Přejít na obsah

Octavia III


gigi

Doporučené příspěvky

...nově je funkce, kdy se pod rychlost 10km/h automaticky aktivují přední parkováky a upozorňují na překážky až do vzdálenosti 95cm...

Zajimave, neni to mozne nejaky kodovanim zprovoznit i na stavajicim O2FL parkovacim asistentu ?

Presne tato funkce me casto chybela pri doparkovani predkem (napr. nekde ke zdi apod.), nebo i v tech kolonach, a musel jsem to rucne aktivovat, vzdy jsem si rikal, ze by nebyla spatna auto aktivace predku pod nejakou rychlost, evidentne nekdo take zapremyslel...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bicista >

To přední sklo si hlavně přectavuju ,že se ti nebude opětovně mlžit. Ono v zimě to sice dá celkme rychle seškrábat ,ale jak vyrazíš tak se ti za 5 sekund znova komlet zamlží (zamrzne) a zase stojíš a čekáš....

 

Přední senzory se zapínají tlačítkem vedle řadičky takže je na tobě kdy je budeš mít aktivované (zjištěno u prodejce na prodejně) - viděl jsem na vystaveném kousku,

 

17" kola určitě nějakej zásadní komfort nepřinesou to je jasný... jenže máme snad jinou možnost ?? OIII vydapá na menších než 17" katastrofálně.......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste jedna vec - rozsviti se nyni konecne pristroje automaticky jiz po zapnuti zapalovani, nebo je to stale postaru az po zapnuti osvetleni ?

Na me O2FL me to prave funguje pro jiz zapnuti zapalovani, byla ale nutna uprava kodovani, bylo by to samozrejme uzitecne jiz v tovarnim nastaveni...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já osobně tedy parkovák chápu, pokud parkujete třeba v podzemních garážích zadkem ke zdi nebo někde jinde parkovišti, ale třeba do podélné řady mi to přijde fakt k ničemu. Sice si auto neodřete sami, ale ten co stojí za vámi nebo před vámi vám ho odře.

 

Zas na druhou stranu u půjčené O3 jsem byl ceklem rád za parkováky vepředu i vzadu, páč tu loď někam nasměrovat je strašný, když z ní člověk nic nevidí a není na auto zvyklé :D ale osobně bych si objednal parkováky jen na zadek, předek člověk vidí a dokáže odhadnout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jakou mate zkusenost 17" na kazdodeni jezdeni po CR. Neni to nekomfortni ?

 

Zadny problem, ja mam letni na 17kach (zimni na 16), samozrejme s vyjimkou pravehu pruhu na D1 s tim neni zasadni problem, a dokonce manzelka vzdy po prezuti na letni 17ky si pochvaluje, jak je subjektivne auto stabilnejsi a lepe riditelne (ze to proste lepe sedi, i kdyz citi v zadecku vice kaminku) :-)

Editováno: , autor: omicron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já osobně tedy parkovák chápu, pokud parkujete třeba v podzemních garážích zadkem ke zdi nebo někde jinde parkovišti, ale třeba do podélné řady mi to přijde fakt k ničemu. Sice si auto neodřete sami, ale ten co stojí za vámi nebo před vámi vám ho odře.

Pro podelne parkovani jsem zacal v podstate pouzivat vyhradne automaticke parkovani, je to rychle, pohodlne a bezpecne. Predtim (nez jsem si ho poridil) jsem samozrejme i predni parkovaky pouzival pri rucnim parkovani, to co tvrdis je bude neznalost, nebo tvrzeni toho, co je na aute nema...

 

Nikdy me auto vzadu ci vpredu nikdo neodrel kvuli tomu, ze jsem pouzival/pouzivam pro zaparkovani auta parkovaci asitent (!), to spise boky a dvere od dveri ruznych vypatlancu s SUVcky v pricnem parkovani apod.

 

Parkovaci asistent a automaticke parkovani je u auta typu Octavie velmi uzitecna vec, jiz vzhledem ke spatnemu vyhledu dozadu. Urcite to spouste napr. zenskych (tim nechci snizovat jejich ridicske schopnosti) pomuze prave od toho, aby to nekomu nenaborili.

 

Ale mam pocit, ze se to zacina dostavat nekam do legendarnich vyroku typu "klimatizace je k nicemu, protoze se z ni nachladim", "ESP je k nicemu, protoze zapomenu ridit" apod...

Editováno: , autor: omicron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám zkušenosti s odřenými rohy na nárazníku a promášknutými předními nárazníky od kouli apod. 8 let parkuji na sídlišti. Mě osobně se zatím tedy nic zásadního nestalo, jen lehce promáčknutý přední nárazník, což není skoro vidět, pokud to člověk nezkoumá. Ale na druhých autech je to celkem časté, ale vepředu to většinou odnesla jen SPZ, díky bohu za rámečky.

 

Jinak jasně, u Octavie je zadní asistent celkem nutností, stejně jako v případě Rapidu. Přes ten zadek fakt člověk nic nevidí. Zadní senzory jsou ok, beru je .. při parkování ke zdi nebo i do řady dobrý, ale v řadě ti stejně hrozí, že ti to nějaký umělec odře.

 

Klimošku podporuji, sám jí mám v autě a nemůžu si jí vynachválit. ESP bych taky uvital, ten bohužel nemám. Je to systém, který ti má zachránit prdel a ne, že jezdí člověk na hraně, že ESP svítí v podstatě furt.

 

Automatické parkování je taky fajn, pro ženský vysvobození, pro chlapy komfort. Avšak moc v praxi nevěřím tomu, že to najde parkovací místo, kam by to samo zaparkovalo a přitom sám by tam člověk zajel. O víkendu to dávali zrovna v Autosalonu, kde nová O3 už nepotřebuje metr kolem sebe, aby zaparkovala, ale pouze 30 cm před sebou a 30 cm za sebou, to znamená 60 cm víc, než je délka vozu. Spíš se obávám toho, že pokud si člověk z autoškoly koupí takoví auto a bude jezdit jen s ním, tak za chvilku zapomene sám parkovat a pokud by se mu pod ruku dostalo auto, které tento systém nemá (a co si budeme říkat, 90% aut tohle nemá), tak podle mě nezaparkuje ani do místa pro autobus.

 

Až to bude za 10 let standartem v základní výbavě, pak to potom má smysl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak co se mi podařilo zjistit tak to vypadá ,že problém s motory 1.8 tsi je skutečně jen v převodovce. Jestli je jich málo nebo nějakej technickej zádrhel ..nevím. Každopádně jich bude údajně dostatek až v půli května pro případné zájemce....

Editováno: , autor: memory2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajimave, neni to mozne nejaky kodovanim zprovoznit i na stavajicim O2FL parkovacim asistentu ?

Presne tato funkce me casto chybela pri doparkovani predkem (napr. nekde ke zdi apod.), nebo i v tech kolonach, a musel jsem to rucne aktivovat, vzdy jsem si rikal, ze by nebyla spatna auto aktivace predku pod nejakou rychlost, evidentne nekdo take zapremyslel...

určitě to někde v kódování bude, je to "jen" elektronika. Ale je klidně možný, že to bude fungovat jen díky novýmu elektronickýmu svazku a komunikaci po LINu.

 

Já mám zkušenosti s odřenými rohy na nárazníku a promášknutými předními nárazníky od kouli apod. 8 let parkuji na sídlišti. Mě osobně se zatím tedy nic zásadního nestalo, jen lehce promáčknutý přední nárazník, což není skoro vidět, pokud to člověk nezkoumá. Ale na druhých autech je to celkem časté, ale vepředu to většinou odnesla jen SPZ, díky bohu za rámečky.

 

mc2uba:

...Automatické parkování je taky fajn, pro ženský vysvobození, pro chlapy komfort. Avšak moc v praxi nevěřím tomu, že to najde parkovací místo, kam by to samo zaparkovalo a přitom sám by tam člověk zajel. O víkendu to dávali zrovna v Autosalonu, kde nová O3 už nepotřebuje metr kolem sebe, aby zaparkovala, ale pouze 30 cm před sebou a 30 cm za sebou, to znamená 60 cm víc, než je délka vozu. ...

 

co si budeme nalhávat, ono moc lidí by se do této mezery samo od sebe nepustilo a parkovací automat je v tomto ohledu rychlejší a bezpečnější než "odhad" řidiče ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Honza9007 - nejak se ti rozhodilo formatovani prispevku, co?

 

Jeste ad robotizovane parkovani - vsak o to jde ne, abych me auto dokazalo zaparkovat i tam, kde bych se s tim mordoval bud dlouho, nebo se na to vykaslal napr. pro velky provoz kolem sebe... Nemohu si stezovat, opravdu to parkuje famozne, je to take jiz ta v. 2, ale bez pricneho parkovani a automat. vyjeti ven, to ale skutecne (ani manzelka) nepotrebuji.

 

Asi nejvic me na tom ani tak neohromuje to, ze to dokaze zaparkovat samo, ale hlavne, ze to dokaze zaparkovat hodne, hodne rychle, kolikrat by me to asi trvalo dele, i pres asistenci stand. parkovaciho asistenta...

 

U toho noveho robotickeho parkpilota u O3 (dnes v autosalonu jsem koukal do takove brozury o asistentech O3 pro prodejce) je hlavne zajimava funkce rychle samocinne brzdy, ktera dokaze zabranit naboreni okolniho auta, kdyz by se me zblaznila (spise manzelce s vysokym podpatkem :-)) noha na plynu nebo brzde, coz je jedina vec, kterou v te chvili pri autoparkovani ovlivnuji. To je dobry upgrade, urcite napr. pro snih, nejaky nerovny povrch, kdy muze auto neocekavane a nechtene poskocit.

Editováno: , autor: omicron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak co se mi podařilo zjistit tak to vypadá ,že problém s motory 1.8 tsi je skutečně jen v převodovce. Jestli je jich málo nebo nějakej technickej zádrhel ..nevím. Každopádně jich bude údajně dostatek až v půli května pro případné zájemce....

Jinak si myslim, ze 1.8ka TSI je nejlepsi v provedeni s DSG (coz je dostupne bez potizi), je to skutecne idealni kombinace pri pripadneho zajemce o tento vyborny motor... Mnoho lidi si tento motor nekupuje, a dle info ze servisu si to vetsina lidi poridi prave s DSG.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Memory: .............. ja mam info primo ze skodovky kdy mi odpovedeli ze sami o sobe motory jsou v pohode ( co je na tom pravdy, ze ? ) ale ze prej je problem ze nektere stupne vybavy nejsou a cekase na dodavku dilu aby se mohly auta kompletovat,... tudiz je odstavka s verzi 1.8 TSI ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To bude imho ptakovina. Je jasne, ze i kdyby se ten motor rozpadal po ujeti dvou kilometru, tak by to v mailu Skodovka nikomu nepsala. To nerikam, ze bych ji chtel nejak hanet, to by neudelala zadna firma, aby sama na sebe dobrovolne prozrazovala, ze neumi neco poradne vyrobit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

asi tak :D .......... a jak rikam buchvi co je na tom pravdy,... jenom proste tajnosti a vydali jenom hovno o nicem aby se nereklo ;)

 

zde citace: ,, Dobrý den pane xxxxx, dle aktuálně dostupných informací jsou motory 1,8 TSI bez problému. V tuto chvíli je omezena dostupnost pouze určitých kombinací výbav a paketů u této motorizace. "

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě včera odepsali to samý. Že prý motory jsou v pořádku a že se jedná pouze o jisté druhy konfigurace. Mám se obrátit na prodejce a bla bla bla. Tak jsem se tedy obrátl na prodejce a ten s tím samozřejmě nepohne. Dal si tu práci a zavolal do MB kde mu bylo řečeno ,že se čeká na převodovky. Odepsal jsem tedy obratem do Škodovky ,že na prodejně žádná změna. že s tím asi prodejce nepohne a kde je teda problém ,když oni tvrdí ,že v motoru ne ? Bylo mi odpovězeno ať jim napíšu kontakt na konkrétní prodejnu a nejlépe konkrétního prodejce. To jsem v dalším mejlu zásadně odmítl ,že takhle to rozhodně řešit nechci a ,že posílám totožnou konfiguraci a ať mi tedy zjistí v čem je ten problém kvůli kterýmu mi zatím nevyrábějí auto.  Pokavaď to tedy nemá souvislost s motorrem (převodovkou) ? Já v tom mám jasno. Dělaj z lidí blbce a pravá strana neví co dělá levá .....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jim těm betonovejm hlavám v MB pohrož mediálními kroky pokud nesplní termím dodání auta a také že uplatníš vzniklé vícenáklady. Začíná to vypadat že se výrobce chová jako řeznický pes a těží z minulé slávy. Jenže dnešní doba je ostrá a konkurence obrovská.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Honza9007 > Jasně taky věřím tomu že se to v dohledný době rozjede ,ale tak proč proboha vydávaj prohlášení ,že se nic neděje ??  Že je vše v pořádku ? Jako ještě to pochopím když to volají obecně do světa lidem neznalým a kterých se to netýká ,ale aby mě odpovídala v soukromým mejlu a psala mi jako odpověď na otázku proč nemám auto ,že je vše v pořádku a že se mám obrátit na prodejce ,že mám asi špatnou konfiguraci že motorem to není a podobný nesmysly ....no nezlobte se na mě. ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...