Přejít na obsah

Octavia III


gigi

Doporučené příspěvky

zatím nic nevíme, nemůžeš spekulovat (pokud jsi ji tedy neviděl odmaskovanou už naživo).. Třeba tě překvapí ;)

Dnes jsem v reálu poprvé viděl Rapida - sice to není nic extra, za čím bych se otáčel půl dne, vypadá ale atraktivněji, než na fotkách..

Škodovky mají dle mého však pořád handicap v podobě stavby karoserie - kvůli praktičnosti auto na cestě nikdy nesedí "jak přilepené", ale tvarem karoserie je vůči konkurenci pořád trošku jako "koza".. A toto design nezachrání..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kluci, OIII není evoluce, ale REVOLUCE...

auta jsou fakt festovně a dobře maskovaný a kamufláž hodně skrývá... :kol-31:

Co se týká toho ACC, tak umístění např. u G7 je vyřešeno takto, protože to je konstrukčně jednoduchý = cenově přijatelný a ve finále i pro zákazníka zaplatitelný. A o to tady v první řadě jde...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hosi ja vam nevim .... prijde mi ta nova OIII jako takovej vetsi RAPID vetsi myslim celkove jak do sirky tak i one co do vysky :(

a ta podoba predku .... proste rapid :( cena bude zacinat urcite o vice jak 300 000 kc vis nez RAPID a uz proto bych sel radsi do rapida ...... nebavim se tady tedka o vybave ;) vybavu berme mimo ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslím, že to tak nebude.. Rapid má předek tak nějak moc divně nalepený a upřímně bych si spíše vybral Toledo.. OIII asi nebude žádnou revolucí a pěkně "rozpláclá" na cestě asi také nebude, neboť se do ní musí přeci vlézt i 250cm "průměrně" vysoký člověk, myslím však, že navzdory podobnosti s Rapidem, bude svá a rozdíly budou znát.. Těší mě to, že se splnila má představa a světla nejsou spojená s maskou - dle mého se jedná o elegantnější řešení..

Rozhodně však nelze očekávat něco, co bude převratné a chytne vás za srdce.. Buďme rádi za to, že bude něčím novým, bude větší a konečně přijde o ochranné lišty, které se dnes již moc nenosí.. Bude to ale pořád jen Octavia a dojem s ní ve vážené společnosti asi nikdy neuděláte ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Denis: myslím, že změníš názor... :kol-31: To auto vzbudí dojem, to mi věř. A velkorysá nabídka místa je jen a pouze zásluhou MQB podvozku. A co se týče sportovního vzhledu, tak hodně dělají kola a doplňky ;)

Lukason: srovnávat Rapida s novou Octavií se nedá. Jednak jde o rozlišné třídy a právě tady je největší rozdíl; rozměry, výbavy apod. A pak bude mít sice nový škodovácký design, ale vlastní charizma ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale netvrdím, že ne.. Já myslím, že budeme všichni relativně příjemně překvapeni.. Spíše to auto bude vždy velmi konzervativní a spíše praktické.. To by samo o sobě špatné nebylo, nutno však brát v potaz, že se tato auta budou, stejně jako OII, kupovat u firem (a doufám, že také u té naši) a proto jich bude na cestách nepřeberné množství. Tím pádem poměrně rychle zevšední a vzhledem k tomu, jak jsem napsal už výše, že nebude na cestě sedět, jako přilepená, ale vždy poměr výška vs. šířka bude dojmem subjektivně ve "prospěch" výšky, nelze očekávat, že se po chvíli výroby bude za tím autem každý s úžasem otáčet.. Bude to zkrátka lepší Octavia, bude to nové auto.. Jak tady bylo však napsáno již x-krát, opět budu citovat výrok, že "nepůjde o revoluci, ale pouhou evoluci" ;)

Editováno: , autor: _Denis_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lidi, neblbněte. Neznám nikoho, kdo by se za škodovkou otočil. Nějak není proč a OIII to, kromě pár prvních týdnů, jistě nezmění. A že nedrží jako přilepená? Hm, nějak jsem si nevšimnul, není a nebude to přece nějaký sporťák, svému určení podvozek více než dostačuje. Spekulovat, jak bude OIII "nesedět" na cestě je čírá a ničím nepodložená spekulace. Nebo kolega Denis je testovacím jezdcem ŠA?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pawouk: nene, to určitě nejsem ;)

Spíše soudím nejen dle maskovaných fotek, ale také dle Fabie, Superbu, současné Octavie, nebo Rapidu.. Postav vedle například Audi, Mercedes, Audi a všechna auta budou sedět lépe - Škodovky jsou všeobecně na svou šířku až příliš vysoké a bez sníženého podvozku sedí až příliš vysoko.. Jistě, výše uvedené značky jsou prémiovky, nicméně proč se nepřiblížit aspoň designem, když už je cena taková, jaká je..? Čili jistě, nevím, zda to bude platit také o OIII, z 99% se však domnívám, že se nic nezmění..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak srovnávat s prémiovkou snad ani nemá smysl. Předpokládám, že koncern ani nemá zájem, aby se škodovka designem nějak moc přiblížila Audi. ;) A ano, máš pravdu, Fabia II je vysoká koza, v práci máme dokonce i několik kousků se zvýšeným podvozkem a to je opravdu hrůza. Nicméně se mě nezdá, že by třeba OII byla nějak přehnaně vysoká na svoji šířku. Asi ty proporce vidíme každý trochu jinak. Soudit podle fotek je někdy ošidné. Je potřeba to vidět na vlastní oči. :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

asi je to o preferencích, ale i obyčejný VW sedí trošku lépe a když jsem stál na čerpačce vedle nové Audi A4 (a to nutno podotknout, že Audi nemám rád a A4 se mi celkově moc nelíbí), mé auto vypadalo vyloženě TAK BLBĚ - úzké, vysoké.. prostě "koza", zatímco ta Audina působila tak přilepená na cestě, prémiově.. A to jsou vesměs konkurenti (ač trošku vzdálenější) ..:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no nevím.. rozdíl 57mm na šířku ve prospěch Audi a 26mm na výšku ve prospěch Octavie ti vizuálně způsobí rozdíl 83mm na šířku ve prospěch Audi - a to mi přijde jako markantní rozdíl :kol-32:

A navíc jde asi také o design, mimo těchto čísel např. v případě mé OII nepomáhají ani ty černé spodky, kvůli nimž vizuálně působí vyšší..

Editováno: , autor: _Denis_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ještě doplním...

Golf 6: 1779 x 1480

Golf 7: 1799 x 1452

jsem zvědavej na OIII.

Je pravda, že Audiny vypadají trochu jako "placky" a oproti octavii se ten rozdíl může zdát velkej, ale nemyslím si, že by o2 byla až tak velká koza. To ale už nejde říct např. o fábii, tam je ten rozdíl markantní už na pohled.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Denis, ty si to auto este ani nevidel, ale uz mas nazor na to ako bude vyzerat. To je trosku chore.

A porovnavat A4 s rozmermi OII mi pride trochu uchylka, je to uplne ina trieda (ked uz tak sa pozri na SII).

Pripada mi to ako vykladanie snov.

Pracoval som na vyvoji sedadiel pre novu OIII, takze si myslim, ze mam celkom dobry prehlad o tom ako to auto bude vyzerat. A mozem vas ubezpecit, ze rozhodne nebude uzka.

Editováno: , autor: Sranki
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Znovu píši to, co jsem napsal již výše: Je to otázka preferencí. Ať už bude OIII jakàkoli, mou představu splnit nemůže - Škoda-Auto pro mě totiž není snem a vybírat si sám, koupím si Mercedes. Jinak ale nepochybuji, že to bude pokrok a dle známek designu se domnívám, že v rámci možností atraktivní bude ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...