Přejít na obsah

Hlucne bridgestony


tinima

Doporučené příspěvky

  • o 11 let později...

Vím, že to je staré téma, ale vzhledem k tomu, že se Turanzy pořád prodávají, tak chci varovat.

Mám O1 STYLE, kterou jsem koupil loni na podzim. Jsou na ní polské Turanzy 205/60 R16 a při jízdě - hlavně pomalé ve městě takový hluk, že i vibrovala podlaha - manželka si stěžovala, že to úplně cítí. Myslel jsem, že špatné ložisko, protože na jedné straně opravdu bylo špatné. Nechal jsem tedy vyměnit i to druhé a zlepšení nepatrné.

Jenže pořádně neodzkoušeno, protože začala zima. Dal jsem zimáky 195/65 R15 na plecháčích a nějaké čínské - koupeno na inzerát.

S tím jsem odjezdil celou zimu a nyní jsem dal zpět Metallicy s Turanzami a to je přímo katastrofa.

Obrovský hluk, vibrace při pomalé jízdě a mnohem vyšší jízdní odpor, takže předpokládám i vyšší spotřebu.

Ten rozdíl je vážně velký, tam kde jsem ke křižovatce dojížděl bez motoru, musím s motorem, z kopce kde se mi to předtím rozjelo na 120 jedu stěží 100. Nechtělo se mi tomu věřit.

Na druhou stranu řiditelnost auta je taky někde jinde. Řízení je teď ukecané a reaguje okamžitě. Ale ty nevýhody to přímo brutálně přebíjejí.

S druhou O1 jezdím 2 roky na 205/60 R16, ale zimní Matadory a tam je klid.

Turanza je zatím to nejhorší (z hlediska komfortu), co jsem kdy na svých autech měl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...