Přejít na obsah

Čištění klimatizace


RGB

Doporučené příspěvky

Já jsem svého času taky hodně bojoval se smradem a výparník byl asi hodně zaprasený, pže klima přestala smrdět až po 3 celých sprejích a 2 čištění ozónem..od té doby stačí jednou ročně ozón a před koncem jízdy vysušit výparník. Třetím rokem už mi nic nesmrdí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak uz mi ta dezinfekce Wurth z Aukra prisla. Vsechno v poradku. Objednaval jsem ve ctvrtek, ve ctvrtek jsem poslal penize, v pondeli prodejce balicek odeslal a ve stredu to mam. Doporucuji. Jedna se o prodejce JARYYN a v tuto chvili prodava dalsich 5 kusu dezinfekce. :kol-47: Skoda, ze tam predtim nevystavil vice kusu. Asi bych vzal rovnou 2 kusy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já sem objednal zbylý 3. Jen tam má dopravu 80 kč pouze za první kus a aukro mi napočítalo 80 za každej. Tzn 240 kč jen za dopravu už je fakt dost. Tak doufám, že na tom nebude trvat... Ale řikám si 100 za kus je fakt podivně málo. Doufám, že v tom nebude nějaká levota...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady to asi čtou i obchodníci :) Každý jaro kupuju něco na klimu ve stejným obchodě, někdy sprej a někdy pěnu, podle toho co zrovna mají. Dneska tam přijdu a on tam má jen Wurth za 435kč :) Je to sice dost ale dřív sem platíval 350 a jet někam jinam by bylo dost km a projetý nafty, dneska se teda bude Wurthovat :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem dnes Wurthoval. Vystrikal jsem na jedno auto cely sprej. Nejdriv jsem postupne strkal hadicku do vsech vydechu a pri strikani ji vytahoval. To co zbylo jsem nastrikal na vyparnik dirou na cidlo teploty (coz bylo cca 20 sekund strikani)...

 

Klima mi nesrmdela, takze vysledek nijak nevyhodnotim. Ale snad dobre. :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lucas - striekať to do výduchov je nezmysel , hlavne teda nie ten Wurth , je to dezinfekcia priamo na výparník ktorý je jediné vlhké miesto kde je pleseň a pachy , striekať do výduchov má možno trošku význam pri penových čističoch... osobne to nerobím , ničomu to nepomôže a poznám expertov ktorým odišli po tomto zásahu čidlá teploty 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já nevím, pokud se někde plíseň nebo nějaký ten humus v autě udělá (výparník), tak už potom to může být v celé cestě ventilace. Já to taky prostříkl všude, ale ty ventilační cesty jsem dělal tak, že každých 15cm jsem stiskl sprej na 1s tak abych ten kousek co jsem vystrčil hadičku prostříkl, nemá smysl tam nechat sprej téct po stěnách, to je pravda. No snad to čidla přežijí, já už to dělal před půl rokem a všechno OK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tomu věřím, já měním filtr každý rok v létě když je po pylové sezóně a výparník čistý jako z výroby. Koukal jsem na fotky ucpaných výparníků a nějak jsem moc nechápal, jak se to může stát, ale když je prasklý filtr, nebo tam vůbec není tak je to asi otázka pár měsíců než se začne zanášet... Každopádně já to udělal všude a na dalších x let na to prdím, dělám všechno pořád stejně, takže není důvod abych to v dohledné době opět dezinfikoval. Clima nesmrdí, výparník jako nový a cesty vzduchu čisté. Pokud se mění pravidelně filtr a příplatků se pár korun za ten uhlíkový nemůže se na výparník nic dostat a jak říkám všem, jedu už 7 let nonstop s nastaveným Climatronicem na AUTO, nenechávám nic dosušovat, filtr měním uhlíkový vždy po odkvetlé řepce (v okolí ji pěstují skoro všude) a nemám žádný problém ... Ťuk, ťuk, ťuk [emoji6]

PS Suri:

...a ví se tak nějak proč někomu výparník smrdí a někomu ne? Myslím jiné tvrzení než to, že se má dosušovat, protože to já nedělám 8let a nic mi nesmrdí [emoji4]

Editováno: , autor: Stringo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...