Přejít na obsah

trhání zahřátého motoru a ztráta výkonu


rapi

Doporučené příspěvky

Poraďte prosím, mám octavii 1.6 74kw 99. Po zahřátí motoru se objevuje škubání (nejvíc znatelné na druhý převodový stupeň) a zjevná ztráta výkonu (nemožné předjíždět) Taky špatně startuje studený motor. Po odmontování jsou svíčky zčernalé. Mám vyměněny svíčky, palivový filtr, kabely, lambdu. Dík

Editováno: , autor: rapi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nejvíc znatelné je to při sešlápnutí pedálu na dvojku, ale jen když se auto dostane do provozní teploty, jako by vynechal motor, už se mi stalo, že při zastavení na semaforu mi motor zhasnul a pak nešlo tak 10 vteřin nastartovat. Těsnění a hadičky jsou v pořádku, už jsem přetěsnil i sání, mám objednanou váhu vzduchu, tak uvidím

Editováno: , autor: rapi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte,mam taky tenhle problem, mam 74 KW r.v. 99 AKL a presne na dvojku mi to mezi 1300-2000 jakoby skube netahne to plynule,ale zase ne ze bych nemohl predjizdet nebo tak, to ne...ale zda se mi ze nekdy i lehce na 3ojku zhruba ve stejnych otackach, jinak to nedela. S tím zdechaním mám taky problem,obcas to jakoby samo zdechne,ale ted se mi to dlouho nestalo, spis mam problem nekdy pri zahratem motoru nastartovat,ale to je pry starterem.

Budu s tim muset taky neco podelat. Prvni investice po 143000 km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dneska mi přišla váha vzduchu, zítra to vyměním a pisnu jak to dopadlo. Jinak jsem včera rozebral startér a nestačil jsem se divit, uvnitř ještě v pohodě, ale na startéru je jeden dost hrubý drát nijak nekrytý a vede k uhlíkům, má asi 0,7 cm v průměru a rozpadnul se mi pod rukama, takže jsem ho musel nahrazovat jiným :feve: žádná sranda

Ještě vyřešit to cukání, snad to bude tou váhou vzduchu.

Jinak mám najeto 135000 motor AKL a doteď šlapal jak hodinky, ale teď se mi začínájí projevovat příznaky stárnutí :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nebylo to ani váhou vzduchu :076 Už jsem bezradný, myslel jsem si, že je to už v poho a po 2 km a zahřátí motoru opět ztráta výkonu a škubání motoru a startování opět tak po 5 sekundách, fakt už nevím co by to mohlo být, napadá mě už jen halluv snímač neví někdo zda by to mohlo být ono a jak by se projevoval vadný snímač.

Budu vděčný za všechny nápady, dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...