Přejít na obsah

Servisní prohlídky


lišák

Doporučené příspěvky

Ahoj lidi, rad bych se Vas zeptal jaka je cena servisni prohlidky v autorizovanem servisu po 90 000km ?

Jedna se o O2 1.9 TDI...

Diky

záleží na tom, co budou měnit, teoreticky by mohli i vzduchovej, pylovej a palivovej filtr. Proč se nezeptáš v tom servisu. Já vždycky po 15 t. km platím tak 3 500,-Kč. A samozřejmě záleží na tom, jestli se nebudou měnit rozvody, jak tady řada lidí psala. Já sice myslím, že tam máš taky 120 t. km, ale nejsem si jist.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

záleží na tom, co budou měnit, teoreticky by mohli i vzduchovej, pylovej a palivovej filtr. Proč se nezeptáš v tom servisu. Já vždycky po 15 t. km platím tak 3 500,-Kč. A samozřejmě záleží na tom, jestli se nebudou měnit rozvody, jak tady řada lidí psala. Já sice myslím, že tam máš taky 120 t. km, ale nejsem si jist.

Diky za odpoved, v servisu jsem se ptal udajne se bude menit olej a rozvody... je mozne ze taky filtry... rekli me s praci ze to bude pres 20 000 coz se mi zda celkem dost... proto se ptam Vas jake mate zkusenosti popripade jestli ta cena je realna...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za odpoved, v servisu jsem se ptal udajne se bude menit olej a rozvody... je mozne ze taky filtry... rekli me s praci ze to bude pres 20 000 coz se mi zda celkem dost... proto se ptam Vas jake mate zkusenosti popripade jestli ta cena je realna...

To se mi zdá sakra hodně a nevim proč by si ted dělal rozvody...jen první 1.9TDI-PD z roku 2000 do 2002(max.2003) byli po 90.000km,jinak pak už jen po 120.000km a ted u novějších od kódu motoru BLS po 150.000km.

Já mám(měl) všechny kódy motoru co byli u Oct.II 1.9TDi-PD a vždy po 120.000km tak si nenech srat na hlavu.....je známé že servisy maj počátkem nových roků až do Dubna dokud nemaj lidé po daních málo práce tak z každého chtěj sedřít kůži,to pak hledaj každou malou záminku aby mohly udělat něco na víc.

A jak jsem poznal tak mezi servisy jsou taky značné rozdíly v cenách za stejné prohlídky......2.000kč neni nic neobvyklého.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za odpoved, v servisu jsem se ptal udajne se bude menit olej a rozvody... je mozne ze taky filtry... rekli me s praci ze to bude pres 20 000 coz se mi zda celkem dost... proto se ptam Vas jake mate zkusenosti popripade jestli ta cena je realna...

no tak to je teda zatraceně hodně. To je ještě v záruce ? Jestli ne, tak se na ně vy... Odkud jseš ? Mně to dělá jeden menší servis, kde jsem třeba teď platil asi 11 000,-Kč za servis po 120 t. km. Byly v tom rozvody (a ty jsou na 2.0 TDI asi nákladnější, 3 kladky, pumpa, řemen), výměna oleje (samozřejmě), výměna palivovýho filtru. Normálně bych za to dal v autorizovaným určitě mnohem víc, ale jistě ne 20 t.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky to vidim jako nesmysl.

Já to dělám tak že si koupim filtry zde: http://www.luja.cz/ od Mann+Hummel,což jsou filtry které jsou dodávané pro škoda-auto jako origo,olej koupim zde: http://www.olejspol.cz/ a práci mi dělá dlouholetej známej z autor.servisu VW,AU,SK a takto i ofiko tě ta prohlídka po 90.000km(čily jen za práci bez rozvodů) nemůže vyjít nad 2.500kč a to je strop..Ta 90.000km je celkem malá prohlídka,nic šílenýho...pár výměn fitrů,oleje a pak jen samé kontroly,tak za co dávat dvacítku.

Pak i destičky a kompletní sady rozvodů,vše nové-originál na vrakovišti s účtem pořídíš za pakatel ( např.destičky origo nové za 1.000kč,kompletní rozvody včetně vod.pumpy taktéž origo s účtem za 3.000kč,max.3.200kč dle jejich nákupu.)

Tímto způsobem já ročně u všech aut ušetřim min.100.000kč......a to fakt min.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dětičky už dorostly a auta jsem jim koupil

Tak to mě teprve čeká...klukovi je zatim 15let,ale holce už je 17 a na chatě u našich už mě oba dva statečně vozí,naštěstí i holka má k tomu vlohy a už ted je vidět že bude dobrá za volantem,už má občas i choutky tomu šlápnout na krk a to i s Carravellou nemá strach.......tak jí musim přes léto splašit nějakou Fabku......Už jsem si zaháčkoval frajera co má na Jarově na starosti ten jejich bazar aby mi tam nějakou solidní,poctivou Fabku schoval....

Zatim jí z vážnim obličejem řikám že jí schánim nějakou "pěknou vymazlenou" 105L :D prostě to v čem jsem začínal já....tak je s toho ve smrti a prej si s tim mám jezdit sám. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to mě teprve čeká...klukovi je zatim 15let,ale holce už je 17 a na chatě u našich už mě oba dva statečně vozí,naštěstí i holka má k tomu vlohy a už ted je vidět že bude dobrá za volantem,už má občas i choutky tomu šlápnout na krk a to i s Carravellou nemá strach.......tak jí musim přes léto splašit nějakou Fabku......Už jsem si zaháčkoval frajera co má na Jarově na starosti ten jejich bazar aby mi tam nějakou solidní,poctivou Fabku schoval....

Zatim jí z vážnim obličejem řikám že jí schánim nějakou "pěknou vymazlenou" 105L :D prostě to v čem jsem začínal já....tak je s toho ve smrti a prej si s tim mám jezdit sám. :D

nechceš OI? :D jedna by se tu našla

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je pro ní zbyteč...ideál.je Fabie,Polo apod. .......ani zatim jí ani nechci kupovat nový........sice jezdí už ted dobře,ale co vim co bude vyvádět až bude jezdit pravidelně po Praze a to ona bude,už ted se na to těší ikdyž já teda nevim na co........až uvidim že je trochu vyježděná tak něco novýho jí pořídim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to mě teprve čeká...klukovi je zatim 15let,ale holce už je 17 a na chatě u našich už mě oba dva statečně vozí,naštěstí i holka má k tomu vlohy a už ted je vidět že bude dobrá za volantem,už má občas i choutky tomu šlápnout na krk a to i s Carravellou nemá strach.......tak jí musim přes léto splašit nějakou Fabku......Už jsem si zaháčkoval frajera co má na Jarově na starosti ten jejich bazar aby mi tam nějakou solidní,poctivou Fabku schoval....

Zatim jí z vážnim obličejem řikám že jí schánim nějakou "pěknou vymazlenou" 105L :D prostě to v čem jsem začínal já....tak je s toho ve smrti a prej si s tim mám jezdit sám. :D

zvláštní, že ty holky maj na to takovej talent. Ta moje asi taky. Po tatínkovi, samozřejmě. lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pročmyslis brzo? ve předu už mam druhy......

ještě k těm destičkám. Přední jsem měnil víceméně preventivně ve 100 t. a zadní jsou tam po 120 t. pořád původní. Nevim, jak bych musel jezdit, abych tam měl v 60 t. už druhý. A to teda jezdím hodně, ale opravdu hodně rychle. To sis nechal od někoho nakukat, že je to třeba vyměnit nebo je to z vlastní hlavy ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...

Muzete nekdo napsat s jakymi km delate ty "30tis.km" prohlidky u O2 1.9 s promennym intervalem? Nekdo tady napsal ze delal servis pri 22000km a jinymu odpovedel proc kdyz jsou 30000km intervaly. Ja teda jeste nevidel auto ktere by tech 30tis. km skutecne najelo a PP nehlasil servis uz drive. Jezdil jsem s VW 1.9TDi 74kW, tak to hlasilo po cca 23 az 27tis.km (max. interval byl 50.000km), ted u O2 1.9TDi kolem 53tis.km hlasil PP druhy servis. Nebo na PP kaslete a dojezdite to do 30tis.km?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...