Přejít na obsah

Prehlasenie vozidla po ukonceni leasingu (uveru)


Sranki

Doporučené příspěvky

Je potrebne po ukonceni leasingu prihlasovat auto znovu? Som v technickom preukaze zapisany ako drzitel a leasingovka ako majitel, ale uz tam nie je dalsie miesto na zapisanie mna ako noveho majitela. Na webe som nasiel info, ze pri prehlasovani vozidla, musi najprv povodny majitel poziadat o odhlasenie, ale leasingovka mi ziadnu ziadost neposlala, iba doklad o splateni uveru a vypis s obchodneho registra.

Mam v tom trosku hokej, neviem ake doklady a tlaciva mam predlozit a ci to je vobec potrebne riesit. :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Leasingovka ti mala poslať aj splnomocnenie na vykonanie zmeny na DI. Spolu s tým treba zájsť na DI, kde sa spraví zmena majiteľa vozidla - vždy pri takejto zmene sa vystavý nový TP a starý sa skartuje.

Ešte 1 dôležitá vec - nezabudni si so sebou zobrať doklad o tom, že máš zaplatené PZP na teba. Často je totiž súčasťou leasingových splátok, a pri ukončení leasingu zaniká aj poistenie. Prvá vec, čo policajt za okienkom bude kontrolovať, či má nový majiteľ platnú PZP!

Aspoň u nás je to tak...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj.trebalo by to urobit..ja som mal feldu na leasing a vykaslal som sa na to...urobil som to az ked som predaval auto...asi 3 rok som tak jazdil..policajtovi som povedal,ze som bol v anglicku a ked zbadal ze to malo byt hotove pred troma rokmi,tak ho skoro slahlo a chcel mi dat 5 litrov pokutu... :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...