....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je mi jasné... ale tak keď už som vedel pozliepať dvere Dynamatom Extreme a to som minul štyri pláty každý skoro liter... tak keď tam dám bežný bitumen, tak pohoda, nie?

to budem riešiť niekedy v lete, ale teraz by ma zaujimalo čo s tým plátom... či ho zospodu nejako polepiť.... trojuholniky, bitumen? niečo... ?

či z toho plata neurobiť niečo ako bedničku....?

skúste mi niekto poradiť čo s tým platom aby som dostal z tých repro (GZ 165X) čo najviac....

Mit repra v platu a SW v kufru je nebezpecne - tlak ze subwooferu hodne ovlivnuje zvuk techto reproduktoru a neni to urcite dobre. Idealni reseni je, aby repra v platu mely oddelene ozvucnice od subwooferu. Byt tebou, udelal bych pod platem pro tyto reproduktory male ozvucnice. Idealni objem byva tak 8-12 l pro kazdy reproduktor. Pokud nepotrebujes basy (diky SW), staci ti kolem tech 8 l odhadem. Presneji jedine spocitat dle TS parametru vyrobce... Je na tobe, zda se ti do toho chce...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mit repra v platu a SW v kufru je nebezpecne - tlak ze subwooferu hodne ovlivnuje zvuk techto reproduktoru a neni to urcite dobre. Idealni reseni je, aby repra v platu mely oddelene ozvucnice od subwooferu. Byt tebou, udelal bych pod platem pro tyto reproduktory male ozvucnice. Idealni objem byva tak 8-12 l pro kazdy reproduktor. Pokud nepotrebujes basy (diky SW), staci ti kolem tech 8 l odhadem. Presneji jedine spocitat dle TS parametru vyrobce... Je na tobe, zda se ti do toho chce...

diky... konečne mi niekto poradil... som v tomto laik, ale fyziku som študoval.... a mal som dojem že SW bude tlačiť repro čo budem mať v plate....

čo je podľa teba lepšie? urobiť zvlášť ozvučnicu pre každý reproduktor? alebo spraviť jednu pre obe? alebo spraviť jednu a v strede ich oddeliť priečkou?

keby jedu pre obe tak by som urobil ozvučnicu po celej dlžke a šírke pláta.... aby som stratil čo najmenej z kufru...

ešte otázočka... aké hrubé majú byť steny ozvučnice? 8 mm, alebo 16mm? teraz mám plato hrubé 32mm a nejaké drobné, skrz Duvilax...

dikes... konečne niekto kto pochopil čo sa pýtam... bo kúpil som reprá a teraz hľadám riešenie ako dostať z nich čo najviac... a nie kupovať nové.... rada typu oval mi nepomôže, bo teraz nebudem predávať tie čo mám...

mimochodom čo ten zosík? bo teraz to poháňa Magnat čo 4 x 40W sinus 4ohmy (cca 4000SKK)

ale najprv poprosím radu ohľadne toho plata, repro... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, to jsem rad, ze jsem ti udelal odpovedi radost :palec2:

Pro SQ je lepsi mit ozvucnice rozdelene. Duvodem jsou mimo jine mirne rozdilne vykony na jednotlivych kanalech zesilovace.

Tvar ozvucnice neni dulezity, jenom si nevybavuji jak se presne chladi civka u techto reproduktoru - na to je potreba davat pozor, aby melo kam unikat odvadene teplo. (Pokud by se reproduktor vetral primo dozadu, je potreba mu nechat kousek mista, abys ho zezadu "neudusil").

Tloustka mdf neni tak podstatne - podstatnejsi je celkova pevnost ozvucnice. U 165 mm stredobasu bych to az tak moc neresil (prece jenom nedelaji takove tlaky). Pokud bys delal tvar ozvucnice jaky naznacujes, klidne bych pouzil 8 mm mdf, bude to plne postacujici.

Jinak myslim, ze tvuj postup je zcela spravny - dneska lide nakupuji a nakupuji, ale montaz az tak moc neresi (coz je to nejdulezitejsi). Nejlepsi je nakoupit slusne komponenty a dostat z nich maximum, pak to teprve hraje tak, jak ma :)

Zesilovac zalezi jake mas presne pozadavky. I za rozumny peniz se da zajimave nakoupit. Kdyztak posli PMku nebo lepe mail a poresime.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 4 týdny později...

Nadišiel deň D a ja si chcem kúpiť nejaký poriadny zosilňovač na tie Ground Zero Hydrogen 16 Neo a Ground Zero Hydrogen 165X.

Rozmýšlal som nad Ground Zero Hydrogen 4150X no ten vystriedal nový model Ground Zero Hydrogen 4150XII a podľa špecifikacii je horši ako predošlí....

4150X mal : 4 x 100W pri 4 Ohmoch, S/Š 100dB

4150XII má : 4 x 85W pri 4 Ohmoch , S/Š 78dB

doteraz som mal Magnat Ultra 4000, ten sa mi podarilo predať a tak musím riešiť čo tam dať a nemám ani najmenšie tušenie... :(

poraďte niekto bo to ticho v aute ma zabije... chcel by som dostať maximum z tých reproduktorov čo tam mám...

ešte sa chystám kúpiť si SW Ground Zero Hydrogen 30X tak treba brať aj toto v úvahu...

dikes :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...